مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه تغییر اندازه فونت در ویندوز 11

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

اگر می‌خواهید فونت‌های سیستم خود را در ویندوز 11 بزرگ‌تر کنید تا راحت‌تر خوانده شوند، به راحتی می‌توانید اندازه متن اصلی ویندوز 11 را افزایش دهید که با استفاده از تنظیمات در کل سیستم اعمال می‌شود. در اینجا چگونه است.

چگونه فونت خود را بزرگتر کنیم

ابتدا تنظیمات ویندوز را باز کنید. برای انجام سریع این کار، روی دکمه Start در نوار وظیفه خود کلیک راست کرده و در منوی ظاهر شده “Settings” را انتخاب کنید. همچنین، می‌توانید Windows+i را روی صفحه‌کلید فشار دهید تا برنامه تنظیمات باز شود.
در ویندوز 11 روی دکمه Start کلیک راست کرده و انتخاب کنید

در تنظیمات، روی «Accessibility» در نوار کناری کلیک کنید، سپس «اندازه متن» را انتخاب کنید.
تنظیمات فونت در ویندوز ۱۱

در تنظیمات Text Size، نوار لغزنده با عنوان “Text Size” را پیدا کنید. برای تنظیم اندازه فونت سیستم، دایره روی نوار لغزنده را به راست و چپ کلیک کرده و بکشید.
نوار لغزنده اندازه فونت

همانطور که نوار لغزنده را بکشید، یک عدد درصدی درست بالای آن ظاهر می شود که اندازه جدید را نسبت به اندازه اصلی 100% نشان می دهد. اگر می خواهید فونت خود را بزرگتر کنید، آن را از نوار لغزنده به سمت راست بکشید. بنابراین در “200%” فونت های سیستم دو برابر بزرگ به عنوان پیش فرض ظاهر می شوند، برای مثال. وقتی کارتان تمام شد، روی «اعمال» کلیک کنید.
به عنوان مثال تغییر اندازه فونت به 150٪.

بلافاصله، تمام پنجره های باز به صورت بصری تازه می شوند و تغییرات اندازه متن را در آنها مشاهده خواهید کرد. برخی از فونت های بزرگتر ممکن است کاملاً در رابط کاربری مناسب نباشند. اگر اینطور باشد، گاهی اوقات — اما نه همیشه — بیضی ها (سه نقطه) را می بینید که کلمات در فضای در نظر گرفته شده برای آنها جا نمی شوند.
فونت تا 200 درصد کوچک شد.

پس از آن، تنظیمات را ببندید، و اندازه متن جدیدی که انتخاب کرده اید، همیشه اعمال خواهد شد، حتی پس از راه اندازی مجدد سیستم. اگر نیاز به تنظیم مجدد اندازه فونت سیستم دارید، کافی است دوباره به تنظیمات > دسترسی > اندازه متن مراجعه کرده و از نوار لغزنده “اندازه متن” استفاده کنید. اگر می خواهید فونت های بزرگتر را به طور کامل خاموش کنید، نوار لغزنده “اندازه متن” را روی “100٪” تنظیم کنید.

مطلب مرتبط:چگونه برنامه های ویندوز 11 را حذف کنیم

به هر حال، ویندوز 10 به شما امکان می دهد اندازه فونت سیستم خود را به روشی مشابه تغییر دهید، اما این گزینه در قسمت دیگری از تنظیمات (سهولت دسترسی > نمایشگر) قرار دارد. موفق باشید!

مطلب مرتبط:نحوه رفع خطای DISM 87 در ویندوز 10 و ویندوز 11

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *