مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

موس پد نرم یا موس پد سفت؟

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

لنت های ماوس سخت یک سطح صاف و سطح را برای موس شما فراهم می کند تا به سرعت حرکت کند. موس پد های نرم می توانند همین کار را انجام دهند ، بنابراین کدام یک بهتر است؟ بیایید در مورد تفاوت ها بحث کنیم تا ببینیم کدام کدام را ترجیح می دهید.

پد ماوس سخت چیست؟

یک پد ماوس سخت ، مانند پد ماوس بازی سخت Logitech G440 ، معمولاً از پلاستیک ، فلز یا شیشه ساخته می شود تا سطح صاف و سطح آن را فراهم کند. به دلیل عدم وجود اصطکاک ، آنها برای گیمرها یا هر کسی که می خواهد یا نیاز به حرکت سریع ماوس دارد ، عالی است. با سرعت و سطح اولتراسموت ، کنترل ماوس با دقت سخت تر خواهد بود.

موس پد به همراه موس

شما می توانید با یک پد سخت به سرعت حرکات بزرگ را انجام دهید ، اما می تواند مدتی طول بکشد تا به سرعت و دقت عادت کنید. این امر به ویژه در صورتی که فقط از موس پد های نرم استفاده کرده اید صادق است. لنت های ماوس سخت بافت وجود دارد که می توانند به این امر کمک کنند ، اما آنها برای کنترل بیشتر و سرعت کمتری اصطکاک را معرفی می کنند.

مرتبط:بهترین برندهای موس 2022 برای بازی

موس پد نرم چیست؟

یک پد نرم ماوس معمولاً از پارچه ساخته می شود و کمی کوسن را فراهم می کند. این امر می تواند از آنها برای دوره های طولانی استفاده کند زیرا می توانید مچ دست خود را استراحت داده و روی آنها قرار دهید. لنت های نرم دارای اصطکاک هستند ، اما کنترل ماوس با دقت آسان تر است.

حرکات شما روی یک پد نرم کندتر خواهد بود ، اما انجام حرکات کوچک با دقت مشخص آسان تر خواهد بود. لنت های کوچکتر نیز بر خلاف همتایان سخت آنها می توانید آنها را آسان تر کنید.

دقت

شما می توانید از لنت های سخت با دقت خوب استفاده کنید ، اما مطمئناً برخی از تمرین ها را انجام می دهد. اگر قبلاً از آن استفاده نکرده اید ، متوجه خواهید شد که ماوس شما عملاً با یک فشار کوچک در کل پد می چرخد. این بدان معنی است که شما باید دقیق تر ماوس خود را کنترل کنید.

تقریباً همه می خواهند یک پد ماوس نرم پیدا کنند تا از آنجا که سطح اصطکاک دارد ، دقیق تر باشد. اگر هر نوع کار مفصلی را انجام می دهید که به دقت زیادی نیاز دارد ، استفاده از پد نرم ماوس یک شرط امن تر خواهد بود. این همچنین در مورد بازی صادق است.

سرعت

بدون اصطکاک کم و بدون اصطکاک ، لنت های ماوس سخت برای سرعت عالی هستند. شما قادر خواهید بود حرکات بزرگی را با سرعت سریع انجام دهید ، که ممکن است برای گیمرها یا هر کسی که نیاز به حرکت سریع در صفحه دارد ، ارزشمند باشد.

اگر به سرعت احتیاج ندارید ، یک پد نرم ماوس بسیار خوب کار خواهد کرد. مراقب باشید که از یک پد سخت به یک نرم نرم تغییر دهید زیرا تفاوت سرعت احساس شدید خواهد کرد. با افزودن اصطکاک بیشتر ، احساس می شود موس شما سنگین تر و سخت تر است.

راحتی

لنت های ماوس سخت هیچ کوسن را فراهم نمی کنند ، بنابراین شما روی سطح سخت تر استراحت خواهید کرد. اگر می خواهید برای مدت طولانی از ماوس خود استفاده کنید ، ممکن است بخواهید یک مچ دست خارجی را در نظر بگیرید تا برخی از کوسن ها و راحتی های اضافی را فراهم کنید. استراحت مچ دست ژل Hyperx نمونه بارز است.

 

اگر می خواهید برای مدت طولانی از ماوس خود استفاده کنید ، احتمالاً یک پد نرم ماوس را بیشتر ارزیابی می کنید. کوسن نرم به شما امکان می دهد مچ دست و دست خود را بر روی آن قرار دهید ، که می تواند ناراحتی یا درد باشد. برخی از مدل ها مانند پد موش ارگونومیک MRCO حتی با استراحت مچ دست همراه هستند تا راحتی بیشتری را برای ساعات طولانی فراهم کند.

قابلیت حمل و اندازه

موس پد های سخت برای مسافرت با شما راحت تر هستند زیرا نمی توان آنها را جمع کرد. شما باید آن را در کیف خود پر کنید در حالی که صاف است ، اگر خیلی بزرگ باشد می تواند باعث دردسر باشد. همچنین پیدا کردن موس پد های بزرگ سطح سخت نیز دشوارتر است. بله ، برخی از آنها در بازار موجود است ، اما شما گزینه های بسیار بیشتری با موس پد های نرم دارید.

تمام ماوس پد های نرم قابل حمل هستند زیرا می توانید به راحتی آنها را بچرخانید و آنها را با خود ببرید. حتی پدهای بزرگتر را می توان در یک کیسه بسته بندی کرد بدون اینکه فضای زیادی را در اختیار داشته باشد. البته این بستگی به این دارد که کیف و پد شما چقدر بزرگ هستند. برخی از لنت های ماوس به طرز باورنکردنی بزرگ و متراکم هستند که می تواند حمل و نقل آنها را دشوارتر کند.

دوام و تمیز کردن

لنت های ماوس سخت را پیدا خواهید کرد که از آنها از مواد سخت تر ساخته شده است – جزء ، پلاستیک و شیشه ای. آنها می توانند سالها با مراقبت معقول دوام بیاورند. لازم نیست نگران آنها باشید که مانند شما با یک پد نرم تاشو ، پاره شدن یا پاره شدن را پاره کنید. نکته مهم این است که لنت های سخت می توانند به پاهای موس شما آسیب برساند ، به خصوص اگر لنت های اصطکاک با کیفیت نداشته باشد.

روند صعودی این است که لنت های سخت برای تمیز نگه داشتن نیاز به تعمیر و نگهداری زیادی ندارند. به سادگی می توانید آنها را با یک پارچه مرطوب پاک کنید. برای لکه های سرسخت ، می توانید با استفاده از اسفنج و مقداری صابون ، سطح را خرد کنید ، سپس آن را با یک حوله میکرو فیبر خشک کنید.

لنت های ماوس نرم از پارچه ساخته شده است که مستعد ابتلا به ریپ و اشک است. آنها همچنین می توانند نشت ها را جذب کنند ، که می تواند باعث رنگ آمیزی و بوی بد شود. آنها برای حفظ صحیح نیاز به مراقبت بیشتری دارند ، اما همیشه به همان اندازه ظریف نیستند که فکر می کنید. با مراقبت معقول ، آنها همچنین می توانند سالها دوام بیاورند.

پدهای نرم به راحتی و تمیز نگه داشتن آن آسان نیست زیرا مجبور هستید هر نوع خاک یا روغن موجود در پارچه را از بین ببرید. تمیز کردن عمیق ، معمولاً با غوطه ور کردن آن در آب ، استفاده از صابون ظرف برای شستشوی سطح ، و سپس خشک کردن با یک پارچه میکروفیبر و رها کردن آن برای خشک شدن هوا ، انجام می شود.

 

از نظر ارزش ، می توانید هر دو نوع لنت را در همان محدوده قیمت یکسان پیدا کنید. آنها می توانند به حداقل 5 دلار شروع کنند و به 40 دلار یا بیشتر بروند. قیمت همیشه با اندازه افزایش می یابد ، بنابراین هنگام تصمیم خود این نکته را در خاطر داشته باشید. اما کدام یک بهتر است؟ خوب ، آنها هر دو به روش خود خوب هستند ، و این واقعاً به ترجیحات شما بستگی دارد.

اگر می خواهید زمان بیشتری را برای عادت کردن با سرعت سریع که با دقت خوبی فراهم می کند ، یک پد ماوس سخت برای شما بهتر باشد. آنها برای نگه داشتن در یک کار ثابت یا فضای بازی ایده آل هستند زیرا واقعاً راحت نیستند. لنت های سخت نیز با دوام تر و راحت تر و تمیز تر هستند.

اگر به دنبال یک پد راحت با دقت خوب و خارج از جعبه هستید ، یک پد نرم ماوس برای شما بهتر خواهد بود. آنها کوسن را برای مچ دست و دست شما فراهم می کنند ، که در صورت استفاده از رایانه برای مدت طولانی می تواند مفید باشد. آنها در اندازه های بزرگتر قرار می گیرند و بسیار قابل حمل هستند ، بنابراین می توانید آنها را به همه جا بیاورید. برای تمیز نگه داشتن آنها باید از آنها مراقبت بیشتری کنید ، اما آنها هنوز هم بسیار بادوام هستند! لنت های نرم همچنین به پای موش شما آسیب نمی رسانند.

صرف نظر از پد انتخابی ، ممکن است ارزش بیشتری را از یک مدل بازی پیدا کنید. آنها می توانند با ویژگی های ویژه ای مانند سطوح بافتی که اصطکاک را از بین می برد ضمن ارائه دقت بهتر ، ارائه شود. آنها در اندازه های متنوعی آمده و بسیار بادوام هستند!

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *