مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

می توانید مک بوک را با استفاده از مک بوک دیگری شارژ کنید

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

آیا باتری مک بوک شما از کار می افتد و از شارژر دور هستید؟ اگر شخص دیگری با مک بوک دیگری در نزدیکی شما باشد، ممکن است بتوانید مقداری شارژ قرض بگیرید و لپ تاپ خود را مدت بیشتری زنده نگه دارید.


با برخی از مدل های USB-C کار می کند

شارژ مک بوک به مک بوک در اکثر مدل های مک بوک که از شارژ USB-C استفاده می کنند باید تا حدودی کار کند. اپل سال‌هاست که از شارژ USB-C بر روی مک‌بوک‌های خود استفاده می‌کند و گزارش‌هایی وجود دارد که هم در مدل‌های قدیمی‌تر اینتل و هم در دستگاه‌های جدیدتر اپل سیلیکون (M1، M2، و انواع) کار می‌کند.

پورت های کنار مک بوک.

روشی که قرار است کار کند این است که اولین فردی که وصل می‌شود (با استفاده از کابل USB-C به USB-C با کیفیت که می‌تواند برق لازم را تحمل کند) کسی است که شارژ را دریافت می‌کند، در حالی که مک‌بوک دوم متصل می‌شود. تامین قدرت با این حال، گاهی اوقات (مانند زمانی که یک مک روی صفحه قفل است، یا روشن می شود) همه چیز به طور نامنظم رفتار می کند و این برعکس عمل می کند.

مرتبط:نحوه ورود و خروج از حالت تمام صفحه در مک

اینکه کدام درگاه USB-C استفاده می‌کنید نباید مهم باشد، اما اگر همه چیز آن‌طور که انتظار می‌رود کار نمی‌کند، متوجه شدیم که دوچرخه‌سواری بین پورت‌ها تا زمانی که مک بوک «درست» گزارش دهد که شارژ می‌شود، گاهی اوقات ضروری است.

برخی از چیزهایی که باید به خاطر بسپارید

ما این را با دو مک بوک آزمایش کردیم: مک بوک 13 اینچی M1 مک بوک ایر 2020 و مک بوک پرو 16 اینچی M1 مکس پرو مدل 2021. نیازهای برق این دستگاه ها کاملاً متفاوت است، به طوری که M1 MacBook Air با آداپتور برق 30 واتی عرضه می شود در حالی که M1 Max MacBook Pro با آداپتور 140 واتی عرضه می شود.

مک بوک پرو نسبت به مک بوک ایر نیاز به انرژی بسیار بیشتری دارد، اما با وجود اینکه چنین بود، macOS همچنان گزارش می داد که پرو از طریق Air شارژ می شود. این بدان معنا نیست که پرو تا 140 وات از هوا می‌مکد و نباید انتظار داشته باشید که یک لپ‌تاپ تشنه را به این طریق شارژ کنید.

مک بوک پرو گزارش می دهد که با استفاده از مک بوک ایر شارژ می شود

بسیاری از هزینه‌های سربار ارائه شده توسط شارژر 140 واتی به مک‌بوک پرو اجازه می‌دهد تا از شارژ سریع استفاده کند، کاری که هنگام اتصال به مک‌بوک ایر انجام نمی‌دهید.

هشدار شارژ نشدن مک بوک پرو

هنگامی که ما این را امتحان کردیم، macOS گهگاه گزارش می‌دهد که «باتری در حال شارژ نیست» قبل از اینکه به حالت شارژ تبدیل شود. ما شاهد افزایش درصد باتری در مک بوک پرو پس از استفاده طولانی مدت نبودیم، اما کاهش آن را نیز مشاهده نکردیم. برعکس، در حین شارژ شدن Air، درصد باتری پرو بسیار سریع‌تر کاهش یافت.

چیزی که احتمالا اتفاق می افتد این است که Pro بسیار کند شارژ می شود، یا به سادگی بسیار کندتر از آنچه در غیر این صورت بود شارژ می شود. این ممکن است مفید باشد اگر مقدار کمی شارژ باقی مانده باشد و بخواهید آنچه را که دارید تمدید کنید (به قیمت باتری لپ تاپ دیگری).

چه زمانی این روش مفید است؟

این ممکن است در شرایطی که دو مک بوک و یک شارژر دارید مفید باشد. اگر دستگاهی که شارژ می‌شود، انرژی بسیار کمتری نسبت به دستگاهی که به آداپتور برق متصل است مصرف کند، بهترین کار را دارد، اما اگر نقش‌ها برعکس شوند، همچنان می‌توانید عمر باتری خود را افزایش دهید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *