مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه تغییر از کارت گرافیک Intel HD به کارت گرافیک اختصاصی NVIDIA

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

اگر از لپ تاپ استفاده میکنید که دارای دو عدد کارت گرافیک میباشد بطور مثال یک کارن nvidia و یک کارت آنبرد اینتل  روی آن نصب است حتما با مشکل سویچ بین این دو کارت دست و‌پنجه نرم کرده اید ، در این آموزش به شما نحوه سویچ بین کارت گرافیک Intel لپ تاپ به کارت nvidia آموزش داده خواهد شد پس در ادامه با ما همراه باشید

نحوه سویچ بین دو کارت گرافیک

برای شروع، باید بررسی کنید که کدام کارت گرافیک را روی رایانه شخصی خود نصب کرده اید. برای انجام این کار، منوی شروع خود را باز کنید و برای باز کردن آن، Device Manager را جستجو کنید.
مدیریت قطعات
در Device Manager خود، به دنبال آداپتورهای نمایشگر بگردید و مطمئن شوید که آنها را برای پیش نمایش همه آداپتورهای صفحه نمایش خود گسترش دهید. در بیشتر موارد، می توانید کارت گرافیک خود را پیدا کنید و برخی از شما گرافیک Intel HD خود را نیز در اینجا لیست می کنید، زیرا پردازنده شما را می توان به عنوان کارت گرافیک شما نسبت داد (که من توصیه نمی کنم).
درایور کارت گرافیک

کنترل پنل NVIDIA

برای تغییر از گرافیک Intel HD به کارت گرافیک اختصاصی NVIDIA، در هر نقطه از دسکتاپ خود کلیک راست کرده و NVIDIA Control Panel را انتخاب کنید. در کنترل پنل NVIDIA، در پنل سمت چپ، Manage 3D settings را انتخاب کنید.
تنظیمات انویدیا
در اینجا در تب Global Settings می توانید گزینه Preferred Graphics Processor را ببینید. روی فلش کشویی کلیک کنید و از لیست High-Performance NVIDIA processor را انتخاب کنید. این گزینه تنها زمانی در دسترس شما خواهد بود که چندین گزینه GPU داشته باشید. اگر مانند من فقط یک گزینه دارید، کارت گرافیک NVIDIA شما به عنوان پیش فرض انتخاب می شود. اعمال تغییرات ممکن است چند ثانیه طول بکشد.
تنظیمات انویدیا ۲
وقتی این کار انجام شد، به تب تنظیمات برنامه بروید و اگر برنامه‌هایی دارید که نیاز به استفاده از گرافیک یکپارچه دارند، باید آن را در اینجا سفارشی کنید. یک مثال OBS است. OBS می تواند از گرافیک های یکپارچه شما برای کمک به ارائه ضبط های شما استفاده کند.
از لیست انتخاب برنامه برای سفارشی سازی، برنامه OBS را انتخاب کنید. سپس باید تغییراتی را در قسمت Specify the settings for this program اعمال کنید. گزینه CUDA – GPUs را روی کارت گرافیک اصلی یا گرافیک یکپارچه خود تنظیم کنید. به این ترتیب می توانید پردازنده های گرافیکی را برای برنامه های مختلف سفارشی کنید و پردازنده گرافیکی کلی را روی NVIDIA Graphics تنظیم کنید.

تنظیمات انویدیا ۳

اکنون در کنترل پنل NVIDIA، در پنل سمت چپ به تب Get PhysX Configuration بروید. در اینجا در لیست کشویی پردازنده PhysX، GeForce را انتخاب کرده و روی Apply کلیک کنید.
تنظیمات انویدیا ۴

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا