مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه استفاده از حالت فوکوس در اندروید

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

ابزارهای “سلامتی دیجیتال” بخش بزرگی از تلفن های هوشمند مدرن هستند. هدف این ابزارها ایجاد عادات استفاده سالم تر است. حالت فوکوس یکی از این ابزارها است و در تمامی دستگاه های اندرویدی موجود است. در اینجا نحوه عملکرد آن آمده است.

اگر حالت فوکوس آشنا به نظر می رسد، آیفون و آی پد دارای ویژگی با همین نام هستند. در هر دو پلتفرم، حالت فوکوس نوعی اسپین آف Do Not Disturb است. بسته به دستگاه اندرویدی که دارید کمی متفاوت عمل می کند. ما برای دستگاه‌های Google Pixel و Samsung Galaxy نشان خواهیم داد.

 

حالت فوکوس چیست؟

همانطور که از نام آن پیداست، حالت فوکوس ابزاری برای از بین بردن حواس پرتی است. این شبیه به Do Not Disturb است، اما پیچیده تر و بیشتر، خوب، متمرکز است. ممکن است «مزاحم نشوید» را در یک برنامه زمانی داشته باشید، در حالی که حالت فوکوس عمدتاً به صورت دستی در هر زمان که نیاز به استراحت دارید روشن می‌شود.

ایده کلی این است که شما برخی از برنامه ها را انتخاب می کنید و سپس وقتی حالت فوکوس را روشن می کنید، نمی توانید آنها را باز کنید یا از آنها اعلان دریافت کنید. این یک راه ساده برای مسدود کردن سریع برنامه‌هایی است که بیشتر حواس‌تان را پرت می‌کنند.

 

حالت فوکوس در تلفن های پیکسل گوگل

حالت فوکوس در تلفن‌های پیکسل Google به همان اندازه به پیاده‌سازی «پیش‌فرض» نزدیک است که می‌بینید. دستگاه های اندرویدی غیر سامسونگ نیز مشابه خواهند بود. ابتدا دوبار از بالای صفحه به پایین بکشید و روی نماد چرخ دنده ضربه بزنید تا تنظیمات باز شود.

بعد، به بخش «سلامت دیجیتال و کنترل‌های والدین» بروید.

 

“حالت فوکوس” را انتخاب کنید.

 

اولین کاری که باید انجام دهید این است که برنامه هایی را که می خواهید در حالت فوکوس مسدود کنید، انتخاب کنید. به پایین اسکرول کنید و برنامه هایی را که می خواهید مسدود کنید انتخاب کنید.

انتخاب برنامع ها

 

بعد، در بالا، زمانی که حالت فوکوس به طور خودکار خود را فعال و غیرفعال می کند، می توانید “Set a Schedule” را تنظیم کنید. این مورد نیاز نیست

یک برنامه زمانی برای حالت فوکوس تنظیم کنید.

 

می‌توانید حالت فوکوس را از صفحه تنظیمات روشن کنید، اما خیلی راحت نیست. روش بهتر این است که آن را به کاشی های تنظیمات سریع اضافه کنید. دو بار از بالای صفحه به پایین بکشید و روی نماد مداد ضربه بزنید تا طرح کاشی را ویرایش کنید.

کاشی‌های قسمت بالا در قسمت تنظیمات سریع هستند. به قسمت پایین بروید و کاشی “حالت فوکوس” را پیدا کنید. ضربه بزنید و نگه دارید و سپس کاشی را به قسمت بالا بکشید. انگشت خود را بردارید تا کاشی بیفتد.

کاشی حالت فوکوس را حرکت دهید.

پس از اتمام کار، روی فلش عقب در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید.

پس از اتمام روی فلش عقب ضربه بزنید.

اکنون، برای روشن کردن حالت فوکوس، به سادگی روی کاشی از تنظیمات سریع ضربه بزنید. همچنین می‌توانید آن را از روی کاشی خاموش کنید، یا روی «Take a Break» از اعلان ضربه بزنید تا آن را برای مدتی مکث کنید.

از حالت فوکوس فاصله بگیرید.

این تمام چیزی است که برای حالت فوکوس در تلفن های Google Pixel وجود دارد.

حالت فوکوس

مطالب مرتبط:

رفع مشکل داغ کردن گوشی اندروید

حالت فوکوس در گوشی های گلکسی سامسونگ

حالت فوکوس در دستگاه های Samsung Galaxy کمی متفاوت است. می‌توانید حالت‌های فوکوس متعدد ایجاد کنید و به‌جای انتخاب برنامه‌هایی که مسدود می‌شوند، برنامه‌های مجاز را انتخاب کنید.

ابتدا یکبار از بالای صفحه به پایین بکشید و روی نماد چرخ دنده ضربه بزنید تا تنظیمات باز شود.

تنظیمات چرخ دنده

به پایین بروید و «سلامت دیجیتال و کنترل‌های والدین» را انتخاب کنید.

 

«سلامت دیجیتال و کنترل‌های والدین» را انتخاب کنید.

در بخش “حالت فوکوس” چند حالت از پیش ساخته شده را مشاهده خواهید کرد. می‌توانید یکی را برای ویرایش آن انتخاب کنید یا روی «افزودن» ضربه بزنید تا از ابتدا شروع کنید.

روی «افزودن» ضربه بزنید.

اگر در حال ایجاد یک حالت فوکوس جدید هستید، نامی برای آن بگذارید و روی «ذخیره» ضربه بزنید.

یک نام وارد کنید و روی "ذخیره" ضربه بزنید.

تعداد انگشت شماری از برنامه ها وجود دارند که همیشه در حالت فوکوس مجاز خواهند بود. برای افزودن موارد بیشتر، روی «ویرایش» ضربه بزنید.

روی «ویرایش» ضربه بزنید.

تمام برنامه‌هایی را که می‌خواهید در این حالت فوکوس مجاز باشند انتخاب کنید، سپس روی «انجام شد» ضربه بزنید.

برنامه ها را انتخاب کنید و روی «انجام شد» ضربه بزنید.

اگر می‌خواهید این حالت فوکوس همیشه برای مدت زمان از پیش تعیین‌شده روشن بماند، روی «مدت» ضربه بزنید و از دکمه‌های مثبت و منفی برای تنظیم زمان استفاده کنید.

یک مدت زمان تعیین شده را انتخاب کنید.

می‌توانید هر یک از این حالت‌های فوکوس را از صفحه «سلامتی دیجیتال» شروع کنید، اما انجام این کار از طریق دکمه‌های تنظیمات سریع بسیار آسان‌تر است.

دوبار از بالای صفحه به پایین بکشید تا تنظیمات سریع را ببینید، سپس انگشت خود را به سمت راست بکشید تا جایی که یک فضای خالی با دکمه + مشاهده کنید.

روی دکمه پلاس در تنظیمات سریع ضربه بزنید.

دکمه «حالت فوکوس» را در بالا پیدا کنید و آن را به سمت «تنظیمات سریع» بکشید. وقتی دکمه در جای خود قرار دارد، روی «انجام شد» ضربه بزنید.

دکمه «حالت فوکوس» را به پایین بکشید.

اکنون می‌توانید روی دکمه «حالت فوکوس» ضربه بزنید و موردی را که می‌خواهید استفاده کنید انتخاب کنید.

روی «حالت فوکوس» ضربه بزنید و یک حالت را انتخاب کنید.

با ضربه زدن مجدد روی دکمه تنظیمات سریع، حالت فوکوس را پایان دهید. خلاصه ای از اعلان های مسدود شده را مشاهده خواهید کرد.

خلاصه حالت فوکوس

این تمام چیزی است که در آن وجود دارد. ما طرفدار این نیستیم که چگونه سامسونگ شما را مجبور می‌کند برنامه‌ها را به جای مسدود کردن برنامه‌ها انتخاب کنید، اما نتیجه نهایی یکسان است. اگر احساس می کنید تلفن شما در حال حواس پرتی است، ابزارهایی مانند این واقعا می توانند به ایجاد عادات استفاده بهتر کمک کنند.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *