مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه افزایش روشنایی صفحه کلید

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

آیا نیاز به دیدن صفحه کلید خود در تاریکی دارید؟ نور پس زمینه را در رایانه ویندوز یا مک خود روشن کنید. در صورت پشتیبانی، می توانید نور را با استفاده از میانبر صفحه کلید، یک برنامه داخلی یا برنامه اختصاصی صفحه کلید خود فعال کنید. گزینه های شما را به شما نشان خواهیم داد.

صفحه کلید ویندوز خود را روشن‌تر کنید

صفحه کلید با پس زمینه روشن

در ویندوز، می توانید از یک کلید صفحه کلید یا برنامه داخلی Mobility Center برای روشن کردن نور پس زمینه صفحه کلید خود استفاده کنید. در اینجا هر دو راه برای شما وجود دارد.

مرتبط:صفحه کلید Tenkeyless (TKL) چیست؟

از میانبر صفحه کلید استفاده کنید

کلیدی که برای فعال کردن نور پس زمینه صفحه کلید خود استفاده می کنید به سازنده دستگاه شما بستگی دارد. با این حال، کلیدهای پرکاربرد F5، F9 و F11 هستند. اگر با فشار دادن این کلیدها صفحه کلید شما روشن نشد، کلید Fn را فشار داده و نگه دارید و سپس آن کلیدها را فشار دهید.

یک کلید را فشار دهید تا نور پس زمینه صفحه کلید فعال شود.

کلیدهای مخصوص سازنده وجود دارد که می توانید از آنها برای روشن کردن نور پس زمینه صفحه کلید خود استفاده کنید. در اینجا لیستی از برخی از این کلیدها آمده است:

ایسوس: کلیدهای F7 یا Fn+F7 را فشار دهید. اگر جواب نداد، F4 یا Fn+F4 را امتحان کنید. در مدل های بازی، از کلید Fn+Up Arrow استفاده کنید.
HP: کلیدهای F5 یا Fn+F5 را فشار دهید.
Lenovo: Fn+Spacebar را فشار دهید.
Dell: کلیدهای F10، Fn+F10، Fn+F6، Fn+F5 یا Fn+Right arrow را فشار دهید.
MSI: از دکمه اختصاصی نور پس زمینه روی صفحه کلید خود استفاده کنید یا از نرم افزار SteelSeries Engine یا MSI Center استفاده کنید.
سامسونگ: کلیدهای Fn+F9 را فشار دهید. اگر کار نکرد، برنامه تنظیمات سامسونگ را روی دستگاه خود نصب کنید.

از Windows Mobility Center استفاده کنید

برای فعال کردن نور پس زمینه صفحه کلید خود با استفاده از یک روش گرافیکی، سپس از برنامه Windows Mobility Center استفاده کنید. می توانید با فشار دادن Windows+X و انتخاب برنامه موجود در لیست، آن را باز کنید.

windows mobility

در پنجره “Windows Mobility Center”، در بخش “Keyboard Brightness”، نوار لغزنده را به سمت راست بکشید. با این کار نور پس زمینه صفحه کلید شما فعال می شود.

اگر بخش «روشنایی صفحه‌کلید» را نمی‌بینید، احتمالاً صفحه‌کلید شما از این ویژگی پشتیبانی نمی‌کند. در این مورد، می‌توانید برنامه سازنده صفحه‌کلید خود را امتحان کنید (اگر آنها یکی دارند) تا ببینید آیا این امکان را به شما می‌دهد که نور پس‌زمینه را روشن کنید.

صفحه کلید مک خود را روشن کنید

در یک مک پشتیبانی شده، سه راه برای فعال کردن نور پس زمینه صفحه کلید خود دارید.

یکی از راه ها فشار دادن کلید اختصاصی افزایش روشنایی روی صفحه کلید است.

کلید افزایش روشنایی را فشار دهید.

راه دیگر این است که به مرکز کنترل دسترسی داشته باشید، “Keyboard Brightness” را انتخاب کنید و نوار لغزنده را به سمت راست بکشید.

نوار لغزنده "روشنایی صفحه کلید" را بکشید.

اگر مک شما دارای نوار لمسی است، در نوار کنترل باز شده، دکمه افزایش روشنایی را فشار دهید تا صفحه کلید شما روشن شود.

علاوه بر آن، مک شما دارای یک ویژگی هوشمند است که می تواند به طور خودکار نور پس زمینه صفحه کلید شما را تنظیم کند. برای فعال کردن آن، به منوی Apple > System Preferences > Keyboard > Keyboard بروید و گزینه “Adjust Keyboard Brightness in Low Light” را تغییر دهید.

برای اینکه نور پس‌زمینه صفحه‌کلید خود را پس از یک دوره زمانی خاص خاموش کنید، از گزینه «خاموش کردن نور پس‌زمینه صفحه‌کلید بعد از [دوره زمانی] عدم فعالیت» استفاده کنید.

به طور هوشمند نور پس زمینه صفحه کلید مک را کنترل کنید.

اکنون چراغ صفحه کلید شما روشن است و به شما امکان می دهد کلیدها را حتی در تاریکی ببینید. از تایپ کردن با آن لذت ببرید!

اگر صفحه کلید شما روشن نمی شود چه کاری انجام دهید؟

همه کیبوردها دارای نور پس زمینه نیستند. اگر فشار دادن میانبر صفحه‌کلید یا انتخاب گزینه نور پس‌زمینه در برنامه، صفحه‌کلید شما را روشن نمی‌کند، دستگاه شما پشتیبانی نمی‌شود. همچنین ممکن است نور پس زمینه به سادگی خراب شده باشد.

در هر صورت، بهترین گزینه شما این است که یک لامپ صفحه کلید خارجی تهیه کنید. گزینه‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد، اما BenQ Screenbar Plus دارای بررسی‌های عالی است و با یک صفحه قابل تنظیم ارائه می‌شود، بنابراین می‌توانید هر کجا که می‌روید با نور کامل تایپ کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا