مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه ترک چت گروهی آیفون در پیام ها

اگر در یک چت گروهی در iPhone گیر کرده اید، اگر همه از iPhone (یا Apple Messages) برای برقراری ارتباط استفاده می کنند، می توانید گروه را ترک کنید. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است – و نکاتی در مورد اینکه اگر در متن گروه پیامک گیر کرده اید چه کاری انجام دهید.

چگونه در آیفون چت پیام های گروهی را ترک کنیم

ابتدا اپلیکیشن Messages را در آیفون خود باز کنید. برای ترک یک چت گروهی، همه افراد درگیر در موضوع مکالمه باید از برنامه Messages یک دستگاه اپل (که از شبکه iMessage اپل استفاده می کند) استفاده کنند. همچنین، نمی‌توانید یک چت گروهی را تنها با سه نفر ترک کنید، زیرا این چت به یک چت غیر گروهی دو نفره تبدیل می‌شود و اپل هنوز راه‌حلی برای آن ابداع نکرده است.
در پیام‌ها، به فهرست رشته‌های پیام بروید و روی چت گروهی که می‌خواهید ترک کنید ضربه بزنید. وقتی مکالمه را در لیست مشاهده کردید، روی گروه نمادهای آواتار که نشان دهنده افراد درگیر در چت هستند در بالای صفحه ضربه بزنید.
روی گزینه همه موارد کلیک کنید
در پوششی که ظاهر می‌شود، به پایین صفحه بروید و روی «Leave This Conversation» ضربه بزنید. (در iOS 14 و نسخه های قبلی، ابتدا روی دکمه اطلاعات «i» ضربه بزنید و سپس روی «Leave This Conversation» ضربه بزنید
روی گزینه conversati ضربه بزنید
با ضربه زدن مجدد روی «Leave This Conversation» تأیید کنید. پس از آن، دیگر پیام‌های جدید اضافه شده به آن چت گروهی خاص را نخواهید دید، اما در لیست رشته‌های پیام شما باقی می‌ماند (می‌توانید با کشیدن انگشت به سمت چپ و ضربه زدن روی نماد سطل زباله آن را حذف کنید). به راحتی می توانید این مراحل را با هر چت گروهی دیگر Messages که شامل افراد استفاده از پیامک نمی شود، تکرار کنید.

اگر «Leave This Conversation» خاکستری شد چه باید کرد؟

همانطور که در بالا ذکر شد، تا فوریه 2022 نمی‌توانید یک چت گروهی iMessage را تنها با سه نفر ترک کنید. این به این دلیل است که به یک چت غیر گروهی تبدیل می‌شود (یک چت معمولی روی یک) و نرم‌افزار iMessage اپل نمی‌تواند این چت را انجام دهد. در حال حاضر این نوع انتقال را مدیریت کنید. این بدان معناست که اگر دقیقاً با سه نفر با استفاده از دستگاه‌های اپل چت گروهی انجام می‌دهید، «Leave This Conversation» در پنجره پیکربندی چت پاپ‌آپ خاکستری می‌شود.
برای خروج از چت، دوباره روی گروه نمادهای آواتار در بالای صفحه چت ضربه بزنید و نفر چهارم را به چت اضافه کنید. پس از آن، “Leave This Conversation” را در همان منو انتخاب کنید، و شما آماده هستید. امیدواریم اپل این مشکل را در آپدیت بعدی برطرف کند.

  نکاتی برای برخورد با چت گروهی و پیامکی

اگر کسی در گروه از پیامک برای ارسال پیامک استفاده می‌کند، نمی‌توانید چت گروهی را ترک کنید. این به این معنی است که اگر هر کسی در گروه یک تلفن غیر اپل داشته باشد، مانند گوشی‌هایی که اندروید را اجرا می‌کند، همه افراد گروه مجبور به استفاده از پیامک گروهی پیام کوتاه خواهند بود. پیامک یک پروتکل 30 ساله است که از خروج از گروه یا نظارت اعضا پشتیبانی نمی کند.
درعوض، می‌توانید با کشیدن انگشت خود به سمت چپ، چت گروهی را در لیست رشته پیام‌های اپل بی‌صدا کنید. وقتی نماد را به شکل یک زنگ خط کشیده می بینید، روی آن ضربه بزنید، زنگ دیگر خط کشیده نمی شود. پس از آن، اعلان‌هایی از چت گروهی دریافت نخواهید کرد، اما موضوع همچنان در لیست پیام‌های شما ظاهر می‌شود. ما امیدواریم که اپل در آینده اجازه دهد تا یک رشته پیامک گروهی اس ام اس را به طور کامل مسدود کند.
همچنین می‌توانید با ضربه زدن روی نماد آواتار افراد در چت گروهی، سپس روی دکمه «Info» ضربه بزنید. به پایین پنجره بروید و روی «Block This Caller» ضربه بزنید. از آن زمان به بعد، پیام‌های آن شخص را نخواهید دید، اما همچنان پیام‌هایی را از طرف افراد دیگری که در گپ گروهی مسدود نشده‌اند، مشاهده خواهید کرد. در آنجا امن بمانید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *