مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

ماجراجویی را در ایران زیبا تجربه کنید

ماجراجویی را در ایران زیبا تجربه کنید :تاریخ طولانی، معماری برجسته، باغ‌های زیبا، غذاهای لذیذ، مردم مهمان‌نواز، مناظر شگفت‌انگیز، و حیات وحش چشمگیر، همگی ایران را به عنوان مقصدی عالی برای کاوش نشان می‌دهند.

ماجراجویی را در ایران زیبا تجربه کنید

ایران کوه ها، بیابان ها، جنگل ها، غارها، دره ها، رودخانه ها، ژئوپارک ها و پارک های ملی را در بر می گیرد. ایران از آنجایی که گستره وسیعی را در بر می گیرد، از مناظر گوناگون و شرایط اقلیمی متفاوت بهره می برد که در نتیجه تنوع زیستی قابل توجهی را به همراه دارد. بنابراین، الهام‌بخش‌ترین مکان‌ها را برای مسافران ماجراجویی از سراسر جهان دارد.

کوه دماوند

به ایران سفر کنید و فعالیت های ماجراجویانه مختلفی مانند پیاده روی، پیاده روی، کوهنوردی، دوچرخه سواری، دره نوردی، تماشای حیات وحش، شن سواری و سافاری و ملاقات با عشایر را تجربه کنید. روح ماجراجویی خود را به ارمغان بیاورید و از تجربه عجیب و غریب گردش در بیابان ها و جنگل های ایران لذت ببرید تا تنوع طبیعت جذاب آن را کشف کنید.

دوچرخه سوتری در کوهستان

ایران الهام بخش ترین مکان ها را برای عاشقان ماجراجویی دارد

دوچرخه سواری در کوهستان

کوه‌های ایران دارای مناظر دیدنی بسیار متنوعی با دره‌های صخره‌ای، صخره‌ها، دره‌های پوشیده از باغ‌ها و مراتع زیبا با گل‌های وحشی، قله‌های پوشیده از برف و جنگل‌های سرسبز هستند. طیف گسترده ای از مسیرها و مسیرهای پیاده روی برای گردشگران با سطوح مختلف توانایی در دسترس است. مسیرها شما را به جنگل ها، بیابان ها، دامنه تپه ها و کوه ها می برد. شما این شانس را دارید که از شگفت‌انگیزترین دوچرخه‌سواری کوهستانی یک روزه و چند روزه و تورهای ترکیبی چند فعالیتی در ایران در داخل و خارج از جاده لذت ببرید.

ماجراجویی را در ایران زیبا تجربه کنید

از شگفت انگیزترین تورهای دوچرخه سواری کوهستان در ایران لذت ببرید

ماجراهای آبی

ماجراهای آبی

خلیج فارس در جنوب، دریای خزر در شمال و رودخانه های وحشی جاری در رشته کوه های البرز و زاگرس مکان های مناسبی برای انواع فعالیت های آبی هستند. تورهای ماجراجویانه آبی در ایران وجود دارد که از آن جمله می توان به رفتینگ در آب های سفید، کایاک سواری، رودخانه نوردی، غواصی، غواصی و اسکی روی آب اشاره کرد. راهنماهای کلاس جهانی آبهای سفید، تورهای رفتینگ را همراهی می کنند و با کایاک های ایمنی از آنها حمایت می کنند.

بیشتر بخوانید: جاذبه های گردشگری تهران

ماجراجویی را در ایران زیبا تجربه کنید

رافتینگ در آبهای سفید، کایاک سواری، رودخانه نوردی، غواصی، اسنورکلینگ و اسکی روی آب را در ایران تجربه کنید.

دیدار با عشایر

دیدار با عشایر

در حالی که از دامنه های درخشان البرز و کوه های زاگرس عبور می کنید، عشایر از شما استقبال می کنند و از دیدن سبک زندگی سنتی آنها که در طول قرن ها باقی مانده است، لذت خواهید برد. رویای شما برای داشتن یک زندگی متفاوت نیز با ملاقات با عشایر، لذت بردن از همنشینی مردان و زنان مهمان نواز، کاوش در سنت های آنها و چشیدن طعم غذاها و نوشیدنی های لذیذ آنها محقق خواهد شد.

ماجراجویی را در ایران زیبا تجربه کنید

رویای شما برای داشتن زندگی متفاوت با ملاقات با عشایر محقق خواهد شد

اکسپدیشن سافاری و سوار شدن به شن

اکسپدیشن سافاری و سوار شدن به شن

اگرچه محاصره شدن در میان تپه های شنی وسیع، آرام و طلایی، تجربه ای آرامش بخش است، اما کاوش در کویرهای ایران نیز می تواند بسیار هیجان انگیز باشد. ایران دو کویر بزرگ دارد. یکی دشت کویر است که از جنوب رشته کوه های البرز به سمت منطقه مرکزی گسترش می یابد و دیگری کویر لوت در جنوب شرقی که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. ایران بهترین تورهای سافاری را به سمت بیابان های دست نخورده به شما ارائه می دهد. سافاری هیجان انگیز به شما امکان می دهد از مناظر شگفت انگیز لذت ببرید و از متروک ترین سرزمین ها عبور کنید. ورزنه، ریگ زرین، ریگ یلان و ریگ جن از بهترین مقاصد کویری برای پمپاژ آدرنالین به رگ ها هستند.

بیشتر بخوانید: کویر کاراکال یزد

شن سواری نیز یکی از تفریحات بسیار هیجان انگیز در کویرهای ایران است. از آنجایی که شن‌های نرم سقوط را دلپذیرتر می‌کنند، سوار شدن به شن لذت بیشتری از اسنوبورد دارد. می توانید با تخته خود از روی شن های نرم و طلایی تپه های بلند به سمت پایین بلغزید تا آدرنالین بیشتری به سفر خود اضافه کنید.

ماجراجویی را در ایران زیبا تجربه کنید

محاصره شدن توسط تپه های شنی وسیع، آرام و طلایی، تجربه ای آرامش بخش است

تماشای پرندگان

تماشای پرندگان

ایران دارای تنوع زیستی و جغرافیای زیستی است و به داشتن اکوسیستم غنی برای گونه های مختلف پرندگان می بالد. ایران بیش از 500 گونه پرنده دارد. پرنده سرقرمز، خرطومی و باقرقره قفقازی از پرندگان قابل توجه ایران هستند که توجه پرنده نگرها را به خود جلب می کنند. توران و گلستان پارک های ملی هستند که به عنوان دو مکان عالی برای تماشای پرندگان در ایران به شمار می روند.

ماجراجویی را در ایران زیبا تجربه کنید

ایران بیش از 500 گونه پرنده دارد

ماجراجویی را در ایران زیبا تجربه کنید

دره نوردی

در چهار گوشه ایران جنگل ها و دره های بزرگی وجود دارد. ایران دارای نقاط دیدنی دره نوردی است که توسط کوه های زیبای البرز و زاگرس احاطه شده است. برخی در شمال ایران در میان جنگل‌های سرسبز و برخی در جنوب ایران و در پشت دل گرم کوه‌های خشک پنهان شده‌اند. دره های ایران از نظر درجه سختی متفاوت هستند. تنگه رغز برای کسانی مناسب است که می خواهند از پریدن به داخل آب و شنا لذت ببرند، دره اندرسم به عنوان چالش برانگیزترین دره ایران رویایی دست نیافتنی برای آماتورهاست.

ماجراجویی را در ایران زیبا تجربه کنید

ایران دارای نقاط دیدنی دره نوردی است که توسط تنگه احاطه شده است کوه های ایوس

غارنوردی و غارنوردی

غارنوردی و غارنوردی

ایران بیش از سیصد غار دارد. برخی از غارها به طور کامل کاوش می شوند در حالی که برخی دیگر نیاز به کاوش دارند. علاوه بر این، بسیاری از مسیرهای کشف نشده در غارهای تازه یافت شده وجود دارد. غار علیصدر همدان یکی از بزرگترین غارهای آبی جهان است، نمک نمکدان به عنوان طولانی ترین غار نمکی جهان، غار کرفتو، غار چال نخجیر و غار قوری قلعه غارهای معروف ایران هستند و هزاران ایرانی و ایرانی را به خود جذب می کنند. بازدیدکنندگان خارجی هر سال

ماجراجویی را در ایران زیبا تجربه کنید

ایران بیش از سیصد غار دارد

اسکی

اسکی

ایران مقصد شگفت انگیزی برای اسکی است. پیست‌های اسکی ایران از جمله مکان‌های شگفت‌انگیز برای سفر هستند. پیست‌های اسکی ایران مقصدی عالی برای تعطیلات زمستانی هستند و با پیست‌های اسکی اروپا رقابت می‌کنند. مزیت پیست های اسکی در ایران دست نخورده بودن و سینه با پودری عمیق است. بزرگترین پیست‌های اسکی ایران از جمله دیزین، دربندسر، شمشک و توچال همگی پذیرای اسکی‌بازان آلپاین و اسنوبرد هستند. علاوه بر این، در صورت نیاز، مربیان حرفه ای وجود دارد.

ماجراجویی را در ایران زیبا تجربه کنید

ایران مقصد شگفت انگیزی برای اسکی است

کوهنوردی

کوهنوردی

ایران یکی از کوهستانی ترین کشورهای جهان است. دنیا دماوند را بلندترین قله ایران و غرب آسیا می شناسد. البرز و زاگرس دو رشته کوه قابل توجهی هستند که شمال و غرب ایران را در بر می گیرند و کوه های دیگر در نقاط مختلف کشور پراکنده هستند. ایران با 1500 قله بالای 3000 متر یکی از کوهستانی ترین کشورهای جهان است. قله های قش مستان، خرسان، سردشت، خل نو، آزاد کوه، شاه، یزد کوه، اشتران کوه و بسیاری دیگر در فهرست بلندبالای قله های مرتفع و مهم قرار دارند. این همه کوه در کنار دشت ها و بیابان ها آنچنان زیبایی های بی نظیری ایجاد می کند که به شدت برای دوستداران کوه انگیزه ایجاد می کند.

بیشتر بخوانید: جاذبه های گردشگری تهران

ماجراجویی را در ایران زیبا تجربه کنید

ایران یکی از کوهستانی ترین کشورهای جهان است

پیاده روی

ایران با تنوع در مناظر کوهستانی، بیابانی و جنگلی، فرصت بسیار خوبی را برای کسانی که مایل به سفر به ایران هستند فراهم می کند تا تجربه ای عالی در بهترین مسیرهای پیاده روی داشته باشند. کوهنوردی در رشته کوه البرز و رشته کوه زاگرس، کوه پیمایی در کویرهای مسحورکننده ایران -دشت کویر و کویر لوت- و کوه پیمایی در جنگل های ایران مانند جنگل های هیرکانی، ارسباران و جنگل های زاگرس تجربه ای فوق العاده برای شما خواهد بود. کوهنوردان

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *