مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه انتقال صفحه نمایش به مانیتور دیگری در ویندوز 11

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

اگر از چندین نمایشگر در ویندوز 11 استفاده می کنید، به راحتی می توانید یک پنجره برنامه موجود را بین دو یا چند نمایشگر جابجا کنید. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه با استفاده از ماوس یا میانبر صفحه کلید این کار را انجام دهید.

 


ابتدا مطمئن شوید که حالت Extend روشن است

برای جابجایی ویندوز بین بیش از یک نمایشگر، باید از یک حالت چند مانیتور ویژه به نام “Extend” استفاده کنید که دسکتاپ شما را در تمام مانیتورهای موجود گسترش می دهد. برای انجام این کار، Windows+P را روی صفحه کلید خود فشار دهید تا منوی “Project” باز شود (مانند “projection”). وقتی ظاهر شد، «Extend» را در منو انتخاب کنید.

در منوی "Project"، "Extend" را انتخاب کنید.

توجه به این نکته مهم است که برخی از بازی‌هایی که از نمایشگرهای متعدد پشتیبانی می‌کنند، تنظیمات چند صفحه‌نمایش درون بازی خود را دارند. مطمئن شوید که حالت تنظیمات بازی را برای گزینه های نمایش پس از تغییر به حالت Extend بررسی کرده اید تا مطمئن شوید که آنها به درستی کار می کنند.

مطلب مرتبط:

اسکرین شات ها در ویندوز 10 و ویندوز 11 کجا ذخیره می شوند؟

 

 

با استفاده از ماوس ویندوز را بین نمایشگرها جابجا کنید

اکنون که در حالت Extend هستید، جابه‌جایی پنجره‌های برنامه بین دو یا چند نمایشگر با ماوس آسان است. روی نوار عنوان پنجره ای که می خواهید حرکت دهید کلیک کنید و آن را به لبه صفحه به سمت نمایشگر مورد نظر خود بکشید. هنگامی که پنجره با لبه صفحه اول برخورد می کند، در مانیتور دیگر ظاهر می شود. زمانی که پنجره برنامه به جایی که می خواهید رسید، دکمه ماوس خود را رها کنید.

برای معکوس کردن روند، کافی است دوباره پنجره را به لبه صفحه بکشید.

با استفاده از صفحه کلید ویندوز را بین نمایشگرها جابه جا کنید

در ویندوز 11، به لطف یک میانبر صفحه کلید مفید، بدون نیاز به ماوس، می توانید فوراً یک پنجره را به صفحه دیگری منتقل کنید. در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

برای انتقال یک پنجره به یک نمایشگر که سمت چپ نمایشگر فعلی شما قرار دارد، Windows + Shift + فلش چپ را فشار دهید.
برای جابجایی یک پنجره به صفحه نمایشگر سمت راست نمایشگر فعلی، Windows + Shift + Right Arrow را فشار دهید.

تصویری از جابجایی یک پنجره بین دو نمایشگر در ویندوز 11.

این روش میانبر صفحه کلید در تمام مانیتورهایی که به رایانه شخصی خود وصل کرده اید کار می کند. اگر پنجره ای در حین حرکت به مانیتوری با بالاترین شماره برسد، در اطراف مانیتور پیچیده می شود و روی نمایشگر با کمترین شماره ظاهر می شود و بالعکس.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *