مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه استفاده از قابلیت تصویر در تصویر ایفون

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

چند سالی است که آی‌پد توانایی پخش ویدیوها را در حالت تصویر در تصویر دارد. هنگامی که به iOS 14 یا بالاتر ارتقا دهید، آیفون شما نیز این ویژگی را به دست می آورد. با برنامه های رسانه ای، یوتیوب (از طریق سافاری) و حتی برای تماس های FaceTime کار می کند.

از Picture-in-Picture برای برنامه های پشتیبانی شده در آیفون استفاده کنید

همه برنامه‌های رسانه‌ای که قبلاً از حالت تصویر در تصویر در iPad پشتیبانی می‌کردند، در آیفون شما که iOS 14 یا بالاتر را اجرا می‌کند، به‌طور کامل کار می‌کنند. و اکنون که این ویژگی در آیفون در دسترس است، انتظار داریم برنامه های رسانه ای و ویدئو کنفرانس بیشتری را برای افزودن این ویژگی مشاهده کنیم.
در حال حاضر، برنامه های محبوبی مانند Netflix و Amazon Prime از این ویژگی پشتیبانی می کنند. برنامه YouTube اینطور نیست، اما بعداً در مورد آن بیشتر توضیح خواهیم داد.
اگر از حالت تصویر در تصویر در iPad استفاده کرده اید، با این فرآیند آشنا خواهید شد. برنامه ای مانند نتفلیکس را باز کنید و شروع به پخش یک فیلم یا برنامه تلویزیونی کنید. سپس در حین پخش، انگشت خود را از نوار صفحه اصلی (پایین صفحه) به بالا بکشید. اگر از آیفون با دکمه هوم استفاده می کنید، به جای آن دکمه هوم را فشار دهید.
از رسانه در حال پخش تند به بالا بکشید
اکنون صفحه اصلی آیفون خود را می بینید زیرا ویدیو همچنان در یک پنجره پخش کننده رسانه کوچک پخش می شود.
تغییر اندازه عکس در پنجره تصویر
اکنون می‌توانید پنجره را نزدیک یا کوچک‌تر کنید و روی آن بزرگ‌نمایی کنید. همچنین می‌توانید پنجره را به سمت چپ یا لبه راست صفحه بکشید تا پخش‌کننده ویدیو مخفی شود. صدا در پس‌زمینه پخش می‌شود.
برای بازگرداندن پنجره تصویر در تصویر، روی نماد «پیکان» ضربه بزنید.
از فلش برای به حداکثر رساندن پنجره شناور استفاده کنید
با ضربه زدن بر روی پنجره تصویر در تصویر، گزینه های اضافی را نشان می دهد. از اینجا می‌توانید ویدیو را پخش یا مکث کنید و به جلو و عقب بپرید.
برای بازگشت به حالت تمام صفحه، روی دکمه “Picture-in-Picture” که در گوشه سمت راست بالای پنجره قرار دارد ضربه بزنید. و اگر می خواهید پخش را به طور کلی متوقف کنید، روی دکمه “بستن” در بالا سمت چپ ضربه بزنید.
روی دکمه بستن یا تصویر در تصویر از نتفلیکس ضربه بزنید
FaceTime همچنین از حالت تصویر در تصویر پشتیبانی می کند و به همان شیوه کار می کند. در طول تماس ویدیویی، به صفحه اصلی بروید تا تماس را در یک پنجره کوچک تصویر در تصویر ادامه دهید.
مطالب مرتبط:
نحوه رفع مشکل کم شدن ناگهانی باتری ایفون

استفاده از تصویر در تصویر برای یوتیوب (و سایر وب سایت ها)

در حالی که YouTube Premium در اندروید از تصویر در تصویر پشتیبانی می‌کند، YouTube این ویژگی را به کاربران آیفون و آی‌پد ارائه نمی‌کند. اما نگران نباشید، راه‌حل سافاری برای iPad در آیفون نیز کار می‌کند.
می‌توانید از Safari برای پخش ویدیوی YouTube در پخش‌کننده ویدیوی بومی استفاده کنید، که عملکرد تصویر در تصویر را ارائه می‌دهد. این ویژگی همچنین برای سایر پخش‌کننده‌های رسانه وب که با پخش‌کننده ویدیوی بومی Safari کار می‌کنند، کار می‌کند.
ابتدا به وب سایت YouTube مراجعه کنید و سپس شروع به پخش یک ویدیو کنید. از آنجا، روی دکمه “تمام صفحه” ضربه بزنید.
روی دکمه تمام صفحه از YouTube ضربه بزنید
متوجه خواهید شد که پخش کننده رسانه YouTube از بین رفته است و با پخش کننده ویدیوی خود اپل جایگزین شده است. اکنون می توانید روی دکمه “Picture-in-Picture” ضربه بزنید تا این ویژگی به سرعت فعال شود. یا می‌توانید از نوار صفحه اصلی به بالا بکشید (یا دکمه «صفحه اصلی» را در دستگاه‌های قدیمی‌تر فشار دهید) تا حالت تصویر در تصویر را درگیر کنید.
از پخش کننده سافاری YouTube تند به بالا بکشید
هنگامی که در حالت تصویر در تصویر قرار می گیرید، طبق معمول کار می شود. گزینه های مشابهی را برای جابجایی پنجره پخش کننده و پنهان کردن پنجره شناور خواهید یافت.
اکنون می توانید در حالی که ویدیوی YouTube در پنجره شناور پخش می شود، به استفاده از برنامه های دیگر ادامه دهید. پس از اتمام کار، می‌توانید روی دکمه «بستن» ضربه بزنید تا از پخش‌کننده خارج شوید یا می‌توانید روی دکمه «تصویر در تصویر» ضربه بزنید تا به حالت تمام صفحه بازگردید.
تصویر YouTube در تصویر را در آیفون ببندید
 
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *