مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه استفاده از ویجت‌ها در صفحه قفل اندروید

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

اپل ویجت های صفحه قفل را برای آیفون در iOS 16 معرفی کرد. اندروید به عنوان سیستم عامل بسیار قابل شخصی سازی شناخته شده است، اما ویژگی های مشابهی ندارد. خوب، نه به طور رسمی – اما این نباید مانع ما شود.

اندروید در واقع مدت ها قبل از آیفون از ویجت های صفحه قفل پشتیبانی می کرد. به طور رسمی در سال 2012 با اندروید 4.2 Jelly Bean اضافه شد. با این حال، این ویژگی دو نسخه بعد با Android 5.0 Lollipop حذف شد. پس بیایید آن را برگردانیم.

ابزارک های صفحه قفل برای اندروید

از آنجایی که اندروید رسما از ویجت های صفحه قفل پشتیبانی نمی کند، به کمک یک برنامه شخص ثالث نیاز داریم. به خاطر داشته باشید که این روش کمی هک است، بنابراین ممکن است به خوبی کار نکند. اپلیکیشنی که ما از آن استفاده خواهیم کرد “Lockscreen Widgets and Drawer” نام دارد و قیمت آن 1.49 دلار است.

ما برای شما نسخه رایگان آنرا اماده کرده ایم با کلیک روی این جمله میتوانید آنرا دانلود کنید

پس از نصب برنامه، با چند صفحه مقدمه مواجه خواهید شد. اولین کاری که باید انجام دهید این است که برای نمایش در صفحه قفل به برنامه دسترسی دسترسی بدهید. روی «اطلاعات بیشتر» و سپس «اعطا» ضربه بزنید تا به منوی دسترسی اندروید بروید و آن را فعال کنید.
سرویس دسترس‌پذیری را فعال کنید.

در بازگشت به برنامه، مجوز بعدی برای گوش دادن به اعلان ها است. این به ابزارک‌های صفحه قفل اجازه می‌دهد وقتی اعلان‌هایی در صفحه قفل دارید، ویجت‌ها را پنهان کنند. روی «Grant» ضربه بزنید و سپس Lockscreen Widgets را در تنظیمات فعال کنید. این اختیاری است.
گوش دادن به اعلان ها را فعال کنید.

مجوز بعدی برای دسترسی به رسانه روی دستگاه شما است. این برای شناسایی تصویر زمینه شما و ایجاد یک “ماسک” در پشت ویجت ها استفاده می شود. اگر نمی خواهید نیازی به استفاده از این ویژگی ندارید.
اعطای دسترسی به رسانه ها

در نهایت، اگر می‌خواهید مطمئن شوید که ابزارک‌های صفحه قفل در پس‌زمینه بسته نمی‌شوند، می‌توانید روی دکمه «اطلاعات بیشتر» ضربه بزنید تا جزئیات مربوط به نحوه حذف برنامه از «بهینه‌سازی باتری» را دریافت کنید.
برنامه را از بهینه سازی باتری حذف کنید.

اکنون، می توانیم شروع به اضافه کردن ویجت ها به صفحه قفل کنیم! ابتدا سوئیچ “Enabled” و “Lockscreen Widgets” را تغییر دهید و روی “Add Widget” ضربه بزنید.
ویجت ها را فعال کنید و ضربه بزنید

در لیست ویجت ها پیمایش کنید و روی موردی که می خواهید اضافه کنید ضربه بزنید. برای افزودن چندین ویجت به صفحه قفل این کار را تکرار کنید.
ویجتی را برای افزودن انتخاب کنید.

روی «پیش‌نمایش» ضربه بزنید تا ببینید ویجت در صفحه قفل چگونه به نظر می‌رسد. با دو انگشت روی ویجت ضربه بزنید تا کنترل‌های ویرایش ظاهر شوند—دوباره با دو انگشت ضربه بزنید تا آنها را پنهان کنید.
گزینه های ویرایش ویجت

اگر چندین ویجت اضافه کرده اید، می توانید به صورت افقی در میان آنها صفحه بکشید. یک ویجت را طولانی فشار دهید تا روی نماد قرمز منهای ضربه بزنید تا حذف شود.
انگشت خود را روی چندین ویجت بکشید.

در مرحله بعد، نگاهی به “تنظیمات” خواهیم انداخت.
رفتن به تنظیمات

می‌خواهید کمی با این تنظیمات آزمایش کنید تا بهترین عملکرد را با صفحه قفل خود پیدا کنید. ما چند مورد را که ممکن است بخواهید انجام دهید برجسته می کنیم. ابتدا، در بخش “ظاهر” “حالت ماسک شده” قرار دارد. اگر می‌خواهید ویجت‌ها عناصری مانند ساعت را روی صفحه قفل پوشش دهند، خوب است.
حالت ماسک شده

در بخش “Visibility”، ممکن است بخواهید “Hide When Showing Notifications” و “Hide on Security Input” را فعال کنید. همچنین می‌توانید هنگامی که سایه اعلان‌ها باز می‌شود، ویجت را پنهان کنید.
گزینه های دید

باز هم، هر صفحه قفل کمی متفاوت است، بنابراین می‌خواهید مدتی را صرف اصلاح موارد کنید تا آن را با صفحه خود زیبا نشان دهید. می‌توانید از حرکت دو انگشتی برای نمایش کنترل‌های ویرایش از صفحه قفل نیز استفاده کنید.
ابزارک های صفحه قفل در عمل.

این باید برای شروع کافی باشد! از آنجایی که این یک روش رسمی نیست، احتمالاً اینجا و آنجا با مشکلاتی مواجه خواهید شد، اما راه حل بسیار خوبی است. اپل و گوگل عاشق “به اشتراک گذاری” ایده ها هستند. شاید گوگل به زودی ویجت های صفحه قفل را به خاطر بسپارد.

مرتبط:چگونه ویجت ها را روی صفحه قفل آیفون خود قرار دهیم

مرتبط:نحوه خاموش کردن ویبره صفحه کلید در اندروید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *