مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه تغییر محافظ صفحه نمایش در مک

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

اگر می‌خواهید کمی ویژگی گرافیکی شخصی به مک خود اضافه کنید – یا از سوختن صفحه نمایش OLED، پلاسما یا CRT جلوگیری کنید – macOS به شما امکان می‌دهد از بین تعدادی محافظ صفحه نمایش جذاب انتخاب کنید. در اینجا نحوه تنظیم آن آمده است.

محافظ های صفحه چگونه کار می کنند؟

برخی از انواع مانیتورها و تلویزیون‌هایی که ممکن است به مک خود متصل کرده باشید ممکن است دچار سوختگی شوند، به این معنی که اگر به طور مداوم همان تصویر ثابت را نمایش دهند، برخی از قسمت‌های صفحه نمایش کیفیت تصویر را در طول زمان کاهش می‌دهند. تئوری محافظ صفحه نمایش این است که آنها به طور مداوم یک تصویر سیال و متحرک را نمایش می دهند که باعث می شود تصویر تغییر کند به طوری که هیچ ناحیه ای در آن سوخته نشود.

مرتبط:نحوه فعال کردن حالت کم مصرف در مک

نحوه پیکربندی محافظ صفحه در مک

برای پیکربندی محافظ صفحه در Mac، باید از برنامه داخلی System Preferences دیدن کنید. با کلیک کردن روی لوگوی اپل در نوار منو، گزینه System Preferences را در منوی ظاهر شده انتخاب کنید.

گزینه System Preferences را در منوی ظاهر شده انتخاب کنید.

هنگامی که تنظیمات برگزیده سیستم باز می شود، “Desktop & Screen Saver” را انتخاب کنید.

در تنظیمات برگزیده Desktop & Screen Saver، به طور پیش فرض گزینه های کاغذدیواری دسکتاپ را مشاهده خواهید کرد. روی برگه «محافظ صفحه» در نزدیکی بالای پنجره کلیک کنید تا به جای آن گزینه‌های محافظ صفحه را ببینید.

انتخاب screen saver

در تب Screen Saver، فهرستی از محافظ‌های صفحه نمایش موجود را با تصاویر کوچک در ستونی در سمت چپ پنجره خواهید دید. در میان آنها پیمایش کنید و با کلیک روی آن موردی را که می خواهید استفاده کنید انتخاب کنید. یک پیش نمایش متحرک در قسمت سمت راست پنجره ظاهر می شود.

روی گزینه screen saver کلیک کنید

در Mac Systm Preferences، زمان محافظ صفحه را در قسمت سمت چپ پنجره انتخاب کنید.

پس از انتخاب محافظ صفحه نمایشی که می خواهید استفاده کنید، می توانید با علامت زدن کادر کنار «نمایش محافظ صفحه بعد» و سپس انتخاب یک زمان (مانند «5 دقیقه») پس از مدتی مشخص، محافظ صفحه را به طور خودکار ظاهر کنید.

کادر کنار «نمایش محافظ صفحه بعد» را علامت بزنید و زمانی را در منوی کشویی انتخاب کنید.

انتخاب نوع screen saver

در همان صفحه، همچنین می‌توانید کادرهایی را علامت بزنید که هر بار یک محافظ صفحه نمایش تصادفی را انتخاب می‌کنند یا یک ساعت را با محافظ صفحه نمایش می‌دهند. یا می‌توانید روی «Hot Corners» کلیک کنید تا هنگام قرار دادن مکان‌نمای ماوس در گوشه خاصی از صفحه، محافظ صفحه نمایش را فعال کنید.

انتخاب زمان screen saver

وقتی کارتان تمام شد، System Preferences را ببندید، و تغییرات شما به طور خودکار ذخیره می شود. اگر زمانی می‌خواهید محافظ صفحه را غیرفعال کنید، دوباره به System Preferences > Desktop & Screen Saver > Screen Saver بروید و علامت کادر با عنوان «نمایش محافظ صفحه بعد» را بردارید. موفق باشید.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا