مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه باز کردن فایل ISO image در ویندوز

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

در ویندوز 8 و 10، ویندوز بالاخره یک روش داخلی برای نصب فایل های تصویری دیسک ISO ارائه می دهد. اگر از ویندوز 7 استفاده می کنید، به ابزار شخص ثالث نیاز دارید.

نصب ISO image در ویندوز

در ویندوز 8 و 10، ویندوز قابلیت نصب تصاویر دیسک ISO و فایل های تصویری هارد مجازی VHD را دارد. شما سه گزینه دارید. تو می توانی:

  • برای نصب روی یک فایل ISO دوبار کلیک کنید. اگر فایل های ISO مرتبط با برنامه دیگری در سیستم خود داشته باشید، این کار نمی کند.
  • روی یک فایل ISO کلیک راست کرده و گزینه “Mount” را انتخاب کنید.
  • فایل را در File Explorer انتخاب کنید و روی دکمه “Mount” در زیر تب “Disk Image Tools” روی نوار کلیک کنید.

کلیک راست روی فایل image iso
هنگامی که تصویر دیسک را نصب کردید، آن را به عنوان یک درایو جدید در زیر این رایانه مشاهده خواهید کرد. روی درایو کلیک راست کرده و “Eject” را انتخاب کنید تا پس از اتمام کار، فایل ISO را از حالت نصب خارج کنید.
روی درایو مجازی کلیک کرده و eje6
بهترین راه برای مخفی کردن یا محافظت با رمز عبور یک پوشه در ویندوز

نصب image ISO در ویندوز 7 یا ویستا

در نسخه‌های قدیمی‌تر ویندوز، برای نصب فایل‌های تصویر ISO به یک برنامه شخص ثالث نیاز دارید. ما WinCDEmu را دوست داریم، یک برنامه ساده و منبع باز برای نصب دیسک. از فایل های ISO و سایر فرمت های تصویر دیسک پشتیبانی می کند.
WinCDEmu حتی در ویندوز 8 و 10 نیز مفید است، جایی که به شما امکان می دهد فایل های تصویری BIN/CUE، NRG، MDS/MDF، CCD و IMG را نصب کنید که ویندوز هنوز از آنها پشتیبانی داخلی ارائه نمی دهد.
WinCDEmu را نصب کنید و به آن اجازه دهید درایور سخت افزاری مورد نیاز خود را نصب کند. پس از انجام این کار، فقط روی یک فایل تصویری دیسک دوبار کلیک کنید تا آن را نصب کنید. همچنین می‌توانید روی فایل تصویری دیسک کلیک راست کرده و روی «انتخاب حرف درایو و نصب» در منوی زمینه کلیک کنید.
mount a image iso
شما یک رابط ساده برای انتخاب حرف درایو و سایر گزینه های اساسی خواهید دید. روی “OK” کلیک کنید و تصویر نصب شده در زیر رایانه ظاهر می شود. برای جدا کردن تصویر دیسک پس از اتمام کار، روی درایو دیسک مجازی کلیک راست کرده و “Eject” را انتخاب کنید.
کلیک روی فایل مجازی ایمیج

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *