مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه استفاده از حالت Low power در آیفون (و دقیقاً چه کاری انجام می دهد)

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

آیفون شما دارای «حالت low power» است که وقتی باتری گوشی شما به 20 درصد رسید، از شما خواسته می‌شود آن را فعال کنید. همچنین می توانید قبل از آن نقطه حالت کم مصرف را فعال کنید تا عمر باتری خود را بیشتر افزایش دهید. در اینجا نحوه کار آن آمده است.

نحوه فعال کردن (و غیرفعال کردن) حالت کم مصرف

زمانی که آیفون شما به 20 درصد شارژ باتری رسید، اعلان “حالت کم مصرف” ظاهر می شود. آیفون شما به شما اطلاع می‌دهد که چه ویژگی‌هایی به‌طور موقت غیرفعال می‌شوند، و می‌توانید «ادامه» را انتخاب کنید و حالت کم مصرف یا «لغو» را فعال کنید و حالت کم مصرف را فعال نکنید. ظاهراً حالت کم مصرف می تواند یک تا سه ساعت زمان بیشتری را قبل از مرگ آیفون به شما بدهد. واقعاً بستگی به کاری دارد که با آیفون خود انجام می دهید.

همچنین می توانید هر زمان که بخواهید حالت کم مصرف را فعال کنید. به عنوان مثال، فرض کنید شروع یک روز طولانی است و می دانید که برای مدت طولانی از یک خروجی دور خواهید بود.

برای فعال کردن حالت کم مصرف از برنامه تنظیمات، ابتدا به تنظیمات > باتری بروید.
برنامه تنظیمات را باز کنید، سپس به پایین بروید و روی آن ضربه بزنید

سپس نوار لغزنده “حالت کم مصرف” را فعال کنید. هنگامی که حالت کم مصرف در آیفون شما فعال است، نشانگر باتری در نوار وضعیت زرد می شود.
روی ضربه بزنید

آیفون شما همیشه وقتی آن را تا نقطه خاصی شارژ می کنید، حالت کم مصرف را به طور خودکار غیرفعال می کند. حالت کم مصرف همیشه موقتی است و فقط تا شارژ مناسب بعدی ادامه دارد. هیچ راهی برای فعال کردن دائمی آن وجود ندارد.

مطلب مرتبط:نحوه رفع مشکل «Cannot Connect to App Store» در آیفون یا آی پد

در iOS 11 و نسخه‌های جدیدتر، می‌توانید به جای جستجو در برنامه تنظیمات، حالت کم مصرف را از مرکز کنترل فعال و غیرفعال کنید. با این حال، شما باید کلید این ویژگی را خودتان به Control Center اضافه کنید.

برای انجام این کار، به Settings > Control Center > Customize Controls بروید. روی علامت مثبت در سمت چپ “حالت کم مصرف” ضربه بزنید تا کلید را به مرکز کنترل خود اضافه کنید و سپس آن را لمس کرده و بکشید تا در جایی که دوست دارید قرار گیرد.

موقعیت موجود در لیست تعیین می کند که کجا در مرکز کنترل ظاهر می شود – اگر در بالای لیست باشد، وقتی مرکز کنترل را باز می کنید، ابتدا تا انتها به سمت چپ ظاهر می شود. اگر در انتهای لیست باشد، آخرین نماد خواهد بود.
گزینه Low Power Mode در رتبه دوم از بالای لیست قرار دارد.

اکنون می‌توانید از پایین صفحه به بالا بکشید و روی دکمه باتری‌شکل ضربه بزنید تا حالت کم مصرف را فعال یا غیرفعال کنید.

حالت باطری کم

حالت کم مصرف چه کاری انجام می دهد؟

حالت کم مصرف آیفون شما چندین کار را برای صرفه جویی در مصرف باتری انجام می دهد. برای صرفه‌جویی در مصرف باتری، برخی تنظیمات را به‌طور خودکار تغییر می‌دهد، مانند غیرفعال کردن واکشی خودکار نامه‌های جدید، کاهش روشنایی صفحه، و قفل کردن خودکار تلفن و خاموش کردن سریع‌تر نمایشگر. برنامه‌ها می‌توانند تشخیص دهند که حالت کم مصرف فعال است و غیرفعال کردن انیمیشن‌ها و سایر ویژگی‌های تشنه باتری را نیز انتخاب کنند.

جلوه های حرکتی و تصاویر پس زمینه متحرک نیز غیرفعال هستند. فعالیت‌های پس‌زمینه و شبکه‌سازی برای جلوگیری از تخلیه انرژی غیرضروری در پس‌زمینه متوقف می‌شوند. آیفون شما حتی به طور خودکار عملکرد CPU و GPU خود را کاهش می دهد، که باعث می شود عملکرد آن کمی کندتر باشد اما باعث صرفه جویی در عمر باتری می شود. آزمایش‌ها نشان داده‌اند که با فعال بودن حالت کم مصرف، آیفون‌ها را تا 40 درصد کند می‌کند.

حالت کم مصرف نسبتاً تهاجمی است، به همین دلیل است که همیشه فعال نیست. این به شما کمک می کند در صورت لزوم عمر باتری بیشتری را از تلفن خود کم کنید، اما احتمالاً نمی خواهید همیشه از آن استفاده کنید.

فعال کردن حالت باطری کم در ایفون

چگونه از حالت کم مصرف آیفون خود تقلید کنید

در حالی که نمی‌توانید حالت کم مصرف را برای همیشه فعال کنید، می‌توانید برخی از تنظیماتی که حالت کم مصرف انجام می‌دهد را برای همیشه تغییر دهید. همچنین می‌توانید از گزینه‌های موجود در صفحه تنظیمات باتری استفاده کنید تا ببینید کدام برنامه‌ها بیشترین مصرف باتری را دارند و حذف یا تنظیم تنظیمات آن‌ها را انتخاب کنید.

  • واکشی ایمیل را غیرفعال کنید: اگر حساب‌های ایمیلی دارید که برای «واکشی» نامه‌های جدید پیکربندی شده‌اند، آیفون شما به‌طور خودکار آن‌ها را در فواصل زمانی منظم بررسی می‌کند و نامه‌های جدید را دانلود می‌کند. این امر آیفون شما را مجبور می‌کند که مرتباً بیدار شود و کار خود را انجام دهد. حساب‌های ایمیل خود را طوری تنظیم کنید که نامه‌های جدید را به شما ارسال کنند یا فقط آن را غیرفعال کنید و برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی، ایمیل جدید را به صورت دستی بررسی کنید. با این حال، استفاده از بازخوانی دستی از دریافت اعلان‌های ایمیلی جلوگیری می‌کند. این یک معامله است.
  • روشنایی صفحه: فعال کردن روشنایی خودکار اطمینان حاصل می کند که صفحه نمایش شما در مواقعی که لازم نیست خیلی روشن نیست و در مصرف باتری صرفه جویی می شود. این تنظیم باید به طور پیش فرض روشن باشد – فقط آن را غیرفعال نکنید. همچنین می‌توانید در هر زمانی از پایین صفحه به بالا بکشید تا سطح روشنایی را به صورت دستی تنظیم کنید. هرچه صفحه نمایش شما روشن تر باشد، باتری شما سریع تر تخلیه می شود. این در قسمت Accessibility > Display and Text Size، در پایین ترین قسمت موجود است.
  • وقفه خودکار قفل: برای صرفه جویی در مصرف باتری، می توانید آیفون خود را به طور خودکار قفل کرده و پس از مدت کوتاهی در زمانی که از آن استفاده نمی کنید، نمایشگر آن را خاموش کنید. برنامه Settings را باز کنید و به General > Auto-Lock بروید تا این تنظیمات را پیدا کنید. برای مثال، می‌توانید نمایشگر خود را پس از 30 ثانیه به‌طور خودکار خاموش کنید.
  • غیرفعال کردن بازخوانی پس‌زمینه: می‌توانید از بازخوانی خودکار برنامه‌های آیفون خود در پس‌زمینه در حالی که از آن‌ها استفاده نمی‌کنید نیز جلوگیری کنید. برای انجام این کار، برنامه Settings را باز کنید و به General > Background App Refresh بروید. از اینجا می‌توانید Background App Refresh را برای همه برنامه‌ها غیرفعال کنید یا فقط از به‌روزرسانی برنامه‌های جداگانه جلوگیری کنید.

با این حال، هیچ راهی برای کاهش دائمی CPU یا GPU گوشی شما وجود ندارد. برای صرفه جویی در مصرف باتری، هر زمان که می خواهید سرعت سخت افزار خود را کاهش دهید، باید حالت کم مصرف را فعال کنید.
می‌توانید به‌روزرسانی برنامه پس‌زمینه را به طور کامل غیرفعال کنید، یا آن را بر اساس برنامه به برنامه کنترل کنید.

در اینجا یک نکته مثبت وجود دارد: اگر صفحه نمایش آیفون شما به صورت رو به پایین روی میز یا میز قرار گیرد، هنگام دریافت اعلان ها روشن نمی شود. آیفون خود را رو به پایین قرار دهید تا در مصرف باتری صرفه جویی کنید و اگر برایتان مهم نیست که نوتیفیکیشن‌ها را در هر لحظه مشاهده کنید، از روشن شدن نمایشگر جلوگیری کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا