مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه حذف صفحات از PDF

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

فکر می کنید باید چند صفحه را از فایل PDF خود جذف کنید؟ اگر چنین است، حذف یک یا چند صفحه از فایل PDF خود آسان است. می‌توانید این کار را با استفاده از Chrome، Edge یا Preview انجام دهید، و ما به شما این کار را نشان می‌دهیم

حذف صفحات از PDF با استفاده از Chrome یا Edge

یک راه سریع و آسان برای حذف صفحات از PDF، استفاده از Google Chrome یا Microsoft Edge است. در این مرورگرهای وب، شما اساسا PDF خود را باز می کنید و از چاپگر PDF مجازی برای ایجاد یک کپی جدید از PDF خود استفاده می کنید. این کپی فقط حاوی صفحاتی است که شما می خواستید نگه دارید.
مشکلی که در این روش وجود دارد این است که اگر PDF شما دارای پیوندهای وب قابل کلیک (هایپرلینک) باشد، آن ها در PDF حاصل کار نمی کنند. به غیر از این، این یک روش عالی برای استفاده است.
برای شروع، PDF خود را در File Explorer در ویندوز یا Finder در Mac پیدا کنید. روی PDF خود کلیک راست کرده و Open With > Google Chrome (یا Microsoft Edge) را انتخاب کنید. «Google Chrome» را انتخاب می‌کنیم.
 
روی PDF کلیک راست کرده و Open With > Google Chrome را انتخاب کنید.
وقتی پیش‌نمایش PDF شما در کروم ظاهر شد، در گوشه سمت راست بالا، روی گزینه «چاپ» (یک نماد چاپگر) کلیک کنید.
"چاپ" را در گوشه سمت راست بالا انتخاب کنید.
در پانل «چاپ» در سمت راست، از منوی کشویی «مقصد»، «ذخیره به‌عنوان PDF» را انتخاب کنید. گزینه Pages > Custom را انتخاب کنید و صفحاتی را که می خواهید در فایل خود نگه دارید را مشخص کنید. هر صفحه ای که نام نمی برید از فایل PDF جدیدی که در حال ساخت آن هستید حذف می شود.
به عنوان مثال، اگر فقط می خواهید صفحات 1، 2، 5 و 6 را حفظ کنید، سپس آن اعداد را که با کاما از هم جدا شده اند وارد کنید. برای استفاده از یک محدوده به طوری که همه صفحات در آن محدوده گنجانده شوند، از جداکننده خط تیره (-) استفاده کنید. به عنوان مثال، برای گنجاندن تمام صفحات بین 1 تا 25، 1-25 را وارد کنید. (1 و 25 شامل خواهد شد.)
وقتی آماده شدید، در پایین پانل «چاپ»، روی «ذخیره» کلیک کنید.
صفحات PDF را برای نگهداری مشخص کنید.
در پنجره “ذخیره به عنوان” که باز می شود، پوشه ای را برای ذخیره PDF خود در آن انتخاب کنید. در صورت تمایل، نام PDF خود را در قسمت “نام فایل” وارد کنید. سپس روی «ذخیره» کلیک کنید.
فایل PDF ویرایش شده را ذخیره کنید.
Chrome یک PDF می‌سازد که فقط شامل شماره‌های صفحه ذکر شده شما باشد. این فایل را در پوشه مشخص شده خود خواهید یافت. لذت ببرید
مطالب مرتبط:
نحوه ترجمه فایل pdf
 
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *