مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

لغزش یوغ حذف کننده چیست

لغزش یوغ حذف کننده

خودروی مدرن قبل از اینکه برای مصرف کنندگان عرضه شود، ساعت های بی شماری از مهندسی، طراحی و توسعه را پشت سر می گذارد. این فرآیند طولانی تضمین می کند که یک وسیله نقلیه به ایمن ترین و کارآمدترین حالت ممکن کار می کند.

Slip Yoke Eliminator چیست؟ (و میانگین هزینه نصب)

با این حال، با گذشت زمان، ما به‌عنوان مصرف‌کننده اغلب با مجموعه‌ای از اصلاحات مواجه می‌شویم که امیدواریم بتوانیم آن‌ها را اجرا کنیم تا وسایل نقلیه خود را مطابق با نیازهای شخصی خودمان تطبیق دهیم. این امر مخصوصاً برای کسانی که صاحب کامیون‌ها و شاسی‌بلندهایی هستند که برای استفاده در برنامه‌های تخصصی در نظر گرفته شده‌اند صادق است. گاهی اوقات، نصب چنین اجزای تخصصی واقعاً می تواند توانایی یک وسیله نقلیه را برای کار با ظرفیت مورد نظر ما افزایش دهد.

بیشتر بخوانید: نشانه های خرابی محور CV (نیم شفت)

یکی از این قطعات که اغلب به صورت پس از فروش نصب می‌شود، Slip Yoke Eliminator (SYE) است. نصب این قطعه تخصصی تعدادی از مسائلی را که معمولاً هنگام بلند کردن ارتفاع سواری خودروهای چهار چرخ متحرک به وجود می‌آیند را حذف می‌کند و یکی از رایج‌ترین تغییرات برای جیپ رانگلر و چروکی است. اضافه کردن یک حذف کننده لغزش نیز یک اصلاح محبوب برای دارندگان هر کامیون بلند شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاربردهای مختلف حذف کننده لغزش پس از فروش و همچنین نحوه تشخیص اینکه آیا خرید یک حذف کننده لغزش برای شما مناسب است یا خیر، مطالعه کنید.

Slip Yoke Eliminator چیست؟

کیت حذف یوغ لغزش

حذف کننده لغزش یک قطعه پس از فروش است که برای از بین بردن لغزش انبار خودرو نصب می شود. این یغ لغزشی خود توسط سازنده خودرو نصب می شود تا حرکت خط رانش هنگام عبور از زمین های ناهموار را تسهیل کند.

لغزش یوغ حذف کننده

اساساً، بخش نصب شده روی جعبه انتقال از میل محرک (یوغ لغزشی) بازی لازم را از طریق حرکت به سمت داخل/خارج همراه با مجموعه‌ای از اسپلاین‌ها فراهم می‌کند. این به اتصالات U میل محرک اجازه می دهد تا همانطور که در نظر گرفته شده است به نوسان ادامه دهند.

از طرف دیگر، این مفصل لغزش استوک هر زمان که یک دستگاه حذف کننده لغزش نصب شود از سرویس خارج می شود. یک حذف کننده لغزش سفارشی، همراه با یک محور محرک تخصصی، نیاز به لغزش را به طور کامل برطرف می کند، در حالی که لرزش خط محرکه را در طول مسیر به حداقل می رساند.

به بیان ساده، یک جفت U-Joint با موقعیت نزدیک و فازبندی مناسب که در مجموعه حذف کننده یوغ لغزشی موجود است، بازی لازم را در خط پیشرانه برای جبران تغییرات زمین فراهم می کند.

چگونه کار می کند؟

یک حذف کننده لغزش با جایگزینی استفاده از یوغ لغزش به جای شفت خروجی کیس انتقال کوتاه تر، طراحی شده برای اتصال بدون زحمت به میل محرک CV (سرعت ثابت) کار می کند. به خودی خود، این اصل در هنگام بلند کردن ارتفاع سواری یک وسیله نقلیه در غیر این صورت ارزش استثنایی دارد، زیرا در چنین کاربردهایی، یوغ لغزشی فراتر از محدوده حرکت معمولی خود رانده می شود.

استفاده از حذف کننده یوغ لغزش و میل محرک CV استفاده از یوغ لغزش سنتی را با قرار دادن دو مفصل U فاز در مجاورت یکدیگر نفی می کند و امکان اتصال مداوم را بدون توجه به زمینی که وسیله نقلیه در آن تردد می کند، فراهم می کند.

نصب چنین قطعاتی همچنین هندسه خط محرک یک وسیله نقلیه بلند شده را به منظور از بین بردن ارتعاش یکسان می کند.

لغزش یوغ حذف کننده چیست

بر اساس مدل خودرویی که چنین تغییراتی را دریافت می کند، نصب یک حذف کننده لغزش از نظر پیچیدگی متفاوت است. با این حال، یک کار سخت از این نوع معمولاً شامل تعویض بخش میل عقب جعبه انتقال، در حالی که به طور همزمان یک حلقه زنگ سنسور سرعت خودرو جدید و همه سخت افزارهای مختلف نصب می شود.

همانطور که گفته شد، نصب میل محرک CV جایگزین نیز ضروری خواهد بود.

نصب یک حذف کننده لغزش روی هر وسیله نقلیه ای که ارتفاع سواری خود را حفظ می کند ضروری نیست. این به دلیل این واقعیت است که یک یوغ لغزش استاندارد برای ارائه هندسه خط محرکه ایده آل برای وسیله نقلیه ای که روی آن نصب شده است طراحی شده است. بنابراین، چنین تغییراتی معمولاً برای کسانی که در حال حاضر به نصب کیت بالابر فکر نمی کنند، نگران کننده نیست.

به طور کلی، یک حذف کننده لغزش باید بر روی هر وسیله نقلیه ای که به حدی بلند شده است نصب شود که هندسه خط محرکه آن با نصب کیت دراپ کیس انتقال قابل اصلاح نباشد.

در اکثر موارد، این برای هر وسیله نقلیه ای با بالابر بیشتر از 2 اینچ اعمال می شود. با این حال، تقریباً همه وسایل نقلیه دارای بالابر 4 اینچی یا بیشتر به استفاده از حذف کننده لغزش نیاز دارند.

چگونه متوجه می شوید که یک حذف کننده لغزش دارید؟

بهترین راه برای تشخیص اینکه آیا وسیله نقلیه شما در حال حاضر از حذف کننده لغزش استفاده می کند، از طریق بازرسی بصری است. وجود یک یوغ لغزش با مشاهده یک spl مشهود خواهد بود بخش داخلی میل محرک، شفت خروجی جعبه انتقال را به خط محرکه اصلی خودرو متصل می کند.

در بسیاری از موارد، پوشش تفلون مانندی که این اسپلین ها را می پوشاند به وضوح قابل مشاهده خواهد بود. این پوشش اغلب به رنگ آبی است و در لمس نرم است.

برعکس، یک حذف کننده لغزش را می توان با مشاهده دو U-Joint مستقل که در نزدیکی یکدیگر قرار گرفته اند، شناسایی کرد.

این U-Joint ها در چند اینچ از محفظه شفت خروجی جعبه انتقال یافت می شوند. آنها به گونه ای قرار گرفته اند که نیاز به لغزش را که معمولاً توسط یوغ لغزش خط محرکه تامین می شود را از بین می برد.

هزینه نصب Slip Yoke Eliminator

نصب حذف کننده لغزش

قیمت دقیقی که می توان انتظار داشت برای نصب حذف کننده لغزش بپردازد، از یک مدل کامیون یا SUV به مدل دیگر، هم از نظر قطعات و هم از نظر کار، تا حدودی متفاوت است.

به طور کلی، در حال حاضر مجموعه ای بسیار بزرگتر از حذف کننده های لغزش برای جیپ رانگلر و چروکی نسبت به پیکاپ هایی مانند شورت سیلورادو یا فورد F150 ارائه می شود که منجر به واریانس بیشتر هزینه قطعات می شود.

با این حال، معمولاً می توان انتظار داشت که قیمت متوسطی بین 24   تا 33 میلیون نومان برای نصب یک حذف کننده لغزش پس از فروش و میل محرک CV سفارشی پرداخت کند.

بیشتر بخوانید:  سطح پایین سیگنال در مدار سنسور اکسیژن  کد P0157  

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *