مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه افزایش قوای جنسی

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

میل جنسی به طور طبیعی بین افراد متفاوت است. داشتن میل جنسی کم لزوماً یک مشکل نیست، اما اگر فردی بخواهد میل جنسی خود را تقویت کند، می تواند طیف وسیعی از روش های طبیعی موثر را امتحان کند.
اضطراب، مشکلات رابطه، نگرانی های سلامتی و سن همگی می توانند بر افزایش میل جنسی تأثیر بگذارند. در حالی که میل جنسی کم معمولاً مشکل ساز نیست، می تواند بر روابط و عزت نفس فرد تأثیر بگذارد.
قوای جنسی
در این مقاله، به برخی از بهترین راه‌هایی می‌پردازیم که مردان و زنان می‌توانند با استفاده از روش‌های طبیعی میل جنسی خود را افزایش دهند.

راه های طبیعی برای افزایش میل جنسی

هر دو مرد و زن می توانند میل جنسی خود را با استفاده از روش های زیر افزایش دهند:

1. اضطراب را مدیریت کنید

عشق و رابطه
ورزش منظم و ارتباط باز می تواند به جلوگیری از اضطراب که بر میل جنسی تأثیر می گذارد کمک کند.
افزایش میل جنسی
داشتن سطوح بالای اضطراب یک مانع رایج برای عملکرد جنسی و میل جنسی برای مردان و زنان است. این ممکن است اضطراب ناشی از استرس زندگی یا اضطراب خاص مربوط به رابطه جنسی باشد.
افرادی که دارای برنامه کاری شدید، مسئولیت های مراقبتی یا سایر استرس های زندگی هستند ممکن است احساس خستگی کنند و در نتیجه میل جنسی پایینی داشته باشند.
اضطراب و استرس همچنین می‌تواند نعوظ را برای کسی دشوارتر کند که می‌تواند رابطه جنسی را متوقف کند. بررسی سال 2017 منبع معتبر اختلال نعوظ در مردان جوان نشان داده است که افسردگی و اضطراب می تواند منجر به کاهش میل جنسی و افزایش اختلال عملکرد جنسی شود.
کارهای زیادی وجود دارد که افراد می توانند برای مدیریت اضطراب خود و تقویت سلامت روان خود انجام دهند، از جمله:
رعایت بهداشت خواب خوب
وقت گذاشتن برای یک سرگرمی مورد علاقه
ورزش منظم
خوردن یک رژیم غذایی مغذی
کار برای بهبود روابط
صحبت با یک درمانگر

2. بهبود کیفیت رابطه

بهبود کیفیت رابطه
بسیاری از افراد در برخی از مقاطع رابطه دچار آرامش در میل جنسی و دفعات آن می شوند. این ممکن است پس از مدت طولانی بودن با کسی اتفاق بیفتد، یا اگر فرد درک کند که اوضاع در روابط صمیمانه اش خوب پیش نمی رود.
تمرکز بر بهبود رابطه می تواند میل جنسی هر یک از طرفین را افزایش دهد. این ممکن است شامل موارد زیر باشد:
برنامه ریزی شب های تاریخ
انجام فعالیت هایی با هم در خارج از اتاق خواب
تمرین ارتباطات باز
وقت گذاشتن برای زمان با کیفیت با یکدیگر

3. روی پیش نوازی تمرکز کنید

افزایش قوای جنسی
داشتن تجارب جنسی بهتر ممکن است میل فرد را برای رابطه جنسی افزایش دهد و در نتیجه میل جنسی او را افزایش دهد. در بسیاری از موارد، افراد می توانند تجربیات جنسی خود را با صرف زمان بیشتر برای لمس کردن، بوسیدن، استفاده از اسباب بازی های جنسی و انجام رابطه جنسی دهانی افزایش دهند. برخی از افراد این اقدامات را بیرونی می نامند.
برای زنان، پیش نوازی ممکن است به ویژه مهم باشد. بر اساس برخی تحقیقات در سال 2017، تنها حدود 18 درصد از زنان تنها از طریق مقاربت به ارگاسم می رسند، در حالی که 33.6 درصد از زنان گزارش می دهند که تحریک کلیتوریس برای رسیدن به ارگاسم ضروری است.

4. خواب با کیفیت داشته باشید

مرتبط:۶ روش برای خواب بهتر
خواب خوب می تواند خلق و خوی کلی و سطح انرژی فرد را بهبود بخشد، و برخی تحقیقات همچنین کیفیت خواب را با میل جنسی مرتبط می دانند.
یک مطالعه در مقیاس کوچک در سال 2015 روی زنان نشان داد که خواب بیشتر شب قبل میل جنسی آنها را در روز بعد افزایش می دهد. زنانی که میانگین زمان خواب طولانی‌تری را گزارش کردند، نسبت به آنهایی که زمان خواب کوتاه‌تری داشتند، برانگیختگی تناسلی بهتری داشتند.

5. رژیم غذایی مغذی داشته باشید

رابطه عشقی
پیروی از یک رژیم غذایی مغذی می تواند با تقویت گردش خون و سلامت قلب، و با حذف غذاهای خاصی که می تواند میل جنسی را کاهش می دهد، به میل جنسی افراد کمک کند.
سندرم متابولیک و بیماری قلبی عروقی می تواند بر عملکرد جنسی فیزیکی تأثیر بگذارد. همچنین، سندرم تخمدان پلی کیستیک می تواند بر سطح هورمون ها تأثیر بگذارد، که ممکن است میل جنسی را نیز مختل کند.
خوردن یک رژیم غذایی سرشار از سبزیجات، کم قند و پروتئین های کم چربی می تواند به جلوگیری از اختلالاتی که بر میل جنسی تأثیر می گذارد کمک کند.

6. داروهای گیاهی را امتحان کنید

تحقیقات در مورد فواید پودر ماکا برای میل جنسی در حال انجام است.
تحقیقات کمی در مورد تأثیر داروهای گیاهی در بهبود عملکرد جنسی در مردان و زنان وجود دارد، اگرچه برخی افراد ممکن است آنها را مفید بدانند.
یک مطالعه مروری در سال 2015 بیان می کند که داده های محدود اما در حال ظهوری وجود دارد که داروهای گیاهی زیر ممکن است عملکرد جنسی را بهبود بخشد:
ماکا
تریبولوس
جینکو
جینسینگ
افراد باید مراقب استفاده از داروهای گیاهی بدون تایید پزشک خود باشند. برخی از داروهای گیاهی می توانند با داروهای موجود تداخل داشته باشند و سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) آنها را تنظیم نمی کند. به همین دلیل، کیفیت، خلوص و ایمنی آنها نامشخص است.

7. ورزش منظم داشته باشید

ورزش منظم می تواند به جهات مختلف به میل جنسی کمک کند. مطالعه‌ای در سال 2015 روی مردانی که تحت درمان محرومیت از آندروژن قرار می‌گیرند، که سطح تستوسترون را کاهش می‌دهد، نشان داد که ورزش منظم به مردان کمک می‌کند تا با مسائلی مانند نگرانی‌های مربوط به تصویر بدن، میل جنسی کم و تغییرات روابط کنار بیایند.
یک بررسی در سال 2010 از زنان مبتلا به دیابت به تحقیقاتی اشاره می کند که نشان می دهد ورزش ممکن است به کاهش علائم مرتبط با دیابت در زنان کمک کند. این مطالعه تاکید می کند که انجام ورزش های کف لگن ممکن است در زنان بدون دیابت مفید باشد.
8. وزن سالم خود را حفظ کنید
برخی از دانشمندان اضافه وزن و چاقی را با میل جنسی کم و سایر عوامل مرتبط با کاهش باروری مرتبط می دانند. این با عوامل هورمونی مانند غلظت پایین تستوسترون مرتبط است.
برخی از افرادی که اضافه وزن دارند ممکن است اثرات روانی مانند اعتماد به نفس پایین بدن را نیز تجربه کنند.
حفظ وزن بدن سالم می تواند میل جنسی افراد را هم از نظر جسمی و هم از نظر روانی بهبود بخشد. خوردن یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم می تواند به دستیابی به این امر کمک کند، و همچنین سطح انرژی کلی فرد را افزایش می دهد.

9. درمان را امتحان کنید

میل جنسی پیچیده است، هم دارای اجزای روانی و هم فیزیکی است. حتی زمانی که فرد دارای شرایط فیزیکی است که بر میل جنسی تأثیر می گذارد، مانند دیابت، بهبود پاسخ عاطفی و روانی به رابطه جنسی می تواند میل جنسی و عملکرد جنسی را بهبود بخشد.
درمان یک استراتژی موثر برای افزایش میل جنسی کم است. مشاوره فردی می تواند به رفع دیدگاه های منفی در مورد رابطه جنسی، عزت نفس و علل ثانویه کاهش میل جنسی مانند افسردگی و اضطراب کمک کند. مشاوره رابطه می تواند به برخی افراد کمک کند تا از طریق عوامل مؤثر بر میل جنسی آنها کار کنند.
در کنار درمان های گفتاری، درمان ذهن آگاهی نیز ممکن است کمک کند. یک مطالعه در سال 2014 نشان داد که تنها چهار جلسه درمان شناختی رفتاری مبتنی بر ذهن آگاهی در یک محیط گروهی میل جنسی، برانگیختگی جنسی و رضایت جنسی را برای زنان بهبود می بخشد.

10. سیگار را ترک کنید

سیگار کشیدن می تواند بر سیستم قلبی عروقی افراد تأثیر منفی بگذارد. سلامت قلب برای عملکرد جنسی خوب مهم است.
افرادی که سیگار می کشند ممکن است متوجه شوند که سطح انرژی و میل جنسی آنها پس از ترک افزایش می یابد.
تقویت میل جنسی در مردان
درمان جایگزین تستوسترون می تواند میل جنسی را بهبود بخشد.
میل جنسی در مردان اغلب با سطح تستوسترون مرتبط است که به طور طبیعی با افزایش سن مردان کاهش می یابد. درمان جایگزینی تستوسترون می تواند به برخی از مردان کمک کند.
طبق یک منبع معتبر در سال 2017، در مردان مبتلا به کمبود تستوسترون یا هیپوگنادیسم، درمان جایگزینی تستوسترون می تواند منجر به بهبود میل جنسی، کاهش افسردگی و بهبود عملکرد نعوظ شود.
شواهد کمی وجود دارد که نشان دهد برخی غذاها یا مکمل ها باعث افزایش سطح تستوسترون و عملکرد جنسی فرد می شود. برخی تحقیقات نشان می دهد که روی، ویتامین D و اسیدهای چرب امگا 3 ممکن است از اجزای مهم رژیم غذایی برای تستوسترون باشند.

تقویت میل جنسی در زنان

هورمون‌های مرتبط با جنسی، مانند استروژن و ترکیبات شبه استروژن نیز می‌توانند بر میل جنسی زنان تأثیر بگذارند.
بسیاری از زنان در زمان یائسگی، زمانی که سطح استروژن کاهش می یابد، کاهش میل جنسی و عملکرد جنسی را تجربه می کنند. درمان جایگزینی استروژن ممکن است به برخی از زنان کمک کند.
 
زنان نیز تستوسترون تولید می کنند. زمانی پزشکان بر این باور بودند که تستوسترون ممکن است بر میل جنسی زنان تأثیر بگذارد، اما تا به امروز، تحقیقات منبع معتبری را پیوند قوی پیدا نکرده است.
برخی از قرص های ضد بارداری نیز ممکن است میل جنسی را کاهش دهند. اگر فردی مشکوک باشد که پیشگیری از بارداری هورمونی بر میل جنسی او تأثیر می گذارد، می تواند در مورد تغییر نوع قرص با پزشک صحبت کند.

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد

اگر فردی نگران کاهش میل جنسی باشد، پزشک می‌تواند توصیه‌ها و اطلاعاتی در مورد علل و درمان‌های احتمالی ارائه دهد. پزشکانی که در مورد داروهای جایگزین و مکمل آگاهی دارند نیز ممکن است به فرد در انتخاب داروهای طبیعی کمک کنند.
ممکن است فردی بخواهد برای کاهش میل جنسی به پزشک مراجعه کند زمانی که:
به طور ناگهانی یا بدون توضیح ظاهر می شود
علائم اضافی مانند فشار خون بالا یا درد ظاهر می شود
پس از شروع یک داروی جدید یا انجام جراحی رخ می دهد
باعث مشکلات جدی در رابطه یا پریشانی روانی می شود
رابطه جنسی دردناک است
 

برخی مواد طبیعی افزایش میل جنسی

 

خارخاسک

خارخاسک
ترکیبات شیمیایی: رزین، تاش روغن ثانت، آلکالوئید، پلی فنل ها و مواد معدنی شامل کلسیم، فسفر، آهن، سدیم، پتاسیم، گوگرد، ازت و کلر است.
پنج نوع ماده گلیکوزیدی نیز دارد که همه آن ها دارای گلوکز است و علاوه بر گلوکز قندهای رامنوز، آرابیونز را هم شامل می شود.
خواص درمانی:
1- در طب قدیمی به عنوان مدر دفع کننده سنگ های مجاری ادراری ازآن به عنوان درمان کننده عفونت و التهاب لثه استفاده می شود.
2- در فرآورده های موجود در بازار می توان قطره پروستاتان، قطره سنگل قطره آفرودیت نام برد.
3- در بیماری های قلبی عروقی همچون فشار خون بالا، کم خونی، ضعف گرش خون و آنژین صدری موثر است.
4- اختلالات گوارشی چون یبوست و نفخ
5- در طب سنتی چین جهت تقویت کبد، درمان پرخوری و مسمومیت غذایی استفاده می شود.
6-جلوگیری از بروز سنگ های کلیه، ادرارآور و عفونت مجاری ادراری
7- درمان اختلالات ایمنی، آلرژی پوستی و اگزما
8- درمان التهاب ها و برفک دهان
کاربرد : این گیاه به عنوان یک عامل برایافزایش هورمون های عضله ساز اعم از تستسترون و DHEa بر اساس تحقیقات و مطالعات میدانی بارها ثابت و حتی مکمل های نیز از عصاره این گیاه تهیه شده که در بازار موجود می باشد افزایش تستسترون در نهایت باعث افزایش میل جنسی خواهد شد

دارچین

ترکیبات: پروتئین، چربی، قند، کلسیم، آمیدون، موسیلاز، تانن
خواص درمانی:
1- رمز جوانی باز آوردن سلامت جوانی
2- گرم کردن کلیه ها و درمان ضعف کمر و پاها
3- درمان کم خونی
4- نشاط آور و آرامش بخش
4- کاهش تب، افزایش گردش خون
5- خواص پنی سیلین و آنتی بیوتیک
6- پاک کننده معده
کاربرد : تقویت کننده تسترون و DHEC و آنتی اکسیدان و افزایش میل جنسی
تقویت کننده اثر انسولین بر عضلات

موز

موز
موز فوایدی برای سلامتی از جمله سلامتی و سلامتی، بهبود سلامت روانی، کمک به افزایش انرژی و ایمنی، جلوگیری از زخم معده،  تسکین بیماری صبحگاهی و همچنین به افزاش میل جنسی کمک می کند.
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *