مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه استفاده از ChatGPT

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

اگر در استفاده از محبوب‌ترین ربات چت هوش مصنوعی تازه وارد هستید، همه چیزهایی را که برای شروع نیاز دارید و راه‌های مختلف استفاده از آن را راهنمایی می‌کنیم.

 

ChatGPT، محبوب‌ترین تلاش OpenAI تاکنون، انقلاب هوش مصنوعی (AI) را از زمان راه‌اندازی آن در اواخر سال 2022 آغاز کرده است. چت ربات هوش مصنوعی بر سرفصل‌های خبرها تسلط داشته است و ذهن کسانی را که توییتر، گوگل، آمازون، مایکروسافت، متا را اجرا می‌کنند، به خود مشغول کرده است. سایر کارشناسان فناوری و اخیراً برچسب های موسیقی. مدل زبان هوش مصنوعی به سریع‌ترین برنامه در حال رشد در تمام دوران تبدیل شد و حتی از TikTok پیشی گرفت.

 

مدل ChatGPT مطمئنا دست کم گرفته نمی شود. کاربران ایده‌های خلاقانه‌ای برای درخواست‌ها ارائه می‌کنند، مانند پرسیدن سؤال در جستجوی پاسخ‌های خنده‌دار، ایجاد محتوا، بهبود مهارت‌های نوشتاری یا اکسل خود، یافتن و تصحیح یک اشکال در کد، یا خلاصه کردن یک کتاب. برخی حتی تعجب می کنند که آیا چت ربات هوش مصنوعی می تواند جایگزین برنامه نویسان، نویسندگان و حتی پزشکان شود و چگونه می تواند صنایع مختلف را متحول کند.

مطلب مرتبط:دیپ فیک چیست؟ هر آنچه که باید در مورد رسانه های جعلی مبتنی بر هوش مصنوعی بدانید

در تمام این زمینه ها، یک چیز واضح است: نبوغ این ابزار هوش مصنوعی در این نیست که ایده آن چقدر نوآور است، بلکه در این است که چگونه تولید متن را خوب انجام می دهد و در دسترس بودن و استفاده آسان از آن است. ChatGPT می‌تواند با استفاده از هوش مصنوعی تعاملات متنی مکالمه‌ای را با کاربران برقرار کند و این تبادلات می‌تواند به همان اندازه طبیعی باشد که گویی در حال گفتگو با شخص دیگری هستید.

 

نحوه استفاده ازChatGPT

1. یک حساب OpenAI ایجاد کنید

به chat.OpenAi.com بروید و برای یک حساب کاربری با یک آدرس ایمیل یا یک حساب Google یا Microsoft ثبت نام کنید. برای ورود و دسترسی به ChatGPT باید یک حساب کاربری در وب سایت OpenAI ایجاد کنید.

اگر قبلاً هیچ حساب کاربری ایجاد نکرده اید، روی Sign up کلیک کنید و دستورات را دنبال کنید تا اطلاعات خود را وارد کنید. OpenAI برای ایجاد یک حساب کاربری به یک شماره تلفن معتبر برای تأیید نیاز دارد.

وارد ChatGPT شوید

اگر حساب کاربری ایجاد نکرده اید، روی Sign Up کلیک کنید. در غیر این صورت، با اعتبار OpenAI خود وارد شوید.

2. با پنجره ChatGPT آشنا شوید

پس از ورود به حساب OpenAI خود در سمت ChatGPT وب سایت، وقت آن است که با پنجره ابزار هوش مصنوعی آشنا شوید. در اینجا خلاصه ای از آنچه خواهید دید، با تصویر زیر به عنوان مثال آمده است:

 1. دکمه گپ جدید: در سمت چپ صفحه خود، دکمه ای برای گپ جدید می بینید که می توانید هر زمان که بخواهید برای شروع یک مکالمه جدید روی آن کلیک کنید. این مفید است زیرا مدل ChatGPT آنچه قبلاً در یک مکالمه مورد بحث قرار گرفته است را به خاطر می‌آورد و با متن پاسخ می‌دهد، بنابراین شروع یک چت جدید بدون تعصب، یک مکالمه جدید را پاک می‌کند.
 2. سابقه چت: نوار کناری سمت چپ همچنین تمام مکالمات قبلی شما را در دسترس نگه می دارد، در صورت نیاز به بازگشت به یکی، اگرچه گزینه غیرفعال کردن سابقه چت وجود دارد.
 3. ارتقا به پلاس: ChatGPT Plus یک اشتراک پولی است که به اعضا امکان دسترسی به مدل GPT-4 را می دهد، یک مدل زبان سریعتر و بزرگتر از OpenAI. می توانید انتخاب کنید که به پلاس ارتقا دهید یا از نسخه رایگان استفاده کنید.
 4. حساب: با کلیک بر روی آدرس ایمیل یا نام خود در سمت چپ پایین صفحه، به اطلاعات حساب خود، از جمله تنظیمات، گزینه خروج از سیستم، و راهنما و سؤالات متداول از OpenAI دسترسی خواهید داشت.
 5. درخواست‌های شما: سؤال‌ها یا درخواست‌هایی که به ربات چت هوش مصنوعی می‌دهید در اینجا ظاهر می‌شوند.
 6. پاسخ های ChatGPT: هر زمان که ChatGPT به سوالات شما پاسخ داد، لوگو در سمت چپ ظاهر می شود.
 7. کپی، شست بالا، شست پایین: هر بار که ChatGPT پاسخ می‌دهد، می‌توانید متن را در کلیپ‌بورد خود کپی کنید تا در جای دیگری جای‌گذاری کنید و همچنین درباره دقیق بودن یا نبودن پاسخ بازخورد ارائه دهید، این فرآیند به تنظیم دقیق ابزار هوش مصنوعی کمک می‌کند.
 8. پاسخ مجدد: اگر در دریافت پاسخ در چت با مشکل مواجه شدید یا پاسخ رضایت‌بخشی دریافت نکردید، می‌توانید روی «بازسازی پاسخ» کلیک کنید تا از ChatGPT بخواهد با آخرین پاسخ دوباره امتحان کنید.
 9. ناحیه متن: اینجا جایی است که درخواست‌ها و سؤالات خود را وارد می‌کنید، برای ارسال آن‌ها کافی است اینتر را فشار دهید.
 10. نسخه ChatGPT: OpenAI دارای کمی چاپ ریز در زیر قسمت ورودی متن است، جایی که می توانید سلب مسئولیت را بخوانید که این یک “پیش نمایش تحقیقات رایگان است. ChatGPT ممکن است اطلاعات نادرستی درباره افراد، مکان ها یا حقایق تولید کند”. همچنین نسخه ای از مدل ChatGPT* که در حال حاضر از آن استفاده می کنید، وجود دارد.

توضیح دهنده ChatGPT

برای یادگیری نحوه استفاده از پنجره ChatGPT به لیست شماره گذاری شده بالا مراجعه کنید.

3. شروع به نوشتن درخواست ها و سوالات خود کنید

خودشه.

اکنون که می‌دانید چگونه وارد ChatGPT شوید و به آن دسترسی داشته باشید، زمان آن رسیده است که با آن شروع کنید و هر گونه سوال مهمی که ممکن است داشته باشید از مدل زبان بپرسید و ببینید چه نوع پاسخ‌هایی می‌توانید دریافت کنید. ChatGPT به عنوان یک ابزار با تعداد بی نهایت پروژه، از توسعه نرم افزار گرفته تا نوشتن و ترجمه، کار می کند.

مطلب مرتبط:ربات ها، اینترنت اشیا و هوش مصنوعی

در این مرحله، می‌توانید هر یک از درخواست‌های ChatGPT خود را در نوار متنی در پایین صفحه تایپ کنید و برای ارسال سؤالات خود اینتر را فشار دهید. سپس چت ربات هوش مصنوعی متنی را در تلاش برای ارائه پاسخ های مفید به درخواست های شما تولید می کند.

اسکرین شات ChatGPT

نوشتن را در کادر متنی در پایین صفحه شروع کنید. سپس، Enter را فشار دهید تا درخواست خود را ارسال کنید.

نمونه های سریع ChatGPT

ChatGPT می‌تواند پاسخ‌هایی به درخواست‌ها ایجاد کند (ویژگی که در نهایت می‌تواند موتورهای جستجو را به چالش بکشد) که برای تبدیل شدن به ابزاری مهم برای تولید محتوا از نوشتن مقاله تا خلاصه‌سازی کتاب برای شما کافی است، اما همچنین می‌تواند کد بنویسد و تصحیح کند، محاسبات انجام دهد، کمک کند. شما رزومه خود را جمع آوری می کنید، اطلاعات را ترجمه می کنید و موارد دیگر. در اینجا نمونه‌هایی از اعلان‌هایی هستند که می‌توانید با آنها شروع کنید:

 • کامپیوتر چگونه اطلاعات را ذخیره و پردازش می کند؟
 • این کد را تجزیه و تحلیل کنید و به من بگویید چگونه آن را برطرف کنم: [کد را جایگذاری کنید]
 • در مورد میگرن به سبک والت ویتمن شعر بنویسید.
 • یک آهنگ کانتری در مورد سگی به نام اسپکلز بنویسید که عاشق دویدن است.
 • یک افزونه برای —– بنویسید که —–
 • تفاوت بین یک ویروس و یک باکتری چیست؟
 • برای فرزندم که مدرسه را از دست داده است، یادداشت بیماری بنویسید.

 

سوالات متداول

ChatGPT چیست؟

ChatGPT یک مدل زبانی بزرگ است که از هوش مصنوعی برای برقراری مکالمات متنی با کاربران استفاده می‌کند که می‌تواند احساس طبیعی داشته باشد، گویی از کسی سوال می‌پرسید.

 

پاسخ‌های انسان‌مانند هنگام ترجمه از یک زبان به زبان دیگر، جستجوی دستورالعمل‌هایی در مورد نحوه انجام کاری و تولید محتوای نوشتاری مفید هستند.

ChatGPT چگونه کار می کند؟

ChatGPT از یادگیری تقویتی با بازخورد انسانی (RLHF) برای پردازش هوشمندانه محیط خود استفاده می کند و از نمایش های انسانی برای انطباق با موقعیت های مختلف با رفتارهای آموخته شده و مطلوب استفاده می کند.

 

ChatGPT قبل از پیش‌نمایش تحقیقاتی خود بر روی مقدار قابل توجهی از داده‌ها آموزش دیده بود، و به یادگیری از طریق دانش انسانی که کاربران ارائه می‌دهند ادامه می‌دهد، و آن را قادر می‌سازد تا پاسخ‌های آموزشی را به موضوعات مختلف بدهد.

چگونه برای ChatGPT ثبت نام کنم؟

برای ثبت نام در ChatGPT، تنها کاری که باید انجام دهید این است که با استفاده از آدرس ایمیل خود برای یک حساب OpenAI رایگان ثبت نام کنید.

چگونه می توانم به ChatGPT دسترسی داشته باشم؟

می‌توانید با رفتن به chat.openai.com و ورود به ChatGPT دسترسی داشته باشید. اگر در وب‌سایت OpenAI هستید، می‌توانید وارد حساب خود شوید، سپس به پایین بروید تا ChatGTP را در گوشه سمت چپ پایین صفحه ببینید و کلیک کنید. روی آن برای شروع چت کردن

آیا ChatGPT رایگان است؟

بله، شما می توانید از ChatGPT به صورت رایگان — در حال حاضر استفاده کنید. از آنجایی که مدل پردازش زبان طبیعی هنوز در مرحله پیش نمایش تحقیق و “یادگیری” است، افراد می توانند به صورت رایگان از آن استفاده کنند. تنها چیزی که نیاز دارید این است که برای یک حساب OpenAI رایگان ثبت نام کنید، اگرچه گزینه ای برای ارتقا به عضویت پولی وجود دارد.

تفاوت های کلیدی بین حساب رایگان و ChatGPT Plus.

OpenAI ChatGPT Plus را برای مشتریانی که می‌خواهند دسترسی نامحدود بدون پنجره‌های خاموش در زمان اوج مصرف، پاسخ‌های سریع‌تر و دسترسی اولویت‌دار به ویژگی‌های جدید داشته باشند، با 20 دلار در ماه راه‌اندازی کرد.

 

همچنین بر اساس GPT-4 است که یک مدل زبان پیشرفته تر از نسخه رایگان ChatGPT است.

 

برای چه کاری می توانم از ChatGPT استفاده کنم؟

تخیل شما محدود است. با اعلان های مختلف ChatGPT لذت ببرید. David Gewirtz از ZDNET از چت ربات هوش مصنوعی خواست تا یک افزونه وردپرس برای او بنویسد و از آن برای کمک به او برای رفع سریع کد استفاده کرد. او همچنین از آن خواست تا یک فیلمنامه Star Trek بنویسد.

 

دیگران از آن برای نوشتن بدافزار استفاده می کنند. یک استاد در حال ترویج استفاده از ChatGPT در کلاس درس خود است و تعداد بیشماری از معلمان دیگر حتی بیشتر از دانش آموزان خود از آن استفاده می کنند. در اینجا چند ایده دیگر وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

 • یک آهنگ در مورد [درج موضوع در اینجا] بنویسید — سعی کنید جزئیات متعددی را اضافه کنید.
 • یک شعر در مورد [موضوع را در اینجا وارد کنید] بنویسید — باز هم، تا جایی که فکرش را می کنید جزئیات اضافه کنید.
 • از آن سؤالات فلسفی بپرسید.
 • از آن بخواهید ایده ها یا مفاهیم را خلاصه کند.

هرچه جزئیات بیشتری در درخواست های خود بنویسید، پاسخ ها دقیق تر خواهند بود.

 

ChatGPT می تواند روزی جایگزین موتورهای جستجو و در مورد Bing شود. اگرچه نوار متن در ChatGPT یک نوار جستجو نیست، مایکروسافت یک موتور جستجوی Bing مبتنی بر هوش مصنوعی را معرفی کرد که به اینترنت متصل است، و آن را قادر می‌سازد به سوالاتی که ChatGPT از عهده آنها بر نمی‌آید پاسخ دهد.

 

آیا می توانم از ChatGPT در تلفن همراه استفاده کنم؟

اگرچه برنامه تلفن همراه ChatGPT وجود ندارد، اما می توانید از ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی از مرورگر تلفن همراه خود در تلفن هوشمند خود استفاده کنید.

 

مراحل استفاده از OpenAI’s ChatGPT از تلفن شما مانند بالا است: به chat.openai.com بروید، وارد شوید، شرایط را بپذیرید و شروع به تایپ کنید. دستیار هوش مصنوعی درست مانند زمانی که از رایانه به آن دسترسی پیدا می کنید کار می کند.

ChatGPT Legacy و ChatGPT پیش فرض چیست؟

ChatGPT بر روی مدل زبان بزرگ به نام GPT 3.5 اجرا می شود، اما دو نسخه از این مدل وجود دارد، Legacy و Default. مدل Legacy مدلی است که هنگام ورود به یک حساب رایگان با استفاده از اعتبار حساب OpenAI خود و استفاده از ChatGPT به آن دسترسی دارید.

مدل پیش‌فرض در بیشتر مواقع در توضیح و درک نکات ظریف بهتر عمل می‌کند و نسبت به مدل Legacy به تلاش‌های توسعه‌دهندگان برای جلوگیری از تولید محتوای نامناسب وفادارتر است. این مدل قبل از انتشار GPT-4 برای کاربران پولی ChatGPT Plus نیز موجود بود.

 

در استفاده روزمره، Legacy و Default هر دو مشابه هستند، اما Default برتر است. GPT-4 سریعتر، دقیق تر و بزرگتر از هر دو مدل GPT-3.5 است.

با توجه به انتشار ChatGPT در 3 می، همه پیام‌های جدید از مدل پیش‌فرض استفاده می‌کنند، زیرا OpenAI آماده می‌شود تا مدل Legacy را در تاریخ 10 می منسوخ کند.

آیا ChatGPT بهترین هوش مصنوعی است؟

اگر می‌خواهید بفهمید بهترین چت ربات هوش مصنوعی کدام است، ممکن است تعجب کنید که ChatGPT OpenAI با دیگران، مانند Google Bard و Bing مبتنی بر هوش مصنوعی مایکروسافت، چگونه مقایسه می‌شود. افزایش محبوبیت ChatGPT را می توان تا حد زیادی به ترکیب تخصصی دسترسی گسترده، دانش و سیال بودن در مکالمات نسبت داد.

 

Bard و Bing Chat در یک پیش نمایش محدودتر در دسترس هستند. در مقایسه با ChatGPT، Bing Chat بیشتر بر اساس ماهیت موتور جستجوی آن است، زیرا GPT-4 را ترکیب می کند و اطلاعات را از اینترنت جمع آوری می کند، حتی منابع صفحات وب را که در آن پاسخ دریافت کرده است، نقل می کند.

آیا ChatGPT می تواند از پاسخ دادن به درخواست های من امتناع کند؟

سیستم‌های هوش مصنوعی مانند ChatGPT کاملاً قدرتمند نیستند. آنها می توانند و درخواست های نامناسب را رد می کنند. علاوه بر داشتن دانش محدود، دستیار هوش مصنوعی قادر است درخواست های نامناسب را برای جلوگیری از تولید محتوای ناامن تشخیص دهد.

 

این شامل سوالاتی می شود که حقوق افراد را نقض می کند، توهین آمیز، تبعیض آمیز یا شامل فعالیت های غیرقانونی است. مدل ChatGPT همچنین می‌تواند پیش‌فرض‌های نادرست را به چالش بکشد، به سؤالات بعدی پاسخ دهد و حتی اشتباهات را در هنگام اشاره به آنها بپذیرد.

 

آیا ChatGPT به همه یکسان پاسخ می دهد؟

با استفاده از ChatGPT

ChatGPT می‌تواند مقاله‌ها، نوشتن کد و موارد دیگر را از پرسش‌های کاربر تولید کند.

اغلب اوقات، وقتی افراد مختلف از ChatGPT سؤال یکسانی می پرسند، پاسخ یکسانی را دریافت می کنند. ممکن است چند تغییر در کلمات وجود داشته باشد، اما آنها تقریباً یکسان خواهند بود.

 

اگر کسی می‌خواهد تعیین کند که آیا مقاله‌ای توسط ChatGPT نوشته شده است، یا اگر استادی می‌خواهد ببیند که آیا مدل زبان برای یک مقاله توسط دانش‌آموز استفاده شده است یا خیر، پرسیدن همان سوال ChatGPT که مقاله یا مقاله بر اساس آن است، می‌تواند به درک آن کمک کند. . ChatGPT همچنین تمایل دارد نثر مؤدبانه‌تری نسبت به نویسندگان انسانی ایجاد کند.

آیا ChatGPT پاسخ های اشتباه می دهد؟

ChatGPT، مانند همه مدل‌های زبان، بدون محدودیت نیست و می‌تواند پاسخ‌های بی‌معنی و اطلاعات نادرست بدهد، بنابراین مهم است که داده‌هایی را که به شما می‌دهد دوباره بررسی کنید. به طور مداوم از داده های متنی که توسط کاربران ارائه می شود و نتایجی که به صورت آنلاین پیدا می کند، یاد می گیرد، که می تواند آن را مستعد اطلاعات نادرست کند.

OpenAI به کاربران توصیه می کند برای بهبود مدل، بازخورد خود را در مورد آنچه ChatGPT به آنها می گوید با استفاده از دکمه های بالا و پایین ارائه دهند. حتی بهتر از آن، می‌توانید بخشی از برنامه Bug Bounty این شرکت شوید و با گزارش مربوط به یافته‌ها و مسائل ایمنی، تا 20000 دلار درآمد کسب کنید.

 

چت ربات هوش مصنوعی به اینترنت متصل نیست و نمی‌تواند تاریخ فعلی را تعیین کند، بنابراین با پرسیدن از ChatGPT چند روز مانده به عید پاک، به عنوان مثال، تعداد دقیق روز به شما نمی‌رسد — این یکی از روش‌هایی است که ChatGPT با آن متفاوت است. موتورهای جستجو.

آیا از مکالمات من با ChatGPT برای آموزش استفاده خواهد شد؟

وقتی با نحوه استفاده از ChatGPT آشنا می شوید، ممکن است تعجب کنید که آیا از مکالمات خاص شما برای آموزش استفاده می شود و اگر چنین است، چه کسی می تواند مکالمات شما را مشاهده کند. مکالمات شما توسط OpenAI قابل مشاهده است و به عنوان داده های آموزشی برای اصلاح سیستم های آن استفاده می شود، بنابراین من هیچ اطلاعات شخصی یا خصوصی را وارد نمی کنم.

 

درخواست‌هایی که هنگام استفاده از ChatGPT وارد می‌کنید نیز به‌طور دائم در حساب شما ذخیره می‌شوند و نمی‌توانید درخواست‌های خاصی را حذف کنید مگر اینکه کل حساب خود را حذف کنید. اگر می خواهید حساب خود را حذف کنید، این مراحل را دنبال کنید:

 1. وارد حساب OpenAI خود شوید.
  به Help بروید.
 2. در پایین پنجره پاپ آپ، Messages را انتخاب کنید.
 3. بر روی Send a message کلیک کنید.
 4. از میان گزینه های موجود، حذف حساب را انتخاب کنید.
 5. برای حذف اکانت و داده های خود از دستورات پیروی کنید.

 

چرا ChatGPT می گوید دسترسی من رد شده است؟

در زمان اوج مصرف، ممکن است نتوانید به ChatGPT دسترسی پیدا کنید. اگر پیامی می‌بینید که ظرفیت آن تکمیل شده است، می‌توانید صفحه را بازخوانی کنید یا ثبت‌نام کنید تا وقتی دوباره در دسترس قرار گرفت ایمیلی دریافت کنید.

 

جدای از رسیدن به ظرفیت، دسترسی به ChatGPT را می توان به دلایل مختلفی رد کرد – برای مثال، من در هنگام استفاده از VPN رد می شود. اگر هنگام تلاش برای استفاده از ChatGPT پیامی دریافت می کنید که می گوید دسترسی شما رد شده است، ممکن است یکی از این مشکلات باشد:

 • نقض شرایط سرویس API.
 • کاربر در تلاش برای دسترسی به نسخه غیرقابل دسترس GPT است.
 • ممکن است کلید API نامعتبر باشد.
 • کاربر از محدودیت های استفاده فراتر رفته است.
 • نقض شرایط خدمات OpenAI API.

1 دیدگاه دربارهٔ «نحوه استفاده از ChatGPT»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *