مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه انجام تست وب کم در ویندوز 10/11

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

با شرکت های بیشتر که از راه دور کار می کنند، جلسات آنلاین به یک امر عادی تبدیل شده اند و یک وب کم خوب به یک ضرورت تبدیل شده است.

با این حال، اگر در پنج دقیقه جلسه ای داشته باشید و دوربین شما به درستی کار نکند، چه کاری می توانید انجام دهید؟ اگر برنامه دیگری از شما بخواهد تست وب کم را در ویندوز 11 یا 10 انجام دهید چه اتفاقی می افتد؟

شما مکان مناسبی را برای یافتن راه حل پیدا کرده اید.

با پیروی از روش های توضیح داده شده در این مقاله می توانید به سرعت دوربین خود را در ویندوز 10 یا 11 تست کنید. لطفاً توجه داشته باشید که این آزمون برای دستگاه های مک یا لینوکس در نظر گرفته نشده است.

نحوه رفع مشکل کار نکردن دوربین در مک

بررسی وب کم را می توان با استفاده از این سه روش اصلی انجام داد:

تست وب کم با استفاده از دوربین داخلی

استفاده از گزینه دوربین داخلی در لپ تاپ شما سریع ترین و ساده ترین روش برای تعیین وضعیت وب کم شما است. بیایید نگاهی بیندازیم.

دوربین

پس از فشار دادن دکمه Start، “Camera” را در نوار جستجو وارد کنید. وقتی در لیست نمایش داده شد، با کلیک روی آن، آن را انتخاب کنید.

بعد از اینکه مجوزهای لازم را دادید، باید بتوانید جریان، یعنی خودتان را ببینید. این نشان می دهد که دوربین همانطور که باید کار می کند.

تست وب کم با استفاده از نرم افزار مناسب

#1. آزمایشی با استفاده از میکروفون آنلاین

تست میکروفون آنلاین یکی از وب‌کم‌های آنلاین و رایگان تست میکروفون است. با استفاده از این ابزار تشخیصی آنلاین برای بررسی، مطمئن شوید که دوربین وب شما به درستی کار می کند.

برای شروع، گزینه «بازی» را انتخاب کنید.
اگر مرورگر از شما سوالی خواست، گزینه “اجازه دادن” را انتخاب کنید.
حالا به صفحه نگاه کنید تا خودتان را ببینید.

اگر دوربین شما قادر به انجام آزمایش نبود، این دستورالعمل ها را دنبال کنید:

مرحله 1: اگر برای قبولی در امتحان در یک مرورگر مشکل دارید، آزمون را با مرورگر دیگری یا با آزمون دیگری تکرار کنید.

مرحله 2: بررسی کنید که دوربین به پورت USB رایانه شما وصل شده باشد. پس از اتصال مجدد دوربین، یا باید صدایی بشنوید یا چیزی را ببینید که روی صفحه کامپیوتر شما ظاهر می شود.

تست میکروفون آنلاین

مرحله 3: برخی از نسخه های وب کم دارای سوئیچ “ON/OFF” هستند. بررسی کنید که آیا شما این کار را می کند یا خیر. اگر چنین است، مطمئن شوید که در موقعیت “روشن” تنظیم شده است.

مرحله 4: سعی کنید جدیدترین درایورهای دوربین خود را پیدا کرده و آنها را دانلود کنید. نام مدل و شماره مدل را روی بسته‌بندی دوربین یا روی خود دوربین پیدا کنید و سپس با استفاده از عبارت “NAME OF MODEL driver” در گوگل جستجو کنید. اگر همه چیز به خوبی پیش رفت، باید به وب سایتی فرستاده شوید که می توانید درایورهای به روز شده را از آن دانلود و نصب کنید.

 

#2. تست های وب کم

می‌توانید با استفاده از ابزار تشخیصی رایگان ارائه شده توسط وب‌سایت Webcamtests، عملکرد دوربین خود را به صورت آنلاین تأیید کنید. به بیان دیگر، نیازی به دانلود و نصب نرم افزار اضافی نخواهید داشت زیرا می توانید بلافاصله آن را در مرورگر خود آزمایش کنید.

ممکن است آزمایش دوربین خود را «با یک کلیک» روی دستگاه‌های مختلف از جمله رایانه، تلفن‌های هوشمند، تلویزیون، تبلت و غیره آغاز کنید. این روش ساده دیگری است. در نتیجه آزمایش، نه تنها متوجه می‌شوید که وب‌کم شما کار می‌کند یا خیر، بلکه اطلاعات زیادی در مورد آن که مرتبط و مفید است، یاد خواهید گرفت.

تست های وب کم

علاوه بر این، ابزار تشخیصی به شما توصیه هایی در مورد نحوه اصلاح هر گونه مشکلی که در دوربین وب شما پیدا می کند ارائه می دهد. پس از اتمام تست دوربین، از جمله موارد دیگر، می توانید از وب کم خود برای گرفتن عکس و دانلود آنها استفاده کنید. همچنین ممکن است آن را در حالت تمام صفحه ببینید و بازخورد خود را در مورد دوربین خود ارائه دهید.

#3. تست میکروفون وب کم

اکنون به سراغ نرم افزار سوم خود می رویم، تست میکروفون وب کم نیز یکی از بهترین ابزارهای تست وب کم است. اگر همه چیز با وب‌کم شما به خوبی کار می‌کند، باید بتوانید فقط پس از فشار دادن دکمه «تست وب‌کم» در وب‌سایت، خود را روی صفحه ببینید. پس از آن، می توانید کیفیت کلی تصویر را ارزیابی کنید.

تست میکروفون وب کم

برای تعیین محل قرارگیری دوربین، آن را در جهت مناسب بگیرید یا در مرکز آن قرار دهید. همچنین می توانید با کمک آن متوجه شوید که چهار چهارم و دو نیمه صفحه در کجا قرار دارند. به عنوان مثال، می توانید سطح روشنایی را تغییر دهید یا کنتراست را تغییر دهید تا ببینید اگر نور اتاق بیشتر یا کمتر بود، چگونه به نظر می رسید. این به شما ایده می دهد که چگونه در هر سناریو ظاهر می شوید.

#4. فرم ویدیویی

وب‌سایت فرم ویدیو می‌تواند در تست‌های وب‌کم و میکروفون به شما کمک کند. اکثر دوربین ها به محض اینکه یک دوربین داخلی داشته باشید یا هر دوربین شخص ثالثی را به رایانه خود متصل کنید، به طور خودکار پیکربندی می شوند. اگر وب‌کم شما این عمل را به تنهایی انجام نداد، باید به وب‌سایت سازنده وب‌کم خود مراجعه کنید تا درایورهای وب‌کم مناسب دوربین خود را دریافت کرده و نصب کنید.

 

فرم ویدیویی

پس از نصب درایورهای لازم برای دوربین خود، باید بتوانید ویدیوی ضبط شده توسط وب کم خود را با استفاده از این تست مشاهده کنید. با پیروی از این روش های آسان، می توانید دوربین خود را به صورت کاملا محرمانه تست کنید.

مرحله 1: برای شروع آزمایش، نماد دوربین را در سمت چپ صفحه پیدا کرده و روی آن کلیک کنید.

مرحله 2: اگر مرورگر وب شما از شما اجازه دسترسی به دوربین خود را درخواست می کند، “Allow” را از منوی کشویی انتخاب کنید.

مرحله 3: شما باید در عرض چند ثانیه پخش زنده ویدیو را از دوربین وب خود مشاهده کنید.

اگر می‌توانید جریان ویدیوی زنده را که از دوربینتان می‌آید ببینید، دستگاه همانطور که باید کار می‌کند. بسیار مهم است که دوربین خود را قبل از استفاده از آن در یک جلسه یا سخنرانی آزمایش کنید تا مشخص شود که وب‌کم به درستی کار می‌کند یا خیر و بررسی کنید که شما و محیط اطرافتان در ویدیوی ضبط‌شده توسط وب‌کم چگونه به نظر می‌رسید.

 

#5. تست های دستگاه

Device Tests در وب‌سایت خود اعلام کرده است که هرگز ویدیو ضبط نمی‌کند یا تصویری را ضبط نمی‌کند یا آنها را در سرور ذخیره نمی‌کند. این می تواند دلیل بسیار برجسته ای برای استفاده از آن باشد. با دنبال کردن مراحل ساده زیر می توانید به سادگی وب کم خود را آزمایش کنید.

مرحله 1: بررسی کنید که دوربین شما به رایانه شما متصل و روشن باشد.
مرحله 2: برای شروع آزمایش، به سمت چپ صفحه بروید و نماد وب کم را انتخاب کنید.
مرحله 3: اگر مرورگر وب شما برای دسترسی به دوربین از شما اجازه می خواهد، در صورت انتخاب گزینه “Allow” را انتخاب کنید.
مرحله 4: شما باید بتوانید تنها در چند ثانیه نمایش زنده چهره خود را از دوربین وب خود تماشا کنید.

اگر می‌توانید جریان ویدیوی زنده را که از دوربینتان می‌آید ببینید، دستگاه همانطور که باید کار می‌کند.

تست وب کم با استفاده از هر نرم افزار Meeting

می‌توانید از Google Meet، Zoom یا گزینه‌های دیگری که بیشتر در مورد آنها برای آزمایش وب‌کم خود با نرم‌افزار جلسه صحبت خواهیم کرد، استفاده کنید. فقط باید آن‌ها را دانلود کنید، یا اگر از قبل روی لپ‌تاپ هستند، می‌توانید با ضربه زدن روی قسمت «جلسه جدید»، انتخاب «ایجاد جلسه فوری»، سپس «باز کردن دوربین و میکروفون و بررسی هر دو» به آنها دسترسی پیدا کنید.

Google Meet

از آنجایی که عملکرد Zoom تا حدودی با عملکرد Google Meet متفاوت است، استفاده از آن ممکن است برای کاربران تازه کار چالش برانگیز باشد. بنابراین، پس از باز کردن جلسه Google Meet، اگر صفحه سیاه را در وب سایت پیدا کردید، چیزی در وب کم شما مشکل دارد. در غیر این صورت، همه چیز درست است و وب کم شما به درستی کار می کند.

تنظیمات حریم خصوصی ویندوز

شما بر اطلاعاتی که با مایکروسافت به اشتراک می گذارید و دسترسی برنامه های جداگانه به مکان، دوربین و میکروفون شما کنترل دارید. با تشکر از این واقعیت که سیستم عامل ساخته شده توسط مایکروسافت دارای کنترل ها و گزینه های مختلفی است که می توانید برای محدود کردن نحوه استفاده از داده های خود، آنها را سفارشی کنید.

گاهی اوقات، ممکن است دوربین در Google Meet یا Zoom یا هر برنامه دیگری کار نکند زیرا دسترسی به دوربین را برای آن برنامه خاص محدود کرده‌اید.

به محض اینکه فعلاً دستگاه ویندوز خود را راه اندازی کردید، این تنظیمات مربوط به حریم خصوصی را بررسی کنید.
اجازه یا لغو دسترسی دوربین به برنامه های خاص

برای اعطای یا لغو مجوز دوربین از نرم افزارهای داخلی یا شخص ثالث مختلف، باید مراحل زیر را دنبال کنید.

«Privacy & Security» را در پانل جستجوی خود جستجو کنید
به بخش مجوز برنامه ها به پایین بروید
روی “دوربین” کلیک کنید
اگر می‌خواهید دسترسی به همه نرم‌افزارها را لغو کنید، فقط دکمه «دسترسی به دوربین» را فشار دهید.
اما اگر می‌خواهید مجوز دوربین را باطل کنید یا به یک برنامه خاص بدهید، آن نرم‌افزار را در آن لیست پیدا کنید و سپس به راحتی می‌توانید دسترسی دوربین آن را روشن یا خاموش کنید.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *