مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

چگونه از خودروی خود در برابر نور خورشید محافظت کنیم؟ 12 نکته

چگونه از خودروی خود در برابر نور خورشید محافظت کنیم؟ 12 نکته

آیا تا به حال ماشین خود را در یک منطقه گرم پارک کرده اید، و وقتی بعد از چند ساعت برگشتید، متوجه شدید که رانندگی ناراحت کننده است؟ گرمای شدید و نور خورشید می تواند بر فضای داخلی وسیله نقلیه شما و لذت بردن شما از ماشین تأثیر بگذارد.

 • ماشین خود را مکرر شستشو دهید
 • واکس زدن ماشین خود را در نظر بگیرید
 • یک پارکینگ سایه دار را انتخاب کنید
 • پنجره ها را کمی باز نگه دارید
 • باتری را تست کنید
 • لاستیک های خود را حفظ کنید
 • سرمایه گذاری روی محافظ شیشه جلو را در نظر بگیرید
 • سطح مایعات را فراموش نکنید
 • روکش صندلی ها را در نظر بگیرید
 • رنگ پنجره چطور؟
 • روی روکش خودرو سرمایه گذاری کنید
 • داخل پارک

چگونه از خودروی خود در برابر نور خورشید محافظت کنیم؟

به گفته کارشناسان خودرو، هرچه بیشتر خودروی خود را در معرض نور خورشید و گرمای شدید قرار دهید، طول عمر کمتری از این خودرو خارج خواهید شد. بنابراین به عنوان یک راننده باید تا حد امکان از خودروی خود در برابر نور خورشید محافظت کنید.

نکته خوب این است که متخصص خودرو از تأثیر منفی نور خورشید بر وسایل نقلیه شما آگاه است. به همین دلیل آنها 12 نکته را آماده کردند تا به شما کمک کند از خودروی خود در برابر نور خورشید محافظت کنید. بیایید به این نکات با جزئیات نگاه کنیم!

چگونه از خودروی خود در برابر نور خورشید محافظت کنیم؟

اگر یک جستجوی سریع در گوگل برای نحوه محافظت از خودروی خود در برابر نور خورشید انجام داده باشید، هزاران مقاله را پیدا خواهید کرد که توصیه های زیادی را به شما ارائه می دهند. با این حال، همه توصیه‌ها جواب نمی‌دهند، و شما روی مهم‌ترین مواردی تمرکز می‌کنید که به شما کمک می‌کنند به بهترین‌ها دست پیدا کنید و از وسیله نقلیه خود بیشترین محافظت را در برابر نور خورشید بگیرید.

بیشتر بخوانید: دلیل خروج روغن از اگزوز چیست؟

تیم ما بررسی عمیقی از تمام منابع موجود انجام داد و فهرست مختصری از 12 نکته مهمی که باید در هنگام محافظت از خودروی خود در برابر نور خورشید در نظر بگیرید را در اختیار شما قرار داد. بیایید نگاهی دقیق تر به زیر بیندازیم:

ماشین خود را مکرر شستشو دهید

مانند مردم، وسیله نقلیه شما نیز هر چه بیشتر به شستشوی مکرر خودرو بپردازید خنک می شود. بنابراین، شستن وسیله نقلیه خود را بیشتر از قبل در نظر بگیرید تا اجزای فلزی تا حد ممکن خنک بمانند.

پس از شستن وسیله نقلیه خود، ضروری است که فوراً آن را خشک کنید زیرا نمی خواهید کثیفی باقی مانده به خودرو بچسبد و به رنگ خودرو آسیب برساند.

هنگامی که ما در مورد کارواش صحبت می کنیم، تنها بر نمای بیرونی تمرکز نمی کنیم زیرا باید به داخل آن نیز توجه کنید. بنابراین لزوماً مجبور نیستید آن را بشویید، اما به عبارت دیگر، توصیه می‌کنیم سطوح را با محصولات خاصی پاک کنید که به اثاثه یا لوازم داخلی آسیب نمی‌رسانند اما کمی خنک می‌شوند.

واکس زدن ماشین خود را در نظر بگیرید

اگر ماشین خود را بیش از حد شستشو می دهید و از سیستم های کارواش عمومی استفاده می کنید، این احتمال وجود دارد که رنگ خودروی شما به دلیل خراش مداوم قطعات یا تجهیزات نامناسب آسیب ببیند.

یکی از راه های محافظت از رنگ، دادن واکس خودرو به وسیله نقلیه خود است. بسیاری از مردم فکر می کنند که واکس ماشین ممکن است وقت تلف کردن باشد. با این حال، ارزش آن را دارد زیرا اگر درازمدت به آن فکر کنید و به این فکر کنید که چقدر به نمای بیرونی خودرو شما محافظت می کند، ارزش آن را درک خواهید کرد.

شما می خواهید برای انتخاب نوع مناسب واکس ماشینی که می خواهید برای ماشین خود استفاده کنید، تحقیق کنید. همچنین، بسته به رنگ و ارزش خودروی خود، ممکن است بخواهید برخی از محصولات را بیشتر از سایرین در نظر بگیرید تا با واکس زدن خودرو با مواد نامناسب مشکلی ایجاد نکنید.

یک پارکینگ سایه دار را انتخاب کنید

یکی از مهم‌ترین نکات آسان برای پیاده‌سازی زمانی که به دنبال نحوه محافظت از خودروی خود در برابر نور خورشید هستید، انتخاب محل پارک است. به عنوان مثال، اگر برای یک جلسه یا قراری می‌روید و احساس می‌کنید که وسیله نقلیه شما برای مدت طولانی بیرون می‌ماند، منطقه‌ای را انتخاب کنید که سایه‌دارتر از محیط اطراف باشد.

حتی اگر دمای بیرون به شدت گرم باشد، سایه‌ها می‌توانند کمی خنک‌تر شوند و از ورود اشعه‌های بد خورشید به داخل خودرو و تاثیر بر روی اثاثه یا لوازم داخلی خودرو جلوگیری کنند. همچنین، اگر ماشین خود را برای مدت طولانی بیرون نگه دارید، اشعه ماوراء بنفش حتی ممکن است به رنگ خودرو شما آسیب برساند.

پنجره ها را کمی باز نگه دارید

اگرچه این ممکن است برای همه کارساز نباشد، کارشناسان توصیه می‌کنند که شیشه‌های وسیله نقلیه خود را کمی باز بگذارید. به این ترتیب، فضای داخلی وسیله نقلیه شما نه تنها در معرض هوای بسیار گرم قرار می گیرد.

البته، اگر در مکانی پارک می‌کنید که نمی‌شناسید، نمی‌خواهید شیشه‌ها را کمی باز بگذارید زیرا احتمال اینکه شخصی ماشین شما را بدزدد زیاد است.

بنابراین، مایلیم متذکر شویم که این نکته به کسانی توصیه می شود که وسایل نقلیه خود را در مناطق امن یا معابر پارک می کنند.

چگونه از اتومبیل خود در برابر نور خورشید محافظت کنید

باتری را تست کنید

یکی از مهم ترین قطعاتی که ممکن است در اثر گرما آسیب ببیند، باتری وسیله نقلیه شماست. بنابراین، باتری باید به طور مداوم بررسی شود. اگر می دانید که ماشین خود را به طور مداوم در معرض گرمای شدید قرار می دهید، نگاه کردن به باتری باید یکی از بالاترین اولویت های شما باشد.

وقتی به طور مداوم تهویه مطبوع را روشن می کنید، فشار بیشتری به باتری اضافه می کنید. بنابراین، اگر انتظار می رود باتری چهار یا پنج سال دوام بیاورد، ممکن است این کار را انجام ندهد، زیرا e از این اضافه بار.

به همین دلیل است که نمی خواهید تا تاریخ انقضای خاص باتری خود صبر کنید. در غیر این صورت، از مشکلات ناگهانی باتری که ممکن است در مناطقی که هیچ کمکی در آن نزدیکی ندارید رخ دهد، شگفت زده خواهید شد.

اگر تأیید کردید که باتری شما مشکلی دارد، باید بلافاصله با مکانیک خود صحبت کنید و ببینید چه کاری باید انجام شود. ممکن است نیاز به نصب یک باتری جدید داشته باشید، که مقداری هزینه تعمیر و نگهداری است، اما اگر از منظر دیگری به آن فکر کنید، منتظر ماندن برای کسی که یک دستگیره در ماشین شما به شما بدهد در هیچ کجا گران‌تر نیست.

لاستیک های خود را حفظ کنید

یکی دیگر از اجزای مهمی که ممکن است تحت تاثیر نور خورشید و گرما قرار گیرد لاستیک های خودرو شما هستند. آیا می دانستید فشار باد لاستیک ها در زمستان و تابستان باید در حد معینی تنظیم شود؟

دلیل این سطح فشار متفاوت این است که انتظار می رود گوش شما در داخل لاستیک زمانی که دما بسیار گرم است منبسط شود. بنابراین، اگر گفتید فشار لاستیک شما در سطوح بسیار بالایی است، احتمال زیادی وجود دارد که لاستیک‌های شما ممکن است منفجر شوند و در موقعیت‌های خطرناکی که نمی‌خواهید با آن‌ها مقابله کنید، آسیب قابل توجهی ایجاد کند.

بنابراین، با کتابچه راهنمای خودروی خود چک کنید و بفهمید که در تابستان چقدر باید به وسیله نقلیه خود فشار وارد کنید.

سرمایه گذاری روی محافظ شیشه جلو را در نظر بگیرید

اگر هیچ راهی برای انتخاب محل پارک خود برای شما وجود ندارد و احساس می کنید که باید در محلی پارک کنید که ماشین شما را در معرض نور خورشید قرار می دهد، در این صورت ملاحظات شما برای محافظت از خودرو در برابر نور خورشید کمی متفاوت خواهد بود.

به عنوان مثال، ممکن است بخواهید روی یک محافظ شیشه جلو سرمایه گذاری کنید. این یک جزء بسیار ارزان است که می توانید برای محافظت از فضای داخلی و شیشه جلوپنجره در بالای شیشه جلوی خود قرار دهید.

در حالی که این یک هزینه اضافی برای شما خواهد بود، اگر در درازمدت به آن فکر کنید، ارزشش را دارد زیرا مجبور نیستید با مشکلات روی داشبورد خودرو یا قطعات پلاستیکی مختلف که ممکن است به دلیل گرما آسیب ببینند، کنار بیایید.

سطح مایعات را فراموش نکنید

نکته مهم دیگری وجود دارد که باید در نظر داشته باشید، که مربوط به سطوح کند خودرو شما است. هر وسیله نقلیه مایعات خاصی دارد که باید کارهای خاصی را انجام دهد. انتظار می رود این شناورها زمانی که دمای بیرون بسیار گرم است تبخیر شوند.

بنابراین، اگر مرتباً این مایعات را بررسی می کنید، می خواهید این فرکانس ها را افزایش دهید.

به عنوان مثال، اگر قبلاً هر هفته یک بار به مایع خنک کننده نگاه می کردید، ممکن است بخواهید هر بار که ماشین خود را برای مسافت های طولانی تر رانندگی می کنید به آن نگاه کنید.

اگر متوجه افت سطح این مایع شدید، باید فوراً آن را پر کنید. در غیر این صورت، می توانید با مشکلات قابل توجهی که ممکن است فراتر از تعمیر باشند، مانند مشکلات مربوط به گرم شدن بیش از حد موتور، مقابله کنید.

آیا زمان تعمیر موتور فرا رسیده است

روکش صندلی ها را در نظر بگیرید

در برخی از مناطق، نور خورشید می تواند بسیار قوی باشد و باعث آسیب به تودوزی خودرو و بسته شدن روکش صندلی ها شود. بنابراین، بسیاری از کارشناسان خودرو سرمایه گذاری روی روکش صندلی ها را توصیه می کنند.

بازار مملو از نمونه هایی از روکش صندلی های عالی است که نه تنها صندلی ها را می پوشانند بلکه ویژگی های اضافی را نیز در اختیار شما قرار می دهند. برای مثال، بسیاری از روکش‌های صندلی، قابلیت‌های تهویه مطبوع یا گرمایشی را در اختیار شما قرار می‌دهند که می‌توانید در این فصول شدید از آن لذت ببرید.

بیشتر بخوانید: 7 نکته برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد خودرو

رنگ پنجره چطور؟

بسته به شدت نور خورشید که با آن سروکار دارید، ممکن است بخواهید رنگ پنجره را در نظر بگیرید. این رنگ می تواند از ورود اشعه ماوراء بنفش و نور خورشید به داخل ماشین شما جلوگیری کند و در نتیجه از داخل خودرو شما محافظت کند.

با این حال، باید در نظر داشته باشید که برخی از ایالت ها مقررات خاصی در مورد اینکه چقدر و کجا می توانید رنگ پنجره را اعمال کنید، دارند. بنابراین، قبل از سرمایه گذاری هر پنی برای پوشاندن پنجره های خود، می خواهید به مقررات ایالتی نگاه کنید تا دچار مشکل نشوید.

روی روکش خودرو سرمایه گذاری کنید

آیا می دانستید که یک اقدام ساده مانند پوشاندن ماشین شما می تواند تفاوت زیادی در نحوه محافظت از ماشین شما در برابر نور خورشید ایجاد کند؟ نمونه های زیادی از روکش های خودرو وجود دارد که می توانید روی آنها سرمایه گذاری کنید.

نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که این روکش ها قابلیت های متفاوتی دارند و ممکن است کیفیت های متفاوتی داشته باشند. بنابراین، ما به شدت شما را تشویق می کنیم که قبل از تصمیم گیری نهایی، تحقیقات خود را انجام دهید و مزایا و معایب اصلی را درک کنید.

به عنوان مثال، شما نمی خواهید روی یک پوشش خودرو بسیار گران قیمت سرمایه گذاری کنید که ویژگی های اضافی را در اختیار شما قرار دهد تا به شما کمک کند از خودروی خود در برابر زمستان محافظت کنید، زمانی که با برف زیاد یا زمستان های سخت در منطقه خود مواجه نیستید.

به طور مشابه، شما نمی خواهید روی روکش خودرویی سرمایه گذاری کنید که کوچکتر از وسیله نقلیه شما باشد و از خودروی شما در برابر نور خورشید محافظت کامل نمی کند.

داخل پارک

در نهایت، اگرچه پارک کردن در خیابان یا بیرون از خانه برای شما کمی آسان تر است، گاهی اوقات، اگر نور خورشید بسیار قوی باشد، ممکن است یکی را برای پارک در داخل خانه پیدا کنید.

این یک نکته برای کسانی است که گاراژ داخلی یا سرپوشیده دارند. با این حال، اگر یکی ندارید، 11 نکته ذکر شده قبلی باید h elp از ماشین خود در برابر نور خورشید محافظت کنید.

نتیجه نهایی

نور خورشید می تواند صدمات زیادی به وسیله نقلیه شما وارد کند، و به همین دلیل یکی از مهم ترین چیزهایی که باید به عنوان راننده با آن آشنا شوید این است که چگونه از خودرو خود در برابر نور خورشید محافظت کنید.

در این مقاله 12 نکته برای محافظت از خودروی خود در برابر نور خورشید به شما ارائه شده است. سعی کنید تا حد امکان از این کشتی ها استفاده کنید تا بیشترین محافظت ممکن را داشته باشید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *