مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه برنامه ریزی پیامک ها در آیفون

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

گاهی اوقات بهتر است زمانی که به آن فکر می کنید یک پیام متنی ایجاد کنید. اما اگر واقعاً نمی‌خواهید آن را تا بعداً ارسال کنید، چه؟ در اینجا، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه در هر زمانی که ترجیح می دهید، یک پیام متنی برنامه ریزی شده در آیفون ارسال کنید.

 

آیا می توانید یک متن را در آیفون برنامه ریزی کنید؟

شاید از خود بپرسید که آیا اپل قابلیتی برای ارسال پیام های متنی تاخیری در آیفون معرفی کرده است و شما آن را از دست داده اید؟ پاسخ منفی است، شما چیزی را از دست نداده اید. از زمان نگارش این مقاله در دسامبر 2022، هیچ ویژگی پیام‌های داخلی برای زمان‌بندی متون وجود ندارد. اما مانند بسیاری از موضوعاتی که در اینجا در “اوج کده” پوشش می دهیم، این بدان معنا نیست که نمی توان آن را انجام داد.

یک راه حل ساده تنظیم یک یادآور با استفاده از برنامه Reminders در آیفون است. سپس، هنگامی که یادآوری را دریافت کردید، به سادگی پیام خود را در آن زمان تایپ کرده و ارسال کنید. با این حال، این مستلزم آن است که در زمان برنامه ریزی شده به تلفن خود دسترسی داشته باشید، که ممکن است اینطور نباشد.

مرتبط:نحوه استفاده از قابلیت تصویر در تصویر ایفون

برای برنامه‌ریزی یک پیام متنی از پیش نوشته شده که به صورت خودکار ارسال می‌شود، باید با استفاده از برنامه Shortcuts یک اتوماسیون تنظیم کنید. ممکن است راه حل ایده آلی نباشد زیرا تنظیم آن چند دقیقه طول می کشد. به علاوه، اگر نمی‌خواهید پیام تکرار شود، باید به یاد داشته باشید که اتوماسیون را حذف کنید. اما این راه حل پیام تاخیری است که به آنچه احتمالاً می خواهید نزدیک است، و در زیر مراحل این روش آورده شده است.

نحوه برنامه ریزی یک پیام متنی در آیفون

برای شروع تنظیم یک پیام متنی تاخیری، برنامه Shortcuts را در آیفون خود باز کنید. اگر آن را حذف کرده اید، می توانید آن را به صورت رایگان در اپ استور بارگیری مجدد کنید.

تب Automation را در پایین انتخاب کنید و روی علامت مثبت در بالا سمت راست ضربه بزنید. سپس «Create Personal Automation» را انتخاب کنید.

به علاوه در تب Automation وارد شوید و Automation شخصی ایجاد کنید

در بالای صفحه بعدی، «زمان روز» را انتخاب کنید. در صفحه بعدی When، “Time of Day” را انتخاب کنید و زمان را در کادر ظاهر شده انتخاب کنید.

اتوماسیون برای یک زمان از روز و زمان

از طرف دیگر، می توانید طلوع یا غروب خورشید را انتخاب کنید و یک افست را انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر دریافت کننده شما یک پرنده زودرس است، می توانید زمان طلوع خورشید را انتخاب کنید.

مرتبط:نحوه نمایش برنامه های مخفی در ایفون

در قسمت Repeat در پایین، روزانه، هفتگی یا ماهانه را انتخاب کنید. اگر پیامی است که می‌خواهید مرتباً ارسال کنید، مانند یادآوری برای یکی از اعضای خانواده، این کار راحت است. روی «بعدی» ضربه بزنید.

تکرار گزینه ها برای اتوماسیون

اگرچه ممکن است نخواهید پیام متنی شما به طور مداوم ارسال شود، تنظیم تکرار مورد نیاز است. اگر می‌خواهید یک پیام یک‌باره را برنامه‌ریزی کنید، به سادگی پس از اتمام اتوماسیون آن را حذف خواهید کرد، که در بخش بعدی توضیح خواهیم داد.

در صفحه Actions، بخش Next Action Suggestions را گسترش دهید و “Send Message” را انتخاب کنید. سپس، در صفحه بعدی، از کادر بالا برای تنظیم متن خود استفاده خواهید کرد.

جعبه عمل و تنظیم پیام ارسال کنید

روی «پیام» به رنگ آبی ضربه بزنید و متن خود را تایپ کنید. سپس روی «گیرندگان» به رنگ آبی ضربه بزنید، مخاطبی را انتخاب کرده یا وارد کنید و «انجام شد» را انتخاب کنید.

پیامک برای پیام و تماس

سپس پیام متنی و گیرنده را در کادر مشاهده خواهید کرد. اگر از آن راضی هستید، برای ادامه روی «بعدی» ضربه بزنید.

پیام و تایید گیرنده

در صفحه نهایی، زمان بندی متن برنامه ریزی شده را بررسی می کنید. اگر می‌خواهید قبل از ارسال متن از شما سؤال شود، کلید ضامن را برای Ask Before Running روشن بگذارید.

 

اگر ضامن را خاموش کنید، از شما خواسته می شود تا تأیید کنید. سپس در صورت تمایل می‌توانید کلید بعدی را که برای Notify When Run ظاهر می‌شود، روشن کنید. این برای دیدن زمانی که پیام متنی ارسال می شود مفید است.

گزینه Ask before runing و تایید خاموش شدن

برای ذخیره اتوماسیون روی «done» ضربه بزنید.

سپس به صفحه Automation در برنامه Shortcuts باز می گردید. می توانید به همین ترتیب پیامک دیگری را برنامه ریزی کنید یا به سادگی برنامه را ببندید.

 

پیام های متنی تاخیری را در آیفون حذف یا غیرفعال کنید

اگر فقط یک پیام برنامه ریزی شده یک بار می خواهید، می توانید پس از ارسال متن، خودکارسازی میانبرها را حذف یا غیرفعال کنید. برنامه‌ریزی یک یادآوری برای خود یا یادداشتی در برنامه کارهایتان برای توقف اتوماسیون پس از تکمیل آن در نظر بگیرید.

 

هنگامی که آماده حذف یا غیرفعال کردن کار پیام متنی برنامه ریزی شده هستید، به تب Automation در برنامه Shortcuts برگردید و یکی از کارهای زیر را انجام دهید:

برای حذف خودکار، آن را از راست به چپ بکشید و «حذف» را انتخاب کنید. از شما درخواست تایید نمی‌شود، بنابراین قبل از ضربه زدن روی Delete مطمئن شوید که می‌خواهید آن را حذف کنید.
برای غیرفعال کردن اتوماسیون، آن را انتخاب کنید و کلید فعال کردن این اتوماسیون را خاموش کنید. اگر می خواهید اتوماسیون را بعداً دوباره راه اندازی کنید، این گزینه خوبی است.

یک اتوماسیون را حذف یا غیرفعال کنید

اپل قابلیتی را برای برنامه‌ریزی ایمیل در برنامه Mail ارائه می‌کند، بنابراین امیدواریم در ادامه راه، ویژگی برنامه‌ریزی یک متن را در پیام‌ها نیز مشاهده کنیم. در این بین، حداقل می توانید با استفاده از Shortcuts، پیام متنی را در آیفون برنامه ریزی کنید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *