مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه افزودن پرینتر به مک

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

نیاز به چاپ چیزی دارید؟ می‌توانید به روش‌های مختلفی از جمله از طریق Wi-Fi، کابل USB یا اتصال بلوتوث، یک چاپگر را به MacBook یا Mac رومیزی خود متصل کنید. در اینجا نحوه افزودن پرینتر به مک را برای شما آماده کرده ایم .

 

نحوه اضافه کردن چاپگر به مک با استفاده از Wi-Fi

اگر چاپگر شما از چاپ بی سیم پشتیبانی می کند، راه اندازی باید نسبتاً ساده باشد. این امر به ویژه در صورتی صادق است که چاپگر شما از AirPrint، پروتکل چاپ بی سیم اپل برای Mac، iPhone و iPad پشتیبانی کند.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که چاپگر خود را به شبکه Wi-Fi محلی خود وصل کنید. این را می توان با استفاده از روش های مختلفی انجام داد:

  • با استفاده از یک دکمه اختصاصی “Wi-Fi” روی خود چاپگر (آن را فشار دهید، در صورت داشتن دکمه WPS روی روتر خود را فشار دهید و چاپگر باید متصل شود).
  • با اتصال به نقطه دسترسی بی سیم مورد نظر خود و وارد کردن رمز عبور، از منوی خود چاپگر استفاده کنید.
  • با استفاده از برنامه‌ای مانند HP Smart ابتدا به رایانه یا دستگاه تلفن همراه خود متصل شوید، سپس اطلاعات کاربری شبکه بی‌سیم را وارد کنید.
  • با اتصال مستقیم چاپگر خود به روتر با استفاده از کابل اترنت.

چاپگرهایی که از AirPrint استفاده می کنند باید از اینجا «فقط کار کنند» و هنگام تلاش برای چاپ در منوی کشویی «چاپگر» ظاهر می شوند. بسته به پروتکلی که استفاده می‌کنند، ممکن است نیاز باشد که سایرین به مک شما اضافه شوند تا کار کنند. اگر چاپگر شما به‌طور خودکار در منوی چاپگر ظاهر نمی‌شود، مراحل زیر را برای تکمیل تنظیمات دنبال کنید.

اضافه کردن دستی چاپگر در Mac

با اتصال چاپگر به شبکه، می‌توانید با افزودن آن به مک، فرآیند را نهایی کنید. برای انجام این کار، به System Settings > Printers and Scannersبروید و روی دکمه «افزودن چاپگر، اسکنر یا فکس…» کلیک کنید.

منوی چاپگرها و اسکنرها در macOS Ventura System Settings

در برگه “پیش فرض” به دنبال چاپگر خود در لیست بگردید. وقتی چاپگرتان ظاهر شد، روی آن کلیک کنید و اعلان «جمع‌آوری اطلاعات چاپگر» ظاهر می‌شود. مک شما یک درایور را در منوی کشویی «استفاده» معرفی می‌کند، با این فرض که درایور را پیدا کند. در غیر این صورت، برای انتخاب درایوری در درایو محلی خود که ترجیح می دهید از آن استفاده کنید، می توانید “سایر” را انتخاب کنید.

نکته: اگر Mac شما نمی تواند به طور خودکار درایورها را پیدا کند، به وب سایت سازنده چاپگر خود مراجعه کنید و درایورهای قابل دانلود مدل خود را جستجو کنید.

با استفاده از Wi-Fi چاپگر را به Mac خود اضافه کنید

در نهایت، روی «افزودن» کلیک کنید و macOS با نصب درایورهای مورد نیاز، چاپگر را راه‌اندازی می‌کند. اکنون هنگام انتخاب File > Print یا استفاده از میانبر صفحه کلید Command+P، این چاپگر را در منوی کشویی «Printer» پیدا خواهید کرد.

مطلب مرتبط:نحوه یافتن و باز کردن پوشه برنامه های Mac

 

با استفاده از اتصال “بی سیم مستقیم” یک چاپگر اضافه کنید

اگر به هر دلیلی نمی‌توانید چاپگر خود را از طریق روتر بی‌سیم محلی تأیید کنید، برخی از چاپگرها حالت تنظیم «بی‌سیم مستقیم» را دارند. در این حالت، چاپگر نقطه اتصال بی سیم خود را ایجاد می کند که می توانید به آن متصل شوید. باید این حالت را با استفاده از منوی تنظیمات چاپگر فعال کنید.

از اینجا، روی نماد Wi-Fi در منوبار خود و سپس «شبکه های دیگر» کلیک کنید و سپس با استفاده از اعتبارنامه های ارائه شده توسط چاپگر متصل شوید. سپس می توانید مستقیماً از طریق AirPrint چاپ کنید یا چاپگر را با استفاده از مراحل مشابه بالا اضافه کنید.

 

چگونه یک پرینتر USB را به مک اضافه کنیم

اتصال چاپگر به Mac خود مستقیماً از طریق USB ممکن است ساده ترین راه برای چاپ باشد، اما نقطه ضعف بزرگ در اینجا این است که راحتی چاپ بی سیم (شبکه) را از دست می دهید. برای چاپ، چاپگر همیشه باید مستقیماً به Mac شما متصل شود.

برای اینکه بهترین شانس موفقیت را به خود بدهید، ابتدا macOS را به آخرین نسخه به روز کنید. این باید به Mac شما کمک کند که چاپگر شما را هنگام وصل کردن آن تشخیص دهد. با روشن بودن چاپگر، یک کابل USB را به چاپگر و Mac خود وصل کنید. اگر مک مدرنی دارید که فقط درگاه‌های USB-C دارد، ممکن است لازم باشد از آداپتورهای USB Type-A به USB Type-C استفاده کنید.

اکنون در حالی که چاپگر شما روشن است و آماده کار است، کابل USB آن را به مک خود وصل کنید. وقتی از شما خواسته شد اجازه اتصال لوازم جانبی را بدهید. هر دستورالعملی را که روی صفحه ظاهر می شود دنبال کنید و درایورهای توصیه شده را نصب کنید.

اگر اتفاقی نیفتاد، به تنظیمات سیستم > چاپگرها و اسکنرها بروید و روی دکمه «افزودن چاپگر، اسکنر یا فکس…» کلیک کنید. در زبانه «پیش‌فرض»، اگر چاپگرتان ظاهر شد، روی آن کلیک کنید. اگر آن را نمی بینید، مطمئن شوید که روشن است و به درستی وصل شده است. با انتخاب چاپگر، منتظر بمانید تا macOS اطلاعات را جمع‌آوری کند، سپس برای نصب درایورهای مورد نیاز، روی «افزودن» کلیک کنید.

درایورهای چاپگر مربوطه را با استفاده از منوی Printers & Scanners نصب کنید

اگر با اضافه کردن چاپگر به این روش مشکل دارید، بهتر است وب سایت سازنده خود را برای یافتن فایل های راه اندازی که به شما در نصب چاپگر کمک می کند، بررسی کنید.

مطلب مرتبط:نحوه رفع خرابی برنامه ها در مک

 

نحوه اتصال چاپگر به مک با استفاده از آدرس IP آن

اگر چاپگر شما به طور خودکار از طریق شبکه شناسایی نشد، سعی کنید آن را با استفاده از آدرس IP چاپگر خود اضافه کنید. ابتدا باید آدرس IP را پیدا کنید. می‌توانید این کار را با استفاده از یک برنامه شخص ثالث مانند LanScan یا با ورود به رابط روتر خود و مرور فهرست دستگاه‌های متصل انجام دهید. شما باید بتوانید چاپگر خود را از لیست بر اساس برچسب و اطلاعات سازنده جمع آوری شده انتخاب کنید.

از LanScan برای یافتن آدرس IP دستگاه های متصل در همان شبکه استفاده کنید

با داشتن آدرس IP در دسترس، به تنظیمات سیستم > چاپگرها و اسکنرها بروید و روی دکمه «افزودن چاپگر، اسکنر یا فکس…» کلیک کنید. روی زبانه «IP» کلیک کنید و آدرس چاپگر خود را وارد کنید، پروتکل مربوطه را انتخاب کنید و سپس درایور مربوطه را در منوی کشویی «استفاده» انتخاب کنید.

چاپگر را با استفاده از آدرس IP آن در تنظیمات سیستم macOS اضافه کنید

روی «افزودن» کلیک کنید و macOS نصب چاپگر شما را به پایان می رساند، با این فرض که همه چیز به درستی تنظیم شده است.

نحوه اضافه کردن چاپگر بلوتوث به مک

یک گزینه کمتر رایج جفت کردن چاپگر از طریق بلوتوث است. بسیاری از چاپگرهای “فوری” مانند KODAK Step از اتصال بلوتوث برای جفت شدن با گوشی های هوشمند مانند آیفون استفاده می کنند و بسیاری از آنها با مک شما نیز کار می کنند.

 

ابتدا باید اینها را از طریق بلوتوث جفت کنید. برای انجام این کار، چاپگر خود را در حالت جفت شدن قرار دهید. این بسته به مدلی که دارید متفاوت است، بنابراین ممکن است لازم باشد ابتدا با اسناد مشورت کنید. با چاپگر خود در حالت جفت‌سازی، به تنظیمات سیستم > بلوتوث بروید، چاپگر را در قسمت «دستگاه‌های نزدیک» جستجو کنید و سپس روی آن کلیک کنید.

اکنون چاپگر شما با مک شما جفت می شود. از اینجا، به منوی تنظیمات سیستم > چاپگرها و اسکنرها بروید و چاپگر خود را همانطور که از طریق Wi-Fi یا USB انجام می‌دهید، در برگه «پیش‌فرض» اضافه کنید.

اگر در اتصال از طریق بلوتوث مشکل دارید، با سازنده مشورت کنید تا ببینید آیا نرم‌افزار دانلودی وجود دارد که می‌توانید به نصب یا استفاده از چاپگر کمک کنید. به درستی تنظیم کنید، چاپگر بلوتوث شما باید در منوی کشویی «Printers» هر زمان که روشن شود و به Mac شما متصل شود ظاهر شود.

اکنون چیزی را چاپ کنید

در حالی که چاپگرتان به Mac شما متصل است، با استفاده از File > Print یا Command+P چیزی را چاپ کنید.

با نظراتتون جهت بهبود کیفیت مطالب به ما کمک کنید

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *