مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه تغییر رمز عبور در مک

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

به دلایل امنیتی، باید رمزهای عبور حساب خود را به صورت دوره ای تغییر دهید و مک ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. خوشبختانه، همانطور که می خواهید متوجه شوید، می توانید رمز عبور خود را در Mac تنها با چند کلیک تغییر دهید.

هنگام تغییر رمز عبور، مطمئن شوید که از رمز عبور طولانی و منحصر به فرد استفاده می کنید. رمز ورود مک شما با Apple ID شما یکسان نیست، بنابراین پیشنهاد می کنیم در اینجا از رمز عبور مجدد استفاده نکنید.

نحوه تغییر رمز عبود در سیستم عامل مک

برای تغییر رمز عبور در مک خود، ابتدا باید با استفاده از رمز عبور فعلی قفل آن را باز کنید. سپس، روی نماد Apple در گوشه سمت چپ بالای صفحه کلیک کنید و گزینه «System Preferences» را انتخاب کنید.
در منوی اپل، گزینه "System Preferences" را انتخاب کنید.
به بخش “کاربران و گروه ها” بروید.
در تنظیمات سیستم به بخش «کاربران و گروه‌ها» بروید.
در نوار کناری، حسابی را که می‌خواهید رمز عبور را تغییر دهید، انتخاب کنید. در کنار نام کاربری در تب “Password”، روی دکمه “Change Password” کلیک کنید.
پروفایل کاربری را انتخاب کنید و روی دکمه "تغییر رمز عبور" کلیک کنید تا رمز عبور را تغییر دهید.
در پنجره پاپ آپ، رمز عبور قدیمی و رمز عبور جدید را تایپ کنید و سپس رمز عبور جدید را دوباره تأیید کنید. سپس، در صورت تمایل، یک راهنمایی اضافه کنید. پس از اتمام کار، روی دکمه “تغییر رمز عبور” کلیک کنید.
رمز عبور قدیمی را وارد کنید، رمز عبور جدید را تایید کنید و برای به روز رسانی رمز عبور، روی "Change Password" کلیک کنید.
پاپ آپ ناپدید می شود و رمز عبور تغییر می کند.
اگر از iCloud با مک خود استفاده می کنید، اعلانی دریافت خواهید کرد که می گوید برای ادامه استفاده از سرویس های iCloud در مک خود باید رمز عبور مک خود را تأیید کنید. روی اعلان کلیک کنید تا بخش Apple ID در تنظیمات سیستم باز شود. در اینجا رمز عبور Apple ID و رمز عبور مک خود را برای ادامه استفاده از iCloud وارد کنید.
برای ادامه استفاده از iCloud در مک، رمز عبور مک خود را در قسمت Apple ID وارد کنید.
اکنون که رمز عبور مک را تغییر دادید، روی دکمه قرمز بستن در گوشه سمت چپ بالای پنجره System Preferences کلیک کنید تا با خیال راحت از برنامه خارج شوید.
برای خروج ایمن از پنجره System Preferences روی دکمه قرمز بستن کلیک کنید
هر بار که می خواهید رمز عبور خود را تغییر دهید، این مراحل را تکرار کنید. ممکن است برای پیگیری این تغییرات از یک مدیر رمز عبور استفاده کنید.
رمز عبور خود را فراموش کرده اید و اصلا نمی توانید وارد مک خود شوید؟ نگران نباشید، همچنان می توانید رمز عبور خود را با استفاده از یک حساب کاربری جداگانه یا با استفاده از بازیابی Apple ID بازنشانی کنید!
مطالب مرتبط:
نحوه رفع مشکل کار نکردن دوربین در مک
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *