مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه تبدیل MKV به MP4

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

در این آموزش ما به شما نحوه تبدیل فرمت mkv به mp4 به سریعترین و راحت ترین روش تموزش خواهیم داد پس در ادامه با ما همراه باشید
VLC Media Player را دانلود و نصب کنید

برای تبدیل فایل ویدیویی شما، از VLC Media Player استفاده می کنیم.

اگر برنامه را روی رایانه شخصی خود نصب نکرده اید، برای دانلود پخش کننده رسانه به vlc.onl مراجعه کنید. پس از دانلود، به سادگی برنامه نصب را دنبال کنید تا برنامه را در سیستم خود نصب کنید.
دانلود vlc
سپس VLC را اجرا کنید و به Media در سمت چپ بالا بروید و Convert/Save را انتخاب کنید. همچنین می توانید از میانبر CTRL + R برای باز کردن این پنجره استفاده کنید.
تبدیل فتیل های ویدئویی
در این پنجره روی Add کلیک کنید تا فایلی را که می خواهید تبدیل کنید انتخاب کنید.
در کاوشگر فایل خود، به فایلی که می خواهید تبدیل کنید بروید و Open را انتخاب کنید. سپس می توانید فایل خود را در انتخاب فایل مشاهده کنید.
تبدیل فایل ویدیویی
با کلیک بر روی Convert / Save this Convert گفتگو باز می شود. تنظیمات را روی Convert قرار دهید و در قسمت Profile می توانید نوع فایلی را که می خواهید این فایل را به آن تبدیل کنید انتخاب کنید.
تبدیل فایل ویدیویی۲
گزینه h.264 آن را به MP4 با حجم فایل بالا تبدیل می کند، اما در این فرآیند فشرده نمی شود و کیفیت زیادی از دست نمی دهد. اگر می‌خواهید برای مثال ویدیو را در یوتیوب آپلود کنید، پیشنهاد می‌کنم از Video for YouTube HD استفاده کنید که به MP4 نیز تبدیل می‌شود، اما حجم فایل را برای YouTube بهینه‌سازی و کاهش می‌دهد.
تبدیل فایل ویدیویی۳
در قسمت Destination File، می‌توانید پوشه‌ای را انتخاب کنید که می‌خواهید ویدیوی تازه تبدیل‌شده خود را در آن ذخیره کنید. با کلیک بر روی Start، فرآیند تبدیل شروع می شود و بسته به کیفیت و طول فایل ویدیوی شما، مدتی طول می کشد تا به پایان برسد.
تبدیل فایل ویدیویی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *