مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه حذف پس زمینه در فتوشاپ

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

ادوبی فتوشاپ راه‌های مختلفی را برای حذف پس‌زمینه یک تصویر در اختیار شما قرار می‌دهد که هر کدام با دقت متفاوتی می‌توانند اینکارا انجام دهند. در اینجا، ما دو تا از آن راه‌های سریع برای حذف پس‌زمینه عکس‌هایتان را به شما نشان می‌دهیم.

از Quick Action برای حذف پس زمینه در فتوشاپ استفاده کنید

فتوشاپ 2020 و نسخه‌های بعدی قابلیتی به نام Quick Action را ارائه می‌دهد که به شما امکان می‌دهد اقدامات مختلفی را روی عکس‌های خود اعمال کنید. این شامل اقدامی برای حذف پس‌زمینه است.
این عمل به طور خودکار پس زمینه عکس شما را پیدا کرده و سپس آن را حذف می کند. اگر می‌خواهید به سرعت پس‌زمینه عکس خود را بردارید، این روش خوبی است، اما از آنجایی که این ویژگی به‌طور خودکار موضوع را پیدا می‌کند، ممکن است به نتایج دلخواه نرسید. با این حال، راه انداختن آن ضرری ندارد.
با باز کردن عکس خود در فتوشاپ در رایانه ویندوز یا مک خود شروع کنید.
وقتی فتوشاپ راه اندازی شد، پنل لایه ها را که در سمت راست پنجره فتوشاپ قرار دارد، پیدا کنید. در این پانل، بررسی کنید که آیا یک نماد قفل در کنار لایه “Background” وجود دارد یا خیر. اگر وجود دارد، روی نماد قفل کلیک کنید تا قفل لایه باز شود.

اگر نماد قفلی در کنار آن لایه وجود نداشته باشد، لازم نیست کاری انجام دهید.
 
 
 
سپس با کلیک بر روی Window > Properties در نوار منوی فتوشاپ، پانل “Properties” را فعال کنید. این پانل جایی است که گزینه های Quick Action را پیدا خواهید کرد.

 

 
قبل از استفاده از یک اقدام سریع، در پنل لایه‌ها در سمت راست پنجره فتوشاپ، لایه 0 را انتخاب کنید (که قبلاً «پس‌زمینه» نامیده می‌شد).

در پانل “Properties” در قسمت “Quick Actions”، روی “Remove Background” کلیک کنید.
از پنجره «Properties» در فتوشاپ، «Remove Background» را انتخاب کنید.
چند ثانیه صبر کنید، فتوشاپ به طور خودکار پس زمینه عکس شما را حذف می کند.
عکس بدون پس زمینه در فتوشاپ.
پس از حذف پس زمینه، پیکسل های خالی در اطراف عکس شما وجود خواهد داشت. برای حذف این پیکسل ها، روی گزینه Image > Trim در نوار منوی فتوشاپ کلیک کنید.
"Image > Trim" را از نوار منوی فتوشاپ انتخاب کنید.
در پنجره “Trim” که باز می شود، گزینه “Transparent Pixels” را انتخاب کنید. تمام کادرها را در بخش «Trim Away» در پایین فعال کنید و سپس روی «OK» کلیک کنید.
پیکسل های خالی را با پنجره "Trim" در فتوشاپ حذف کنید.
اکنون تمام پیکسل های خالی اطراف سوژه شما حذف شده اند. در مرحله بعد، احتمالاً می خواهید تصویر را با فرمت PNG ذخیره کنید تا پس زمینه تازه شفاف حفظ شود. روی گزینه File > Save As در نوار منو کلیک کنید.
روی «File > Save As» در فتوشاپ کلیک کنید.
در پنجره «ذخیره به‌عنوان» که باز می‌شود، روی کادر «ذخیره به‌عنوان» در بالا کلیک کنید و یک نام برای عکس خود تایپ کنید. پوشه ای را برای ذخیره عکس خود انتخاب کنید. سپس، روی منوی کشویی «Format» کلیک کنید و قالبی را برای عکس خود انتخاب کنید (برای حفظ شفافیت عکس، «PNG» را انتخاب کنید.). برای ذخیره عکس روی “ذخیره” در پایین کلیک کنید.
پنجره "ذخیره به عنوان" فتوشاپ
و به این ترتیب می توانید به سرعت از پس زمینه عکس های خود خلاص شوید!
مطالب مرتبط:
نحوه تبدیل PNG به JPG در ویندوز

از ابزار Magic Wand برای حذف پس زمینه در فتوشاپ استفاده کنید

یکی دیگر از راه های سریع برای حذف پس زمینه از یک عکس در فتوشاپ استفاده از ابزار Magic Wand Tool است. با این ابزار می توانید موضوع عکس خود را انتخاب کرده و سپس بقیه قسمت (که پس زمینه است) را از عکس حذف کنید.
این روش به سرعت استفاده از یک اقدام سریع نیست، اما اگر اقدام سریع را امتحان کردید و به نتایجی که می‌خواستید نرسیدید، باید عصای جادویی را امتحان کنید.
با باز کردن عکس خود در فتوشاپ در رایانه ویندوز یا مک خود شروع کنید.
در پنجره فتوشاپ، پنل Layers را که در سمت راست پنجره قرار دارد، پیدا کنید. در این پنل، روی نماد قفل در کنار لایه “Background” کلیک کنید. اگر چنین نمادی وجود ندارد، لازم نیست کاری انجام دهید.
قفل لایه "Background" را از پنل "Layers" فتوشاپ باز کنید.
سپس ابزار Magic Wand Tool را فعال کنید. این کار را با یافتن لیست ابزارها در سمت چپ پنجره فتوشاپ، کلیک کردن بر روی “ابزار انتخاب شی” (که شبیه فلشی است که به مربع نقطه چین اشاره دارد) و سپس “ابزار جادویی چوبدستی” را انتخاب کنید.
ابزار Magic Wand Tool را در فتوشاپ انتخاب کنید.
با فعال شدن ابزار Magic Wand، روی موضوع عکس خود کلیک کنید. این ابزار به طور خودکار کل موضوع را برای شما انتخاب می کند.
نکته: اگر ابزار به درستی موضوع را انتخاب نکرد، روی پس‌زمینه کلیک کنید تا برجسته شود. در این صورت از مرحله بعدی صرف نظر کنید.
موضوع عکس را در فتوشاپ انتخاب کنید.
روی عکس خود کلیک راست کرده و «انتخاب معکوس» را انتخاب کنید. با این کار همه چیز به جز موضوع عکس شما انتخاب می شود.
عکس سوژه عکس را در فتوشاپ انتخاب کنید.
اکنون آماده حذف پس زمینه از عکس خود هستید. Backspace (Windows) یا Delete (Mac) را فشار دهید تا از پس زمینه عکس خود خلاص شوید.
 
با حذف پس‌زمینه، پیکسل‌های خالی در اطراف سوژه شما باقی می‌ماند. برای خلاص شدن از شر این پیکسل ها، روی Image > Trim در نوار منوی فتوشاپ کلیک کنید.

در پنجره “Trim” گزینه “Transparent Pixels” را انتخاب کنید. در بخش «Trim Away»، همه کادرها را فعال کنید و سپس روی «OK» کلیک کنید.

در مرحله بعد، احتمالاً می خواهید تصویر را با فرمت PNG ذخیره کنید تا پس زمینه تازه شفاف حفظ شود. روی گزینه File > Save As در نوار منو کلیک کنید.

در پنجره «ذخیره به‌عنوان» که باز می‌شود، روی کادر «ذخیره به‌عنوان» در بالا کلیک کنید و یک نام برای عکس خود تایپ کنید. پوشه ای را برای ذخیره عکس خود انتخاب کنید. سپس، روی منوی کشویی «Format» کلیک کنید و قالبی را برای عکس خود انتخاب کنید (برای حفظ شفافیت عکس، «PNG» را انتخاب کنید.). برای ذخیره عکس روی “ذخیره” در پایین کلیک کنید.
پنجره "ذخیره به عنوان" فتوشاپ
شما آماده اید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *