مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه اشتراک گذاری بازی در نینتندو سوییچ

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

یکی از ویژگی‌های کمتر شناخته شده نینتندو سوییچ، امکان اشتراک گزاری بازی دیجیتال بر روی چندین دستگاه است. در اینجا نحوه عملکرد آن آمده است

اشتراک گذاری بازی چیست؟

اشتراک‌گذاری بازی فرآیندی است که به شما امکان می‌دهد از یک نسخه دیجیتالی از یک بازی در چندین کنسول استفاده کنید، مشابه نحوه اشتراک‌گذاری یک نسخه فیزیکی از یک بازی. این به ویژه برای خانواده‌هایی با کنسول‌های متعدد یا گروه‌هایی از دوستان که نمی‌خواهند برای یک بازی به طور مکرر پول پرداخت کنند مفید است.
تمام خریدهای دیجیتالی روی سوییچ به یک حساب نینتندو مرتبط هستند. برای اشتراک‌گذاری بازی‌ها بین دو دستگاه، به یک اکانت نینتندو در هر دو نیاز دارید.
اشتراک گذاری بازی نینتندو سوییچ
هنگام اشتراک گذاری بازی ها، هر دستگاه به عنوان یک کنسول اصلی یا یک کنسول ثانویه ثبت می شود. کنسول اولیه دسترسی کامل آنلاین و آفلاین به تمام عناوین مرتبط با حساب eShop دارد. از طرف دیگر، حساب ثبت شده در کنسول ثانویه برای پخش نیاز به دسترسی به اینترنت دارد. همچنین، هر دو سوییچ نمی توانند یک بازی را همزمان با یک اکانت نینتندو انجام دهند.
فرآیند انجام این کار به طرز شگفت آوری ساده است و شامل چند مرحله ساده در هر دو دستگاه است.

اشتراک گذاری بازی در سوییچ

ابتدا سوئیچ را با بازی های نصب شده بوت کنید. از صفحه اصلی، با کلیک کردن روی دکمه فروشگاه در پایین، به فروشگاه اینترنتی نینتندو بروید و حسابی را انتخاب کنید که دارای بازی‌هایی است که می‌خواهید به اشتراک بگذارید.
ورود به سیستم فروشگاه اینترنتی نینتندو سوییچ
سپس روی نماد پخش کننده خود در سمت راست بالا کلیک کنید و به پایین صفحه در سمت راست بروید. در آنجا، گزینه ای با عنوان «کنسول اصلی» را مشاهده خواهید کرد. “Deregister” را انتخاب کنید، که سوئیچ را به یک دستگاه ثانویه تبدیل می کند. این تنظیم را می توان بعداً تغییر داد.
در دومین نینتندو سوییچ، با رفتن به تنظیمات سیستم > افزودن کاربر، وارد همان حساب نینتندو شوید. این دستگاه اکنون به عنوان کنسول اصلی ثبت خواهد شد. پس از آن، به سادگی عنوانی را که می خواهید ذخیره کنید، از فروشگاه الکترونیکی بارگیری کنید.
نینتندو سوییچ افزودن کاربر
اگر می‌خواهید حساب‌های اصلی و ثانویه را عوض کنید، به سادگی Switch را با حساب اصلی لغو ثبت کنید. این به طور خودکار مجوزها را تغییر می دهد.

مزایا و معایب اشتراک گذاری بازی
Nintendo Switch Mario Odyssey

نینتندو
بهترین بخش این فرآیند این است که می توانید پول زیادی را پس انداز کنید. این امر مخصوصاً در مورد عناوین شخص اول نینتندو صادق است، که به طور کلی هر کدام 60 دلار قیمت دارند و از محبوب ترین ها در این پلتفرم هستند. بازی‌های دیجیتال به دلیل فروش مکرر در فروشگاه اینترنتی، اغلب با قیمت ارزان‌تر به فروش می‌رسند.
با این حال، چند اخطار برای اشتراک گذاری بازی Switch وجود دارد. اول اینکه کنسول های ثانویه همیشه برای بازی به اینترنت نیاز دارند. این به این دلیل است که نینتندو هنگام راه‌اندازی نرم‌افزار یک فرآیند تأیید آنلاین را انجام می‌دهد تا مطمئن شود که بازی متعلق به آن است.
نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که هر دو کنسول نمی توانند یک بازی را همزمان با یک حساب کاربری انجام دهند. با این حال، این برای حساب دوم نینتندو صدق نمی کند. اگر حساب دیگری در دستگاه ثانویه ایجاد کنید و هر زمان که بازی می کنید آن را انتخاب کنید، هر دو دستگاه می توانند یک بازی را به طور همزمان اجرا کنند. با این حال، برای بازی چند نفره آنلاین با هم، به یک اشتراک آنلاین Nintendo Switch نیاز دارید.
آخرین هشدار این است که این فرآیند برای گیم پلی چند نفره محلی کار نمی کند. این به این دلیل است که بازی به صورت محلی شامل خاموش کردن مودم اینترنت Switch است. یا باید آنلاین بازی کنید یا با هم روی یک کنسول بازی کنید.
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *