مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

موتورهای هیبریدی الکتریکی چگونه کار می کنند؟

موتورهای هیبریدی الکتریکی چگونه کار می کنند؟سازندگان خودرو به کار خود برای آینده ای که دارای آلایندگی صفر از وسایل نقلیه باشد، ادامه داده اند، این به معنای افزایش تولید خودروهای هیبریدی و الکتریکی برای کمک به کاهش ردپای کربن ما در جاده‌ها است،

انواع خودروهای برقی

وسایل نقلیه الکتریکی هیبریدی (HEV) رواج بیشتری پیدا می کنند، اینها وسایل نقلیه ای هستند که مزایای موتورهای بنزینی و موتورهای الکتریکی را ترکیب می کنند، طبق گزارش اخیر McKinsey & Company، تا سال 2030 پیش بینی می شود که 65 درصد از فروش خودروهای جدید الکتریکی باشد.

موتورهای هیبریدی الکتریکی چگونه کار می کنند؟

به خواندن ادامه دهید تا درباره نحوه عملکرد HEV ها و نحوه به روز رسانی موسسه فنی جهانی (UTI) برنامه درسی خود برای آموزش دانش آموزان در مورد این فناوری اطلاعات بیشتری کسب کنید.
بیشتر بدانید: بهترین خودروهای جدید در سال 2022
انواع خودروهای برقی
خودروهای الکتریکی هیبریدی از دو نوع انرژی استفاده می کنند که شامل یک باتری ولتاژ به همراه یک موتور احتراق داخلی (ICE) می شود، آنها می توانند مسافت های کوتاهی را با نیروی برق کامل طی کنند، ICE علاوه بر تامین انرژی خودرو، یک ژنراتور الکتریکی را راه اندازی می کند که بسته باتری را نیز شارژ می کند.
بیشتر سیستم های هیبریدی انرژی را از ترمزگیری بازیابی می کنند، هیبریدها این انرژی جنبشی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کنند تا بسته باتری ولتاژ بالا را شارژ کنند، این فرآیند تبدیل به ترمز احیا کننده معروف است.

خودروهای هیبریدی

هر چه بسته باتری مدت زمان بیشتری شارژدهی مناسبی داشته باشد، می توان از موتور الکتریکی بیشتر برای تامین انرژی خودرو استفاده کرد، این همچنین باعث می شود موتور بنزینی کمتر کار کند، نتیجه افزایش بهره وری سوخت و کاهش انتشار CO2 است.
بسته به شرایط رانندگی و ورودی اپراتور، خودرو ممکن است از یک یا هر دو منبع نیرو برای به حرکت درآوردن آن استفاده کند، به طور معمول، وسیله نقلیه فقط از موتور الکتریکی در سرعت های کم و با شتاب سبک استفاده می کند، در هنگام رانندگی معمولی، موتور احتراق داخلی به آن نیرو می دهد.
بیشتر بدانید: وظیفه ی کمک فنر خودرو چیست
تحت شتاب زیاد، هم موتور و هم موتور الکتریکی ممکن است به وسیله نقلیه نیرو دهند، هنگامی که متوقف می شود، موتور و موتور الکتریکی هر دو خاموش هستند، با این حال، وسیله نقلیه با استفاده از برق ذخیره شده در بسته باتری ولتاژ بالا همچنان فعال است.

نحوه شارژ یک خودروی الکتریکی هیبریدی

نحوه شارژ یک خودروی الکتریکی هیبریدی
یک وسیله نقلیه هیبریدی (غیر پلاگین) معمولاً می تواند باتری ولتاژ بالا را با استفاده از دو روش شارژ کند:
ترمز احیا کننده / کوستینگ: چرخ های محرک ژنراتور را می چرخانند که ولتاژ مورد نیاز برای شارژ مجدد باتری ولتاژ بالا را ایجاد می کند، علاوه بر این، ترمزها دیگر نیازی به تامین تمام تلاش ترمز ندارند، که باعث کاهش سایش لنت های ترمز می شود.
موتور احتراق داخلی: ICE ژنراتور را برای شارژ مجدد باتری ولتاژ بالا می چرخاند.

انواع خودروهای برقی

چند دسته خودروی هیبریدی الکتریکی، هیبریدی و برقی مختلف در بازار وجود دارد که برای دستیابی به اهداف مختلف، خواه افزایش بهره وری سوخت یا کاهش هزینه، استفاده می شود، این شامل:

  • میکرو (شروع/توقف)
  • ملایم (48 ولت)
  • هیبریدی کامل
  • پلاگین هیبریدی
  • تمام برقی

UTI یک استراتژی برای وسایل نقلیه الکتریکی دارد که شامل افزودن محتوای بیشتر به برنامه اصلی فناوری خودرو، و همچنین به‌روزرسانی و افزودن برنامه‌های آموزش پیشرفته ویژه سازنده (MSAT) است که فناوری خودروهای هیبریدی و الکتریکی را در خود جای داده است، مدل های آموزشی و فرصت های ارتباط با برند

وسایل نقلیه برقی

جروم گرانت، مدیر عامل UTI، در یک خبر از 10 نوامبر 2021 گفت: “در UTI، ما منابعی را برای توسعه دوره های آموزشی جدید و یک تجربه آزمایشگاهی عملی که توسط مربیان با تجربه ارائه می شود، متعهد می کنیم، همانطور که با موتور احتراقی انجام داده ایم، قصد داریم در خط مقدم آموزش برای سازندگان بزرگ خودروهای الکتریکی باشیم.
UTI متعهد است که در مورد آنچه در صنعت اتفاق می افتد به روز بماند و برای آینده فناوری HEV و EV هیجان زده است!
بیشتر بدانید: خودروی الکتریکی چگونه کار می کند؟
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *