مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه بازگردانی کلیک راست قدیمی به ویندوز ۱۱

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

ویندوز 11 با یک منوی زمینه ساده کلیک راست برای File Explorer (و دسکتاپ) ارائه می شود که با منوی زمینه ویندوز 10 متفاوت است. اگر می خواهید به جای آن از منوی کلاسیک کلیک راست ویندوز 10 استفاده کنید، می توانید این کار را با تغییر رجیستری خود با چند کلیک انجام دهید. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است .

رجیستری را خودتان ویرایش کنید

برای دریافت منوی زمینه کامل و قدیمی با کلیک راست در ویندوز 11، دو انتخاب دارید: می‌توانید رجیستری ویندوز را خودتان ویرایش کنید یا هک با یک کلیک ما را در بخش زیر دانلود کنید.

هشدار: ویرایشگر رجیستری یک ابزار قدرتمند است. استفاده نادرست از آن می تواند سیستم شما را ناپایدار یا حتی غیرقابل اجرا کند. با این حال، این یک هک ساده است، و اگر دستورالعمل ها را به طور کامل دنبال کنید، هیچ مشکلی نخواهید داشت. اگر قبلاً از ویرایشگر رجیستری استفاده نکرده اید، قبل از شروع به مطالعه نحوه استفاده از آن فکر کنید. همچنین توصیه می کنیم قبل از هر گونه تغییر از رجیستری (و رایانه خود) نسخه پشتیبان تهیه کنید.

بیایید شروع کنیم.

ابتدا روی دکمه Start کلیک کنید و “regedit” را تایپ کنید، سپس روی نماد “Registry Editor” کلیک کنید.

بازکردن ریجستری

در پنجره ویرایشگر رجیستری، به این کلید بروید — یا می توانید آن را در نوار آدرس ویرایشگر رجیستری قرار دهید تا سریع به آنجا بروید:

Computer\HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\CLASSES\CLSID\

به کلید صحیح در ویرایشگر رجیستری در ویندوز 11 بروید.

روی ناحیه خالی در قسمت سمت راست پنجره کلیک راست کرده و New > Key را انتخاب کنید، سپس {86ca1aa0-34aa-4e8b-a509-50c905bae2a2} را به عنوان نام کلید قرار دهید.

کلید جدید در ریجستری

سپس روی {86ca1aa0-34aa-4e8b-a509-50c905bae2a2} در نوار کناری ویرایشگر رجیستری کلیک راست کرده و New > Key را انتخاب کنید. سپس کلید جدید را InprocServer32 نامگذاری کنید.

کلید جدید دوباره

در مرحله بعد، روی کلید «(پیش‌فرض)» در زیر InprocServer32 دوبار کلیک کنید تا آن را باز کنید، سپس بدون ایجاد هیچ تغییری با کلیک روی «OK» آن را ببندید. با این کار ورودی مقدار آن به جای «(مقدار تنظیم نشده)» خالی می‌شود.

پوشه جدید در ریجستری

پس از آن، ویرایشگر رجیستری را ببندید و کامپیوتر ویندوز 11 خود را مجددا راه اندازی کنید.

وقتی دوباره راه‌اندازی می‌کنید و دوباره وارد سیستم می‌شوید، روی یک مورد در File Explorer یا روی دسک‌تاپ خود کلیک راست کنید. منوی زمینه کلاسیک راست کلیک را خواهید دید.

منوی زمینه کلاسیک همانطور که در ویندوز 11 دیده می شود.

 

نحوه پنهان کردن “System Requirements Not Met” در ویندوز 11

 

هک رجیستری ما با یک کلیک را دانلود کنید

اگر می خواهید بدون نیاز به ویرایش دستی رجیستری از منوی زمینه کلیک راست کلاسیک به سبک ویندوز 10 استفاده کنید، می توانید فایل اصلاح رجیستری را که ما آماده کرده ایم دانلود کنید.

win11_classic_context_menu_hack

پس از دانلود فایل، آن را در هر مکانی از حالت فشرده خارج کنید، و دو فایل خواهید داشت: “win11_classic_context_menu.reg” که هک را انجام می دهد و “undo_win11_classic_context_menu.reg” که هک را حذف می کند (در صورت تغییر نظر) .

به طور کلی، نباید به فایل های رجیستری که در اینترنت پیدا می کنید بدون اینکه ابتدا آنها را بررسی کنید اعتماد کنید. با باز کردن فایل با استفاده از Notepad (راست کلیک کنید، «Show More Options» را انتخاب کنید، سپس «Edit» را انتخاب کنید) و نگاه کردن به محتوای آن، می‌توانید تأیید کنید که مخرب نیست. شبیه این خواهد شد:

نگاهی به محتویات فایل رجیستری.

همانطور که می بینید، بسیار ساده است. فایل “win11_classic_context_menu.reg” حاوی دو کلید است که با باز کردن رجیستری شما به آن اضافه می شود.

روی گزینه بله کلیک کنید

پس از آماده شدن، روی فایل REG دوبار کلیک کنید و اخطاری را مشاهده خواهید کرد مبنی بر اینکه افزودن اطلاعات به رجیستری ممکن است به سیستم شما آسیب برساند. برای ادامه روی “بله” کلیک کنید.

پس از آن، یک پاپ آپ دیگر را مشاهده خواهید کرد که به شما اطلاع می دهد که اطلاعات به رجیستری اضافه شده است. روی «OK» کلیک کنید. در مرحله بعد، رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید تا تغییر اعمال شود. وقتی دوباره وارد سیستم می شوید و روی یک فایل کلیک راست می کنید، منوی زمینه کلاسیک را می بینید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *