مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه استفاده از قالب بندی اسپویلر برای پیام ها در تلگرام

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

برای جلوگیری از خراب شدن فیلم، کتاب یا سایر اطلاعات برای دوستان خود می توانید اسپویلرها را در تلگرام مخفی کنید. در اینجا نحوه استفاده از قالب بندی اسپویل های جدید برای مخفی کردن پیام ها در تلگرام آمده است.

استفاده از قالب بندی اسپویلر به این معنی است که دیگر اعضا مجبور نخواهند شد چت ها را بی صدا کنند تا از دیدن اسپویلر جلوگیری کنند. اسپویل ها فقط برای افرادی که با آنها تعامل دارند آشکار می شوند. حتی اگر کسی به پیام اسپویلر پاسخ دهد، قالب بندی دست نخورده باقی می ماند. این قابلیت در آخرین آپدیت اپلیکیشن دسکتاپ تلگرام برای ویندوز، مک یا لینوکس و همچنین اپلیکیشن موبایل اندروید، آیفون و آیپد موجود است.

نحوه قالب بندی پیام ها با اسپویلر در تلگرام برای دسکتاپ

تلگرام همان رابط کاربری را برای دسکتاپ خود برای ویندوز، مک و لینوکس ارائه می دهد. بنابراین استفاده از قالب بندی اسپویلر برای کلمات یا پیام ها مشابه است، به جز میانبرهای صفحه کلید.
ابتدا اپلیکیشن تلگرام را اجرا کنید و به گروه یا کانالی که می‌خواهید پیام را با اسپویل ارسال کنید، بروید.
در فایل نوشتن پیام، یک پیام را تایپ کنید. سپس، کلمه(هایی) را که می خواهید قالب بندی کنید انتخاب کنید. روی آن کلیک راست کنید تا منو ظاهر شود و “Formatting” را انتخاب کنید.
اسپویلر تلگرام دسکتاپ
سپس، “Spoiler” را انتخاب کنید. می توانید Ctrl+Shift+P را در ویندوز و Cmd+Shift+P را در مک فشار دهید تا قالب بندی اسپویلرها به سرعت اعمال شود.
telegram spoiler
برای ارسال پیام خود اینتر را بزنید. کلمات انتخاب شده با قالب بندی اسپویلر در ویندوز خاکستری و در مک سیاه ظاهر می شوند.

اسپویلر
نحوه قالب بندی پیام ها با اسپویلر در تلگرام برای موبایل

اعمال قالب بندی اسپویل برای پیام ها در تلگرام برای اندروید، آیفون یا آیپد کمی مشکل است. باید در منوی قالب بندی که با فشار طولانی روی متن ظاهر می شود، پیمایش کنید.
برای شروع، اپلیکیشن تلگرام را در موبایل خود باز کنید.
به گروه یا کانالی که می‌خواهید پیامی با قالب‌بندی اسپویل ارسال کنید، بروید. پیام را تایپ کنید و کلمه(هایی) را که می خواهید قالب بندی کنید فشار دهید و نگه دارید، منوی قالب بندی داخلی ظاهر می شود.
قالب بندی اسپولیر
در اندروید، به سادگی روی “Spoiler” ضربه بزنید تا قالب بندی روی عبارت انتخاب شده اعمال شود.
اسپویلر تلگرام
 
همه چیز در آیفون و آیپد کمی متفاوت است. در منوی قالب‌بندی که ظاهر می‌شود، روی گزینه «BIU» ضربه بزنید تا سایر گزینه‌های قالب‌بندی باز شوند.

در مرحله بعد، از گزینه های قالب بندی روی “Spoiler” ضربه بزنید.
برای ارسال پیام خود بر روی دکمه Send ضربه بزنید تا با یک انیمیشن که یک ابر دانه دانه را نشان می دهد ظاهر شود.
با فرمت اسپویلر در تلگرام برای آیفون پیام دهید و پاسخ دهید
اسپولر تلگرام اندروید
خودشه! استفاده از قالب‌بندی اسپویل برای پیام‌ها می‌تواند سرگرم‌کننده باشد، اما به خاطر داشته باشید که این چت‌ها رمزگذاری‌شده سرتاسر نیستند، بنابراین از اشتراک‌گذاری اطلاعات حساس خودداری کنید.
 
 
 
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا