مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

میانبرهای صفحه کلید ویندوز 11

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

از استفاده از صفحه کلید هر بار که می خواهید کاری انجام دهید خسته شده اید؟ خوب، با کلیدهای میانبر یا میانبرهای صفحه کلید ویندوز 11، انجام کار کمی ساده تر است.

اما چرا به طور خاص ویندوز 11؟

مایکروسافت ویندوز 11 بازیکن جدیدی در شهر است که کاربران را به خود جذب کرده و در حال حاضر تبدیل به یک تغییر دهنده بازی شده است. ویندوز جدید برای بهبود خلاقیت و بهره وری با طراحی های کاربر پسند طراحی شده است.

نحوه باز کردن فایل های HEIC در ویندوز

ویندوز 11 مردم را به هم متصل می کند و به تجربه بازی های رایانه شخصی اعتقاد دارد. آخرین سیستم عامل مملو از برخی از ویژگی های برتر و میانبرهای صفحه کلید منحصر به فرد است که دسترسی به عناصر را آسان تر می کند. از این رو، کاربران برای نصب ویندوز 11 هیجان زده هستند.

میانبرهای کلیدواژه دسترسی به ویژگی های سیستم را آسان کرده است. با این حال، به خاطر سپردن میانبرها دلهره آور است و برای درست کردن آنها زمان می برد.

ما در مورد Ctrl + A، Ctrl + C، Ctrl + X و Ctrl + V صحبت نمی کنیم که به ترتیب می توانند محتوا را انتخاب، کپی، برش یا جایگذاری کنند و میانبرهای استاندارد صفحه کلید هستند. اما ما در مورد میانبرهایی صحبت می کنیم که منحصر به فرد هستند و می توانند کار را آسان تر کنند.

نحوه تغییر پورت RDP در ویندوز 10

اما قبل از شروع به صید ماهی های بزرگ در دریا، اجازه دهید برخی از میانبرهای رایج صفحه کلید را برای گرم کردن شما راهنمایی کنیم.

  • Redo and Undo – Ctrl + Y و Ctrl + Z
    پنجره یا برنامه فعلی را ببندید – Alt + F4
  • فایل اکسپلورر جدید – Windows Key + E را باز کنید
  • مورد انتخاب شده را برای همیشه حذف کنید – Ctrl + Delete
  • ابزار Snipping را باز کنید – Windows Key + SHift + S
  • اسکرین شات بگیرید و آن را در پوشه ذخیره کنید – Windows Key + PrtScn
  • بین پنجره ها و برنامه ها سوئیچ کنید – Alt + Tab

اینها برخی از میانبرهای دستوری هستند که باید از آنها آگاه باشید. با این اوصاف، در اینجا به خانواده میانبرهای صفحه کلید با ویندوز 11 اضافه شده است.

 

Windows Key + A

استفاده از Windows Key + A

 

با استفاده از Windows Key + A، کاربران می توانند Action Center را باز کنند. فکر کنید Action Center به کاربران اجازه می دهد اقداماتی انجام دهند یا اعلان ها را مشاهده کنند. کاربران می توانند از طریق آن به وای فای، بلوتوث، روشنایی و سایر ویژگی های خود دسترسی داشته باشند. این گزینه همچنین به آنها اجازه می دهد تا تنظیمات را با استفاده از دکمه موجود در Action Center باز کنند.

Windows Key + C
Windows Key + C

 

در ویندوز 10، Windows Key + C می تواند Cortana را باز کند، اما در ویندوز 11، Microsoft Teams Chat را باز می کند. یک پانل سریع برای بررسی مخاطبین و پیام های اخیر آنها باز می شود. پنجره سریع همچنین به کاربران امکان می دهد بدون باز کردن برنامه واقعی تماس ها یا جلسات را شروع کنند.

Windows Key + H

Windows Key + H

اگر از طرفداران تایپ صوتی هستید، Windows Key + H میانبر مورد علاقه شما خواهد بود. به کاربران امکان می‌دهد تایپ صوتی را برای دیکته کردن متن راه‌اندازی کنند و کلمات به‌طور خودکار وارد می‌شوند. کادر کوچکی با دکمه میکروفون باز می‌شود و با کلیک کردن روی دکمه، کاربران می‌توانند شروع به صحبت کنند. آن را دیکته یا تشخیص گفتار در نظر بگیرید و یادداشت برداری بدون تایپ را آسان تر می کند.

Windows Key + K
Windows Key + K

با استفاده از Windows Key + K، سیستم خود را به راحتی با صفحه نمایش بی سیم متصل کنید. پانل Cast را در گوشه پایین سمت راست صفحه باز می کند و صفحه نمایش های موجود برای اتصال کاربران را نشان می دهد.

 

Windows Key + N

Windows Key + N

این کلید میانبر تقویم و مرکز اعلان را روی صفحه باز می کند. با این حال، کاربران می توانند با کلیک بر روی تاریخ و زمان در گوشه پایین سمت راست به تقویم دسترسی پیدا کنند. اگر تمایل دارید از صفحه کلید خود استفاده کنید، Windows Key + N می تواند گزینه اصلی شما باشد.

Windows Key + W
Windows Key + W

مستقیماً با ضربه زدن روی Windows Key + W به پنل ابزارک ها دسترسی پیدا کنید. این پنل حاوی ویجت هایی برای تقویم، عکس های OneDrive، آب و هوا، بازی ها، ترافیک و موارد دیگر است. در کنار این، کاربران می توانند با کلید میانبر با آخرین اخبار در ارتباط باشند.

Windows Key + Z
Windows Key + Z

طرح بندی Snap ویژگی های بسیار جدیدی برای ویندوز است که به کاربران اجازه می دهد روی چندین برنامه کار کنند. ویژگی Windows Key + Z می‌تواند کادر روی دکمه کوچک کردن یا حداکثر کردن پنجره یا برنامه را باز کند. کاربران می‌توانند از میان طرح‌بندی‌ها، برنامه‌ها را بدون تغییر اندازه پنجره‌ها بر اساس نیاز خود، انتخاب کنند.

کلید ویندوز + Alt + فلش بالا

راه دیگر برای بستن برنامه یا پنجره به نیمه بالای صفحه نمایش، کلیک کردن بر روی کلید Windows + Alt + فلش بالا است. این برنامه یا پنجره را کوچک می کند و به جای گرفتن کل صفحه، آن را در نیمه بالایی صفحه نمایش می دهد. همچنین از کاربران می خواهد تا برنامه یا صفحه دیگری را در نیمه پایین باز کنند.

کلید ویندوز + فلش رو به پایین

این کلید میانبر، برنامه یا پنجره فعال را در صورتی که کل یا نیمه صفحه را اشغال کند، به اندازه کوچکتری تبدیل می کند.

کلید ویندوز + Alt + فلش رو به پایین

برعکس Windows Key + Alt + Up Arrow کار می کند. برنامه را در نیمه پایینی صفحه قرار می دهد در حالی که از شما می خواهد صفحه دیگری را در نیمه بالایی باز کنید.

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *