مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه تغییر روشنایی صفحه نمایش در ویندوز 11

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

اگر لپ‌تاپ، تبلت یا رایانه‌ای همه‌کاره با ویندوز 11 دارید، به لطف منوی تنظیمات سریع یا برنامه تنظیمات، می‌توانید روشنایی صفحه داخلی خود را با چند کلیک (یا ضربه زدن) تغییر دهید. در اینجا چگونه است.

نحوه تغییر روشنایی صفحه با تنظیمات سریع

ابتدا روی دکمه تنظیمات سریع در نوار وظیفه خود کلیک کنید، که یک دکمه مخفی است که در گوشه سمت راست نمادهای Wi-Fi، بلندگو و باتری خود را می بینید.
روی ناحیه سمت چپ ساعت در نوار وظیفه کلیک کنید تا منوی تنظیمات سریع ظاهر شود.

روی ناحیه سمت چپ ساعت در نوار وظیفه کلیک کنید تا منوی تنظیمات سریع ظاهر شود.

هنگامی که منوی تنظیمات سریع ظاهر شد، نوار لغزنده روشنایی را پیدا کنید که نماد خورشید در کنار آن قرار دارد. کلیک کنید (یا ضربه بزنید) و دایره را روی نوار لغزنده روشنایی بکشید تا روشنایی صفحه نمایش داخلی خود را افزایش یا کاهش دهید.
در منوی تنظیمات سریع، از نوار لغزنده روشنایی (نماد خورشید) برای تغییر روشنایی صفحه استفاده کنید.

در منوی تنظیمات سریع، از نوار لغزنده روشنایی (نماد خورشید) برای تغییر روشنایی صفحه استفاده کنید.

در یک لمس زیبا، نماد خورشید بسته به میزان روشنایی که نوار لغزنده را تنظیم کرده اید بزرگتر یا کوچکتر می شود. هنگامی که نوار لغزنده ای را که دوست دارید دارید، می توانید منوی تنظیمات سریع را با کلیک کردن در هر نقطه خارج از منو یا انتخاب مجدد دکمه تنظیمات سریع در نوار وظیفه ببندید.

مطلب مرتبط:نحوه تغییر اندازه فونت در ویندوز 11

نحوه تغییر روشنایی صفحه در تنظیمات ویندوز

همچنین می توانید با استفاده از تنظیمات ویندوز، روشنایی صفحه نمایش داخلی خود را تغییر دهید. ابتدا تنظیمات را با فشار دادن Windows+i روی صفحه کلید خود اجرا کنید. وقتی باز شد، روی «سیستم» در نوار کناری کلیک کنید، سپس «نمایش» را انتخاب کنید.
در تنظیمات، کلیک کنید

در تنظیمات نمایش سیستم، به بخش «روشنایی و رنگ» بروید. در بخش «روشنایی»، از نوار لغزنده برای افزایش یا کاهش روشنایی صفحه نمایش داخلی خود استفاده کنید.
استفاده کنید

نوار لغزنده صفحه نمایش

وقتی کارتان تمام شد، تنظیمات را ببندید. هر زمان که نیاز به تنظیم مجدد روشنایی خود داشتید، دوباره به تنظیمات > سیستم > نمایشگر مراجعه کنید یا از منوی تنظیمات سریع استفاده کنید.

اگر لغزنده روشنایی شما خاکستری شده است

اگر صفحه نمایش داخلی ندارید (مانند لپ تاپ یا رایانه لوحی)، نوار لغزنده روشنایی صفحه در تنظیمات سریع در دسترس نخواهد بود (خاکستری). در این صورت، باید از کنترل های فیزیکی مانیتور خود برای تغییر روشنایی صفحه خود استفاده کنید. همچنین می توانید از درایورهای گرافیک خود برای تنظیم روشنایی خود استفاده کنید. برای اطلاع از نحوه انجام این کار، با وب سایت یا اسناد پشتیبانی مانیتور خود مشورت کنید. موفق باشید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا