مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه تنظیم برنامه های پیش فرض در اندروید

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

هنگامی که چندین برنامه دارید که یک کار را انجام می دهند، اندروید از شما می پرسد که کدام یک را می خواهید “پیش فرض” باشد. این یکی از بهترین ویژگی های اندروید است و باید از آن بهره ببرید. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه این کار را انجام دهید

 

تعدادی دسته بندی برنامه های پیش فرض مختلف وجود دارد. می‌توانید یک مرورگر وب، موتور جستجو، برنامه تلفن، برنامه پیام‌رسانی، راه‌انداز صفحه اصلی و موارد دیگر را تنظیم کنید. وقتی اتفاقی می افتد که به یکی از این برنامه ها نیاز دارد، برنامه ای که به عنوان “پیش فرض” انتخاب کرده اید استفاده می شود.

 

خبر خوب این است که این فرآیند اساساً در هر دستگاه اندرویدی یکسان است. ابتدا یک یا دو بار انگشت خود را از بالای صفحه به پایین بکشید -بسته به تلفنتان- تا سایه اعلان باز شود و روی نماد چرخ دنده ضربه بزنید.

تنظیمات اندروید

بعد، به «برنامه‌ها» بروید.

 

به "برنامه ها" بروید.

«برنامه‌های پیش‌فرض» یا «انتخاب برنامه‌های پیش‌فرض» را انتخاب کنید.

 

"برنامه های پیش فرض" را انتخاب کنید.

در اینجا همه دسته های مختلف برنامه های پیش فرض وجود دارد. برای دیدن گزینه ها روی یکی ضربه بزنید.

یک دسته را انتخاب کنید

لیستی از تمام برنامه هایی را که نصب کرده اید و می توانند به عنوان پیش فرض تنظیم شوند، مشاهده خواهید کرد. به سادگی موردی را که می خواهید استفاده کنید انتخاب کنید.

یک برنامه را انتخاب کنید

این تمام چیزی است که وجود دارد! می توانید این کار را برای همه دسته های مختلف انجام دهید.

مطلب مرتبط:

نحوه استفاده از حالت فوکوس در اندروید

هر زمان که برنامه جدیدی را نصب می‌کنید که می‌تواند به‌عنوان پیش‌فرض تنظیم شود (مانند راه‌انداز صفحه اصلی یا مرورگر وب) این کار به طور موثر اولویت پیش‌فرض شما را برای آن دسته بازنشانی می‌کند و به شما امکان می‌دهد برنامه تازه نصب‌شده را به‌عنوان پیش‌فرض تنظیم کنید، بدون اینکه نیازی به مرور آن باشد. دردسر زیاد اگر می‌خواهید دوباره آن را تغییر دهید، فقط این دستورالعمل‌ها را دوباره دنبال کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *