مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه بازیابی آیکون های از دست رفته دسکتاپ در ویندوز 11

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

ویندوز 11 به طور خودکار چند نماد مهم مانند This PC و سطل بازیافت را پس از نصب جدید روی دسکتاپ شما قرار می دهد. با این حال، آنها را می توان حذف کرد. در اینجا نحوه بازگرداندن آنها در صورت نیاز آورده شده است.

نحوه بازیابی آیکون های سیستم

چند راه برای رفتن به پنجره “تنظیمات نماد دسکتاپ” وجود دارد که در آن شما کنترل می کنید چه نمادهای سیستمی روی دسکتاپ شما ظاهر می شود.

نحوه بازگردانی کلیک راست قدیمی به ویندوز ۱۱

ساده ترین راه برای رسیدن به آنجا از طریق منوی استارت است. روی دکمه Start کلیک کنید، “Desktop Icon Settings” را در نوار جستجو تایپ کنید، سپس Enter را بزنید، روی “Open” یا “Themes and Related Settings” کلیک کنید.

تنظیمات تم در ویندوز ۱۱

 

توجه: احتمالاً متوجه شده‌اید که نتیجه‌ای که دریافت می‌کنید در واقع «تنظیمات نماد دسک‌تاپ» نیست، بلکه «تم‌ها و تنظیمات مرتبط» است. خوب است – پنجره Themes جایی است که تنظیمات آیکون در آن قرار دارد.

در صورت تمایل، می توانید با پیمایش از طریق برنامه تنظیمات به پنجره Themes نیز بروید. به Settings > Personalization > Themes بروید.

به پایین پنجره Themes، در زیر هدر «تنظیمات مرتبط» نگاه کنید، سپس روی «تنظیمات نماد دسک‌تاپ» کلیک کنید.

ایکون های دسکتاپ در ویندوز ۱۱

پنجره تنظیمات آیکون دسکتاپ بسیار کم است. فقط کادرهای مربوط به آیکون هایی را که می خواهید روی دسکتاپ خود قرار دهید علامت بزنید، سپس روی «OK» کلیک کنید.

می‌توانید نمایش یا پنهان کردن نمادهای رایانه، سطل بازیافت، پوشه فایل‌های حساب کاربری، کنترل پنل و شبکه را انتخاب کنید.

تیک ایکون دستکتاپ

نحوه بازیابی همه آیکون ها

شاید فقط این رایانه شخصی و سطل بازیافت نباشند – شاید همه نمادهای شما در دسکتاپ شما گم شده باشند. اگر اینطور باشد، راه حل حتی ساده تر است.

روی فضای خالی روی دسکتاپ خود کلیک راست کنید، ماوس را روی «مشاهده» (یا کلیک کنید) و سپس روی «نمایش نمادهای دسکتاپ» کلیک کنید.

کلیک راست روی صفحه ویندوز ۱۱

تنها یک توضیح احتمالی دیگر وجود دارد که کار نمی کند – نمادها در واقع از روی دسکتاپ شما حذف شده اند. آیکون ها، مانند بسیاری از فایل های دیگر، قبل از حذف دائمی به سطل بازیافت منتقل می شوند. این بدان معنی است که اگر آنها را از سطل بازیافت خود بازیابی کنید احتمالاً می توانید آنها را پس بگیرید، اگرچه ممکن است به طور خودکار حذف شده باشند. اگر اینطور است، فقط باید آنها را به صورت دستی برگردانید.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *