مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه استفاده از ریموت دسکتاپ در ویندوز 11

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

در همه نسخه های ویندوز از ویندوز xp به بعد برنامه ریموت دسکتاپ بر روی سیستم عامل های مایکروسافت قرار دارد ، اگر نمیدانید که چگونه از ریموت دسکتاپ در ویندوز ۱۱ استفاده کنید ما در این مطلب به شما نحوه استفاده از ریموت دسکتاپ در ویندوز ۱۱ را آموزش خواهیم داد پس در ادامه با ما همراه باشید

نحوه عملکرد ریموت دسکتاپ

می توانید از ویژگی Remote Desktop در ویندوز 11 برای اتصال و دسترسی به رایانه خود با استفاده از ابزار دسترسی از راه دور استفاده کنید. پس از آن، می توانید کارهای ساده ای مانند بررسی دانلودها، نصب برنامه ها، یا حتی کپی فایل ها از رایانه خود انجام دهید.
توصیه می کنیم از Remote Desktop فقط در شبکه خانگی خود با احراز هویت سطح شبکه استفاده کنید، که به عنوان یک لایه ورود امن در سطح شبکه عمل می کند. بنابراین، قبل از اینکه بتوانید به رایانه راه دور دسترسی پیدا کنید، باید از رمز عبور حساب کاربری ویندوز خود برای احراز هویت در شبکه استفاده کنید.
هشدار: ما توصیه نمی کنیم که سرویس Remote Desktop را مستقیماً در معرض اینترنت قرار دهید. اگر می خواهید به دور از شبکه محلی خود به Remote Desktop دسترسی داشته باشید، مایکروسافت توصیه می کند VPN خود را راه اندازی کنید. همچنین ابزارهای شخص ثالث دیگری برای دسکتاپ از راه دور وجود دارد که ممکن است بخواهید آنها را امتحان کنید.

Remote Desktop را در ویندوز 11 روشن کنید

برای شروع، روی دکمه “start” کلیک کنید و “settings” را از برنامه های پین شده انتخاب کنید. از طرف دیگر، Windows+i را روی صفحه کلید خود فشار دهید تا برنامه تنظیمات به سرعت اجرا شود.
تنظیمات ریموت دسکتاپ
“System” را در نوار کناری انتخاب کنید و “Remote Desktop” را از سمت راست انتخاب کنید.
انتخاب ریموت دسکتاپ
سوئیچ “دسکتاپ از راه دور” را روشن کنید.
کنترل دستگاه از راه دور
“بله” را در فرمان کنترل حساب کاربری (UAC) انتخاب کنید و روی دکمه “تأیید” در پنجره باز شده کلیک کنید.
تاید فعال سازی ریموت دسکتاپ
 
بعد، دکمه کشویی کنار سوئیچ را انتخاب کنید.
انتخاب تیک مربوطه
کادر «نیاز به دستگاه‌ها برای استفاده از Network Level Authentication Connect (توصیه می‌شود)» را علامت بزنید. پس از فعال کردن این گزینه، برای احراز هویت خود در شبکه محلی، باید رمز عبور حساب کاربری ویندوز رایانه راه دور را اضافه کنید. تنها پس از احراز هویت موفق، صفحه ورود به سیستم ویندوز را مشاهده خواهید کرد.
ریموت دسکتاپ
کادر فعال کردن احراز هویت سطح شبکه را انتخاب کنید.
“بله” را در اعلان UAC انتخاب کنید و دکمه “تأیید” را انتخاب کنید تا لایه امنیتی اضافی برای استفاده از Remote Desktop فعال شود.
تایید ریموت دسکتاپ

از برنامه Remote Desktop برای دسترسی به رایانه شخصی خود استفاده کنید

برای استفاده از راه دور از رایانه شخصی خود می توانید هر ابزار دسترسی از راه دور رایگان را امتحان کنید، اما تنها تعداد کمی از آنها یک برنامه تلفن همراه دارند. نحوه دسترسی به Remote Desktop را با استفاده از برنامه Remote Desktop مایکروسافت که در Windows، macOS، Android، iPhone و iPad موجود است، نشان خواهیم داد.
برنامه Remote Desktop را باز کنید و روی نماد مثبت (+) در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید.
نحوه کار با ریموت دسکتاپ
سپس، نام رایانه شخصی و جزئیات حساب کاربری ویندوز خود را تایپ کنید. در مرحله بعد، می‌توانید گزینه‌های دیگری مانند «Clipboard»، «Microphone»، «Storage» و موارد دیگر را تغییر دهید.
نام رایانه شخصی و جزئیات حساب کاربری ویندوز را در بخش های مربوطه اضافه کنید.
نام و مشخصات pc
“ذخیره” را در گوشه سمت راست بالا فشار دهید تا همه تغییرات نهایی شوند.
ذخیره تنظیمات ریموت دسکتاپ
پس از این، روی کارت با نام رایانه شخصی خود ضربه بزنید تا یک جلسه دسکتاپ از راه دور شروع شود.
روی نام رایانه شخصی ضربه بزنید تا اتصال دسکتاپ از راه دور شروع شود.
ریموت
که آن را! به خاطر داشته باشید که اگر برای مدتی قصد استفاده از آن را ندارید، باید Remote Desktop را غیرفعال کنید.
 
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *