مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه افزایش سرعت اینترنت در ویندوز ۱۱

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

اگر بعد از اپگرید به ویندوز ۱۱ حس میکنید سرعت اینترنت شما کاهش یافته است ما در این آموزش به شما کمک خواهیم کرد که این مشکل را رفع کرده و از اینترنت لذت ببرید

Delivery Optimization

Delivery Optimization را در جستجوی منوی شروع جستجو کنید تا پنجره تنظیمات سیستم بهینه سازی تحویل باز شود. شما می توانید میزان پهنای باندی را که ویندوز می تواند برای کارهای اصلی مانند محدودیت های دانلود، به روز رسانی ها و محدودیت های کلی استفاده از شبکه استفاده کند، مشخص کنید. اطمینان حاصل کنید که هر گونه محدودیت در پهنای باند اتصال خود را حذف کنید.
windows11 delivery

فایل های موقت

در صورتی که مدتی است این کار را انجام نداده اید، باید مطمئن شوید که فایل های موقت خود را حذف کرده اید. در منوی شروع، %temp% را جستجو کرده و اینتر را بزنید. این پوشه حاوی تمام فایل های موقت شماست که باید حذف شوند. شما می توانید با خیال راحت همه چیز را در این پوشه حذف کنید، ممکن است برخی از فایل ها باقی بمانند، بنابراین آنها را در آنجا رها کنید.
temp file
 
delete temp

تست اتصال به شبکه

من پیشنهاد می کنم مطمئن شوید که مشکلات اتصال شما مبتنی بر سخت افزار نیست. برای آزمایش اتصال خود، از این صفحه دیدن کنید، همه چیزهایی که نیاز دارید در زیر فهرست شده است. سرعت آپلود و دانلود معمولی که معمولاً بالای 3 مگابایت بر ثانیه است برای عملکرد صحیح سیستم عامل و مرور وب شما بسیار مهم است. برای اطمینان از بهترین اتصال ممکن، حتما از کابل اترنت استفاده کنید. اگر مجبور به استفاده از اتصال WiFi هستید، اگر مدتی است این کار را انجام نداده اید، مطمئن شوید که روتر یا مودم خود را مجددا راه اندازی کنید و تعداد دستگاه های متصل به همان شبکه را کاهش دهید.
تست سرعت اینترنت

خط فرمان

خط فرمان خود را با جستجوی CMD و زدن اینتر باز کنید.
ping google.com
این دستور تأخیر و از دست دادن بسته های شما را به سرورهای گوگل بررسی می کند. اگر پینگ شما بالاتر از 100 میلی‌ثانیه است، یا اگر با از دست دادن بسته مواجه شدید، باید چند تغییر در اتصال خود ایجاد کنید و ترفندهای بعدی را دنبال کنید.
از دستور استفاده کنید:
ipconfig /flushdns
با این کار محتوای حافظه نهان حل‌کننده DNS شما پاک و بازنشانی می‌شود. استفاده از این دستور در هر صورت مشکلات تاخیر شما را بهبود می بخشد.
cmd ip config

مانیتور منابع

اکنون می توانید از خط فرمان خود خارج شوید و مدیر وظیفه خود را باز کنید. به سادگی آن را در جستجوی منوی شروع خود جستجو کنید.
بهresource monitor بروید. در تب شبکه، Processes with network Activity را باز کنید و بعد از چند ثانیه هر فرآیندی را که از اتصال شبکه خود استفاده می کند، مشاهده خواهید کرد. این ممکن است مرورگر شما در پس‌زمینه در حال اجرا باشد، استیم یا دانلود تنگنای اتصال شما باشد. من به شما پیشنهاد می کنم فقط به فرآیندهایی پایان دهید که می دانید سیستم عامل شما را خراب نمی کند. در زیر، همچنین می توانید پیش نمایش استفاده از شبکه خود را به صورت درصد مشاهده کنید.
resource monitor

آدرس سرور DNS

در نهایت، در صورتی که مشکل همچنان ناشی از اتصال شبکه شما باشد، آدرس سرور DNS شما را تغییر خواهیم داد. از میانبر Windows Key + R استفاده کنید و در این کادر محاوره ای کنترل را وارد کرده و اینتر را بزنید. با این کار مرکز کنترل شما باز می شود.
از اینجا به Network And Internet، Network & Sharing Center بروید و در اینجا اتصال خود را انتخاب کنید. با این کار این پنجره باز می شود که حاوی اطلاعات کلی در مورد اتصال شما است. به Properties بروید و در آخر، روی پروتکل اینترنت نسخه 4 دوبار کلیک کنید. برای استفاده از گزینه آدرس های سرور DNS زیر، انتخاب کنید و به عنوان سرور DNS ترجیحی خود، از : 8.8.8.8 و به عنوان سرور DNS جایگزین، از: 8.8.4.4 استفاده کنید. آدرس‌های رسمی سرور DNS عمومی Google هستند که استفاده از آنها بی خطر است. استفاده از خدمات VPN در برخی موارد می تواند اتصال شبکه شما را نیز بدتر کند. هنگام تست اتصال شبکه، حتما VPN خود را خاموش کنید.
change dns
 
 
 
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *