مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

معرفی خانه صفا در کاشان

معرفی خانه صفا در کاشان : کاشان شهر گل و رز ایران است که همه آن را با رایحه گل رز معطرش می شناسند. این شهر مملو از خانه های تاریخی و دیدنی است که می توانید در طول سفر از آنها دیدن کنید. همچنین می توانید از باغ ها و طبیعت دیدن کنید و همچنین از خانه های تاریخی این شهر دیدن کنید.

مجموعه گردشگری خانه صفا کاشان

دیدنی های کاشان کم نیستند و بیشتر آنها در فاصله کمی از یکدیگر قرار دارند که حتی در یک سفر یک تا دو روزه می توانید بیشتر آنها را ببینید. جاذبه ای که می خواهیم در این شهر در مورد آن صحبت کنیم اقامتگاه بوم گردی صفا خانه در این شهر زیبا است. این خانه یکی از عمارت های تاریخی کاشان است که قدمت آن به دوره صفویه و اواخر دوره قاجار می رسد. یکی از اولاد میرزا معصوم به نام حاج آقا شهاب بنی طبع خانه را بازسازی کرد و تجارت پارچه را احیا کرد. در این مقاله از تراویتال با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد این جاذبه گردشگری در کاشان ارائه کنیم.
بنی طبا

خانه تاریخی بنی طبا در کاشان

همانطور که در بالا اشاره کردیم، خانه صفا کاشان عمارتی تاریخی است که در حیاطی زیبا طراحی شده است و قدمت باستانی این بنا به اوایل دوره پهلوی می رسد و سرداب های صفه خانه متعلق به دوره صفویه است. صفوی است. این مجموعه تاریخی که به بنی طبا نیز معروف است، شامل چهار حیاط، یک کارگاه پارچه بافی قدیمی و یک آب انبار است که از دوره صفویه تا اوایل دوره پهلوی ساخته شده است. این روزها با توجه به بازسازی هایی که در این مجموعه انجام شده است آن را به اقامتگاه بوم گردی نیز تبدیل کرده اند و مسافران کاشان نیز می توانند در سفر به خانه صفای کاشان اسکان داده شوند.

معرفی خانه صفا در کاشان

معرفی خانه صفا در کاشان
همانطور که در بالا اشاره کردیم قدمت آن به بیش از 350 سال می رسد و در آن زمان یکی از تجار و تولیدکنندگان اصلی پارچه به نام میرزا معصوم طباطبایی به همراه خانواده از زواره به بیدگل دعوت شد. در واقع این خانه برای اقامت آنها در آنجا ساخته شده است و امروزه به عنوان یک جاذبه گردشگری و همچنین اقامتگاه بوم گردی مورد استفاده قرار می گیرد. جالب است بدانید در دوره قاجار یکی از نوادگان میرزا معصوم به نام حاج آقا شهاب بنی طبا خانه را بازسازی کرده و تجارت پارچه را احیا کرده است.
بیشتر بدانید :  راهنمای سفر به خوزستان
این روزها بخشی از این مجموعه تاریخی توسط زوج طبیعت گرد علی محسنی و نسترن سعادتی به اقامتگاه بوم گردی تبدیل شده است. با ظرفیت 40 نفر برای تورهای طبیعت گردی و تاریخی، سفرهای دوستانه و گروهی خانوادگی نیز قابل رزرو است. همچنین یک رستوران سنتی با غذاهای خانگی لذیذ و یک کافه برای نوشیدن چای در محیطی تاریخی که برای مسافران ایده آل است وجود دارد. اما این خانه جاذبه های خاص دیگری نیز دارد و در واقع جاذبه های معروف کاشان هستند که بسیار نزدیک به خانه صفای کاشان قرار دارند و می توانید از آنها نیز دیدن کنید.

خانه تاریخی صفا در کاشان

رستوران و کافی شاپ در خانه صفا کاشان
رستوران خانه سنتی واقع در طبقه دوم
ساعات کاری: صبحانه 8:30 الی 10:00، ناهار 13:00 الی 14:30 بعد از ظهر، شام 20:30 الی 22:00.

کافه سنتی خانه صفا واقع در طبقه دوم

خانه تاریخی صفا در کاشان
ساعت کار: 11:00 صبح تا 23:00 بعد از ظهر

مجتمع صفا کاشان

امکانات اقامتگاه بوم گردی صفا خانه
بازار صنایع دستی
صندوق امانات
حمام ایرانی در لابی
تاکسی سرویس

خدمات اقامتگاه بوم گردی خانه صفا در کاشان

پذیرش 24 ساعته، صبحانه در اتاق، صرافی، فکس، خدمات بلیط، فتوکپی، خدمات اینترنتی، ارائه تورهای گردشگری شهر و حومه

قوانین خانه صفا

ساعت تحویل اتاق 14:00، زمان تخلیه اتاق 12:00 بعد از ظهر، قانون اطفال
آدرس: کاشان – آران و بیدگل، میدان امام خمینی، خیابان سیدالشهدا

جاذبه های گردشگری اطراف خانه صفا در کاشان

کویر مرنجاب

کویر مرنجاب
منطقه گردشگری مرنجاب یکی از جاذبه های گردشگری طبیعی و همچنین تاریخ ایران است. در سفر به این منطقه با بیشتر جاذبه‌های طبیعی خاص مناطق کویری مانند تپه‌های ماسه‌ای و کلوت‌ها، دریاچه نمک، طاق‌ها و پوشش گیاهی کویری و همچنین حیات جانوری غنی این منطقه مواجه می‌شوید که در واقع نمونه‌ای در دسترس است. از تمام کویرها و جاذبه های کویری ایران در یک مکان.
بیشتر بدانید : شهر گردشگری شیراز
فاصله خانه صفا تا دروازه ورودی کویر مرنجاب حدود 10 دقیقه و تا کاروانسرای مرنجاب حدود 1 ساعت است.

شهر زیرزمینی نوش آباد کاشان

نوش آباد شهری در غرب آران و بیدگل است که در برخی تواریخ از آن به عنوان پایتخت خسرو انوشیروان پادشاه ساسانی یاد شده است. نوش آباد به دلیل وجود بزرگترین شهر زیرزمینی جهان در زیر آن، از نظر گردشگری اهمیت بیشتری دارد. آنچه به عنوان شهر زیرزمینی (Ouyi) شناخته می شود، در واقع ساختارهای پیچیده و وسیعی مانند راهروهای تودرتو باریک و اتاق های کوچک است.
فاصله خانه صفا تا نوش آباد حدود 15 دقیقه است.

جاذبه های کاشان نزدیک خانه صفا در کاشان

جاذبه های کاشان نزدیک خانه صفا در کاشان
بازار سنتی کاشان | باغ فین و حمام تاریخی | خانه های تاریخی | خانه تاریخی بروجردی | خانه تاریخی طباطبایی | خانه تاریخی تاج | تاریخ عامری
کال هاوس | خانه تاریخی عباسیان

نیاسر

نیسر
نیاسر با طبیعت متفاوتش فاصله کمی با آران و بیدگل و خانه صفا دارد. آران و بیدگل با طبیعت کویری خود در نزدیکی یکی از زیباترین مناطق کوهستانی ایران یعنی نیاسر با آبشارها و چشمه های زیبا واقع شده است.

فاصله خانه صفا تا نوش آباد حدود پانزده دقیقه است

قمصر

قمصر شهر گل سرخ

قمصر
دلیل اصلی شهرت قمصر از قدیم الایام، باغ های گل و کارگاه های گلاب گیری است. فصول بهار و تابستان این منطقه بسیار زیبا و با طراوت است و بازدید از این شهر تجربه خاصی است.
فاصله خانه صفا تا قمصر حدود چهل و پنج دقیقه است.

روستای ابیانه

روستای ابیانه
روستای زیبای ابیانه از توابع نطنز و در مسیر اصفهان است. ابیانه روستایی است در دامنه کوه با نماهای حصیری قرمز و طاق های سفید و همچنین پنجره های مشبک زیبا و چوبی که همه چیز را از گذشته های دور نشان می دهد.
فاصله خانه صفا تا ابیانه حدود 1 ساعت و 15 دقیقه است.
اردهال
مشهد اردهال
مشهد اردهال
مشهد اردهال یا مشهد قالی یکی از مناطق ییلاقی اطراف کاشان است. اعتبار این منطقه بیش از هر چیز به دلیل محل دفن امامزاده سلطان علی بن محمد باقر و بنای تاریخی این امامزاده است.
فاصله خانه صفا تا مشهد اردهال حدود یک ساعت است.

روستاهای اطراف خانه صفا در کاشان

روستای قزان | روستای علی آباد | روستای نشلج | روستای مارک و سادیان | برزک
در اینجا ما در پایان این مقاله از تیم تراویتال هستیم. امیدوارم از خواندن آن لذت برده باشید و به زودی شما را در ایران و البته خانه زیبای صفا ببینیم. اگر تجربه ای از اقامت در خانه صفا یا هر جاذبه ای که در این مقاله به آن اشاره کردیم دارید، لطفاً آن را با ما در میان بگذارید.

رزرو خانه صفا

اقامتگاه خانه صفا (خانه تاریخی صفا) – کاشان
اقامتگاه خانه صفا (خانه تاریخی صفا) – کاشان
اقامتگاه خانه صفا (خانه تاریخی صفا) واقع در نزدیکی کاشان. خانه یک کاروانسرا کاملا بازسازی شده با حیاط گل رز زیبا، درختان نخل و آبنمای کوچک است. امکانات عالی هستند، می توانید در اتاق پادشاهان قدیمی بخوابید. شام و صبحانه محلی است.
بیشتر بدانید : مجموعه گردشگری کندلوس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *