مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه حذف پسورد از فایل pdf

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

برخی از فایل‌های PDF با یک رمز عبور رمزگذاری شده‌اند که هر بار که می‌خواهید سند را مشاهده کنید، باید آن را وارد کنید. اگر PDF را در مکانی امن نگهداری می کنید، می توانید رمز عبور را حذف کنید.

ما در اینجا به دو روش برای انجام این کار می پردازیم: یک ترفند راحت که در همه سیستم عامل ها با برنامه هایی که قبلاً دارید کار می کند و روش رسمی که به Adobe Acrobat نیاز دارد. هر دو روش فرض می کنند که رمز عبور فایل PDF رمزگذاری شده را می دانید. متأسفانه، اگر رمز عبور را نمی دانید، راه آسانی برای حذف آن وجود ندارد.

یک ترفند راحت: چاپ به PDF

این ممکن است کمی احمقانه به نظر برسد، اما می‌توانید به راحتی و به راحتی رمز عبور را از یک فایل PDF با باز کردن آن و چاپ آن در یک PDF جدید حذف کنید. سیستم شما یک کپی تکراری از PDF ایجاد می کند و آن کپی تکراری رمز عبور نخواهد داشت.
این ترفند فقط در صورتی کار می کند که PDF محدودیتی برای چاپ نداشته باشد. با این حال، بسیاری از فایل‌های پی‌دی‌اف فقط با رمز عبور محافظت می‌شوند تا رمزگذاری را ارائه کنند و پس از ارائه رمز عبور، می‌توانند به طور معمول چاپ شوند.
شما می توانید این کار را به چند روش انجام دهید. اگر از Chrome در Windows، macOS، Linux یا Chrome OS استفاده می‌کنید، می‌توانید این کار را مستقیماً از طریق مرورگر خود انجام دهید. ابتدا سند PDF را باز کرده و رمز عبور مورد نیاز را وارد کنید. هنگام مشاهده سند محافظت شده با رمز عبور، روی دکمه “چاپ” در نوار ابزار PDF کلیک کنید.
فایل pdf رمزگذاری شده
بر روی دکمه “تغییر” در زیر مقصد کلیک کنید و “ذخیره به عنوان PDF” را انتخاب کنید. روی دکمه “ذخیره” کلیک کنید و از شما خواسته می شود نام و مکان را برای PDF جدید خود ارائه دهید. PDF جدید شما حاوی همان محتوای PDF اصلی خواهد بود، اما با رمز عبور محافظت نمی شود.
ذخیره فایل pdf
این روش در کروم روی هر سیستم عاملی کار می کند، اما می توانید همین ترفند را با سایر برنامه ها و چاپگرهای PDF انجام دهید. به عنوان مثال، ویندوز 10 شامل یک چاپگر PDF است، به این معنی که می توانید این کار را در Microsoft Edge یا هر نمایشگر PDF دیگری در ویندوز انجام دهید.
حذف رمز فایل pdf
به عنوان مثال، یک سند PDF محافظت شده را در Microsoft Edge باز کنید و رمز عبور را برای مشاهده آن ارائه کنید. پس از اتمام، روی دکمه «چاپ» در نوار ابزار نمایش PDF کلیک کنید.
چاپگر «Microsoft Print to PDF» را انتخاب کرده و روی «Print» کلیک کنید. از شما خواسته می شود نام و مکان را برای فایل PDF جدید خود انتخاب کنید.
چابگر ماکروسافت را انتخاب کنید
شما می توانید این ترفند را در هر نمایشگر PDF در ویندوز 10 انجام دهید. فقط چاپگر “Microsoft Print to PDF” را انتخاب کنید. در نسخه‌های قدیمی‌تر ویندوز، قبل از انجام این ترفند (یا فقط استفاده از Chrome) باید یک چاپگر PDF شخص ثالث نصب کنید.
این روش در سیستم عامل های دیگر نیز کار می کند. برای مثال، در مک، می‌توانید این کار را با پیش‌نمایش یا هر نمایشگر PDF دیگری و ویژگی داخلی چاپ PDF انجام دهید.
پرینت pdf در مک
ابتدا سند محافظت شده را در Preview باز کنید و رمز عبور مورد نیاز را ارائه دهید. روی File > Print کلیک کنید تا کادر گفتگوی چاپ باز شود.
روی دکمه منوی «PDF» در پایین پنجره چاپ کلیک کنید و «ذخیره به عنوان PDF» را انتخاب کنید. هنگامی که از شما خواسته شد نام فایل و مکان را برای فایل PDF جدید خود وارد کنید. فایل پی دی اف جدید همان محتویات اصلی را خواهد داشت، اما رمز عبور ندارد.
ذخیره به عنوان pdf
توجه: به دلیل فرآیند چاپ، PDF حاصل متن قابل انتخاب نخواهد داشت. اگر نیاز به کپی متن از PDF دارید، باید PDF اصلی محافظت شده با رمز عبور را دوباره باز کنید و متن را از آنجا کپی کنید. همچنین می توانید از نرم افزار تشخیص کاراکتر نوری (OCR) روی PDF محافظت نشده استفاده کنید.
مطالب مرتبط:

نحوه حذف صفحات از PDF

روش رسمی: از Adobe Acrobat Pro استفاده کنید

همچنین می توانید این کار را به روش رسمی با Adobe Acrobat Pro، یک برنامه پولی، انجام دهید. این یک برنامه متفاوت از نمایشگر رایگان Adobe Acrobat Reader PDF است که اکثر مردم دارند. Adobe یک هفته آزمایشی رایگان Acrobat Pro را ارائه می دهد. Adobe Acrobat Pro حتی اگر PDF دارای محدودیت های چاپ باشد، کار می کند و نمی توان با استفاده از ترفند بالا در برنامه های دیگر چاپ کرد.
فایل PDF را در Adobe Acrobat Pro باز کنید و رمز عبور آن را برای مشاهده آن وارد کنید. روی نماد قفل در سمت چپ پنجره کلیک کنید و روی “جزئیات مجوز” کلیک کنید. همچنین می توانید روی File > Properties کلیک کنید و روی برگه “Security” کلیک کنید.
کلیک روی گزینه permission
روی کادر “Security Method” کلیک کنید، “No Security” را انتخاب کنید و برای حذف رمز عبور “OK” را کلیک کنید.
روی کادر "Security Method" کلیک کنید،
برای ذخیره تغییرات، روی File > Save کلیک کنید. همچنین می توانید پنجره Adobe Acrobat Pro DC را ببندید و از شما خواسته می شود تغییرات خود را ذخیره کنید. پس از دریافت، رمز عبور از فایل PDF اصلی حذف خواهد شد.
ذخیره فایل pdf
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *