مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

معرفی اپلیکیشن BeReal

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

BeReal اپلیکیشنی است که به صورت تصادفی به کاربران خود اطلاع می دهد و به آنها دو دقیقه فرصت می دهد تا دو تصویر تولید کنند: یکی با دوربین جلو و دیگری با دوربین پشت. این به عنوان تلاشی برای ایجاد یک فضای دیجیتال معتبرتر که واقعیت زندگی کاربرانش را منعکس می کند نامگذاری شده است.

هدف اپلیکیشن bereal چیست؟

BeReal تنها بخشی از یک جنبش بزرگتر است که تلاش می کند تا برجستگی شخصیت های آنلاین انتخاب شده را که ایده آل های غیرواقعی زیبایی و سبک زندگی را ترویج می کنند، کاهش دهد. در TikTok و Instagram، پلتفرم‌هایی که استانداردهای غیرمنطقی عمدتاً در آنها تبلیغ می‌شود، مجموعه‌ای از روندها در حال تلاش برای عادی‌سازی واقعیت هستند. اما با روندهایی مانند این، مانند آنچه که در آن TikTokers از فیلتر شده به فیلتر نشده تبدیل می‌شود، حساب‌هایی که به ویروسی شدن می‌رسند اغلب از نوع Glossier هستند، چهره‌هایی با ساختاری که مطابق با استانداردهای صنعت به کمال می‌رسد، بدون ایراداتی که یک انسان معمولی دارد. . مشکل عادی سازی واقعیت آنلاین دوگانه است.
از نظر زیبایی، اغلب استانداردهای غیر واقعی را حتی فراتر از استانداردهای موجود ترویج می کند. یک دختر زیبا آغشته به کانسیلر که دور کمرش فتوشاپ شده است، کمتر از یک مدل خوش‌رنگ و بدون فتوشاپ با ویژگی‌های طبیعی بی‌نقص، با احساس ارزشمندی خودم لعنت به خرج می‌دهد. افرادی که این گرایش ها از آنها حمایت می کنند، تصاویر دقیقی از واقعیت های بیشتر مردم نیستند. (حداقل امیدوارم که اینطور نباشند…) با انقلاب های متمرکز بر سبک زندگی که پرتره های واقعی تری از زندگی روزمره کاربران را به تصویر می کشد، یک رمانتیک بیش از حد متورم از امور پیش پا افتاده وجود دارد که میل به مستندسازی همه چیز را ایفا می کند.

1. نحوه دانلود bereal

 
می توانید برنامه BeReal را در فروشگاه اپل یا گوگل پلی پیدا کنید. برای ثبت نام، باید یک شماره تلفن برای تأیید، و همچنین یک نام کامل و نام کاربری وارد کنید، پس از آن می توانید شروع به استفاده از برنامه کنید.
یک اسکرین شات از صفحه ای که در آن نام خود را در برنامه BeReal وارد می کنید.

2. اضافه کردن مخاطبین و پیدا کردن دوستان.

 
 اضافه کردن مخاطبین به برنامه bereal
سپس برنامه یک پنجره بازشو ارسال می کند که از شما می خواهد به مخاطبین شما دسترسی داشته باشد. نکته اصلی این است که با دوستان خود به اشتراک بگذارید، بنابراین اجازه دادن به این احتمالا بهترین راه برای استفاده از آن خواهد بود – اگرچه، همانطور که بعدا متوجه شدم، می توانید عکس ها را به صورت عمومی با افراد غریبه نیز به اشتراک بگذارید. درست قبل از ارسال پست، می توانید پست خود را طوری تنظیم کنید که با دوستان یا عموم به اشتراک گذاشته شود.

3. می‌توانید فوراً یک عکس را به اشتراک بگذارید – و این مرحله اخطارهایی دارد.

 
گرفتن عکس در bereal
به محض دانلود برنامه، شروع به اشتراک گذاری می کنید. هر روز در یک زمان تصادفی، یک محدودیت زمانی دو دقیقه ای دارید تا از هر کاری که انجام می دهید یا جایی که در آن لحظه هستید عکس بگیرید. همزمان با گرفتن این عکس، یک سلفی نیز به صورت خودکار گرفته می شود. ممکن است بخواهید برای آن قسمت آماده باشید . اما آنچه شما به اشتراک می گذارید ترکیبی از این دو است: زندگی و چهره شما در لحظه.
بسته به نحوه چرخاندن دوربین، می‌توانید سلفی را به تصویر اصلی خود تبدیل کنید و محیط اطراف خود را در درجه دوم قرار دهید. این اتفاق هر روز می‌افتد، با اعلان‌های فشاری (اگر اجازه داده باشید)، به شما می‌گویند زمان آن رسیده که BeReal خود را برای آن روز مصرف کنید.

4. همچنین می توانید پست BeReal خود را حذف کنید.

یک اسکرین شات از لیست گزینه های موجود در برنامه که دلیل حذف پست خود را جویا می شود.
حذف پست در bereal
پس از ارسال تصویر، می توانید روی آن کلیک کنید و سه نقطه را در گوشه فشار دهید. در آنجا، شما می توانید پست خود را حذف کنید. با این حال، برنامه دقیقاً آن را تشویق نمی کند، با پرسیدن یک سری سؤال در مورد اینکه چرا شما این کار را انتخاب می کنید.

5. محتوای عمومی را کشف کنید.

 تصویری از برگه Discover در برنامه، جایی که می‌توانید پست‌های عمومی را ببینید.
در زیر عمومی discovery ، می‌توانید محتوای عمومی را نیز مشاهده کنید، که می‌توانید با طیف وسیعی از «RealMojis» که ایموجی‌های منحصربه‌فردی هستند اما نامی مطابق با «واقعیت» برنامه به آن‌ها داده می‌شود، واکنش نشان دهید – شکلک‌ها انواع مختلفی از سلفی هایی که خودتان گرفته اید در اینجا یک شرط نیز وجود دارد: فقط در صورتی می توانید محتوای دیگران را ببینید که BeReal خود را پست کرده باشید.

6. ببینید دوستان کجای دنیا هستند.

گزینه نقشه در برنامه
از دیگر ویژگی‌های این برنامه می‌توان به نقشه‌ای شبیه به اسنپ چت اشاره کرد که در آن می‌توانید مکان‌های مخاطبین خود را در جهان ببینید.
 
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *