مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه خرید سهام اپل (AAPL)

نحوه خرید سهام اپل (AAPL) :چه از طرفداران اپل باشید و چه نمی توانید اندروید خود را ترک کنید، نمی توان منکر قدرت Apple Inc (AAPL) در بازار سهام شد.

نحوه خرید سهام اپل (AAPL)

طبق آخرین گزارش درآمد اپل، درآمد سه ماهه سوم اپل نسبت به سال گذشته 36 درصد رشد داشته است. در همین حال، قیمت سهام AAPL تا به امروز بیش از 18٪ افزایش یافته است.
اگر این اعداد برای یک تکه AAPL باعث ترشح بزاق می شوند، می توانید سهام اپل را در شش مرحله ساده بخرید.

1. یک کارگزاری را انتخاب کنید

کارگزاری آنلاین دروازه شما برای خرید و فروش سهام است. حساب‌های کارگزاری آنلاین علاوه بر اینکه شما را قادر می‌سازد سهام اپل را خریداری کنید، تحقیقات، مطالب آموزشی و انواع حساب‌ها را نیز برای کمک به شما در دستیابی به اهداف سرمایه‌گذاری ارائه می‌کنند.
اگر برای اهداف بلندمدت سرمایه گذاری می کنید، مانند تحصیلات دانشگاهی فرزندتان یا بازنشستگی، احتمالاً می خواهید AAPL را در یک حساب دارای مزیت مالیاتی، مانند حساب بازنشستگی فردی (IRA) یا 529 خریداری کنید. اما اگر نیاز دارید. پول برای چیزهای دیگر، مانند خرید خانه یا ملک سرمایه گذاری، حساب سرمایه گذاری مشمول مالیات احتمالاً انتخاب بهتری است.
کارمزدها، خدمات و گزینه های سرمایه گذاری ممکن است بسته به کارگزار متفاوت باشد، بنابراین کارگزاری های متعدد را برای یافتن کارگزاری مناسب با یکدیگر مقایسه کنید. اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، انتخاب های ما را برای بهترین کارگزاران آنلاین بررسی کنید.

نحوه خرید سهام اپل (AAPL).

هنگامی که بر روی بهترین کارگزاری آنلاین برای خود تسویه حساب کردید، خرید سهام اپل بسیار ساده است: فقط نماد نماد اپل – AAPL – و تعداد سهامی که می خواهید بخرید (یا چند دلار می خواهید خرج کنید) را وارد کنید. پس از تکمیل سفارش، صاحب مفتخر یک شرکت فناوری بسیار موفق خواهید شد.
این پایان راه برای خرید سهام اپل نیست. حتماً پنج مرحله بعدی را بررسی کنید تا مطمئن شوید که پول خود را عاقلانه سرمایه گذاری می کنید.

2. تعیین کنید که چقدر می خواهید سرمایه گذاری کنید

حتی تیم کوک، مدیر عامل شرکت، مقدار نامحدودی پول برای ریختن به اپل ندارد. وقتی تصمیم می گیرید چقدر در اپل سرمایه گذاری کنید، چهار سوال زیر را از خود بپرسید.
بودجه شما چقدر است؟ پس از پرداخت تمام صورتحساب های خود، هر ماه چقدر پول برای شما باقی می ماند؟ این همان مقداری است که باید پس انداز و سرمایه گذاری کنید. حداقل بخشی از آن باید به سمت یک صندوق اضطراری، اگر قبلاً ندارید، و همچنین پس‌اندازهای بازنشستگی. اما بقیه را شما مختارید که به دلخواه خود سرمایه گذاری کنید.

قیمت فعلی AAPL چقدر است؟

قیمت سهام اپل دائماً در حال تغییر است، اما از 30 آگوست 2021 بیش از 100 دلار در هر سهم بوده است. در عوض، ممکن است ترجیح دهید بخشی از آن سهم را بخرید که سهم کسری نامیده می شود. برخی از کارگزاری ها – چارلز شواب، فیدلیتی، استاش و رابینهود – به شما این امکان را می دهند که این بخش از سهام سنتی را خریداری کنید.

آموزش نحوه خرید سهام اپل (AAPL).

استراتژی سرمایه گذاری شما چیست؟ وقتی آماده سرمایه‌گذاری هستید، می‌توانید پول زیادی را به یکباره یا مقادیر کمی را به تدریج در یک دوره زمانی طولانی، از طریق میانگین‌گیری هزینه دلار، سرمایه‌گذاری کنید. این زمانی است که شما مقادیر ثابت دلاری سهام را در فواصل زمانی منظم – معمولا ماهانه – صرف نظر از قیمت سهام خریداری می کنید. این ریسک شما را کاهش می دهد و می تواند به شما کمک کند به طور متوسط ​​در دراز مدت کمتر به ازای هر سهم پرداخت کنید.
بیشتر بخوانید: 10 ارز دیجیتال برتر در ژانویه 2022
در مورد سایر سرمایه گذاری های شما چطور؟ براندون رنفرو، یک برنامه‌ریز مالی معتبر (CFP) و مشاور سرمایه‌گذاری، می‌گوید: اگر سرمایه‌گذاری‌های دیگری دارید، باید به این فکر کنید که چگونه AAPL ممکن است در سبد کلی شما قرار بگیرد. او گفت: «اپل یک سهام فناوری با ارزش بالا است، بنابراین سرمایه گذاران باید از سهام دیگری که در همان دسته دارند آگاه باشند.

3. در مورد اهداف سرمایه گذاری خود تصمیم بگیرید

قبل از خرید سهام، مدتی را صرف فکر کردن در مورد اهداف سرمایه گذاری خود کنید. سرمایه‌گذاری همیشه دارای سطحی از ریسک است و خرید مقادیر زیادی از سهام هر شرکتی می‌تواند ریسک خاصی داشته باشد.
خود اپل اشاره می کند که در گذشته نوسانات قیمت قابل توجهی را تجربه کرده است و می تواند به طور قابل توجهی تحت تأثیر عوامل خارجی قرار گیرد. در حالی که عملکرد گذشته هیچ نشانه ای از آینده نیست، ممکن است در آینده با نوسانات مشابهی روبرو شوید. لارنس اسپرونگ، مشاور CFP و ثروتمندی Mitlin Financial، توصیه کرد که نوسانات قیمت باید بر نحوه سرمایه گذاری شما در اپل تأثیر بگذارد.
او گفت: “من فکر می کنم اپل، به عنوان یک سرمایه گذاری، برای افرادی که تحمل ریسک متوسط ​​یا بالاتر، توانایی مقاومت در برابر نوسانات و افق زمانی بلندمدت دارد، مناسب است.” “آنها در صنعت خود پیشرو هستند و معمولاً این یک مورد عالی برای یک سرمایه گذاری بلند مدت خوب است.”

4. سلامت مالی اپل را ارزیابی کنید

اگرچه خرید سهام یک شرکت خاص، به‌ویژه نام بزرگی مانند اپل هیجان‌انگیز است، اما باید لحظه‌ای را به انجام بررسی‌های لازم اختصاص دهید.
ارزیابی خود را با بررسی اسنادی که شرکت های سهامی عام مانند اپل باید به طور منظم ثبت کنند، شروع کنید: مخزن سالانه rts (فرم 10-K) و گزارش های فصلی (فرم 10-Q). این گزارش‌ها جزئیات عملکرد و اطلاعات مالی را افشا می‌کنند و معمولاً در مطبوعات مالی به عنوان گزارش‌های سود یا سود فصلی از آنها یاد می‌شود.
بیشتر بخوانید: نحوه خرید سهام گوگل (GOOGL)
می توانید آنها را در سایت روابط سرمایه گذار اپل یا با جستجو در پایگاه داده SEC پیدا کنید. همچنین می‌توانید از تحلیل‌های متخصص برای ارائه اطلاعاتی مانند آنچه در Fidelity، Morningstar یا Forbes پیدا کنید، استفاده کنید. سپس می‌توانید تمام اطلاعات و نظرات تخصصی را که جمع‌آوری می‌کنید برای تعیین اینکه آیا اپل از نظر مالی شرکتی است که می‌خواهید پول خود را در آن سرمایه‌گذاری کنید، استفاده کنید.

5. نوع سفارش خود را تعیین کنید و سفارش خود را برای سهام AAPL ثبت کنید

در پلتفرم کارگزاری خود، می‌توانید درخواست خرید سهام AAPL را با بهترین قیمت فعلی یا استفاده از نوع سفارش پیشرفته‌تر، مانند سفارش‌های محدود یا توقف، برای خرید سهام تنها زمانی که قیمت سهام به زیر یک آستانه مشخص می‌رسد، ارسال کنید.
از آنجایی که اپل در بورس Nasdaq معامله می شود، می توان آن را بین ساعت 9:30 صبح تا 4:00 بعد از ظهر خرید یا فروخت. ET دوشنبه تا جمعه. با این حال، نزدک دارای معاملات قبل و بعد از ساعت کاری است که ممکن است بتوانید از طریق کارگزاری آنلاین خود به آنها دسترسی داشته باشید.
ساعات معاملات قبل از بازار نزدک از ساعت 4 صبح تا 9:30 صبح است و معاملات بعد از ساعت کاری آن از ساعت 16:00 انجام می شود. تا ساعت 8 شب ET. اگر سفارشی را خارج از ساعاتی که کارگزاری شما به شما اجازه داد و ستد می دهد، ثبت کنید، پس از از سرگیری معاملات، به آن رسیدگی می شود.

6. عملکرد سرمایه گذاری خود را ارزیابی کنید

عاقلانه است که به صورت دوره ای سبد سرمایه گذاری و عملکرد آن را بررسی کنید.
برای ارزیابی عملکرد اپل یا سایر سهام، ابتدا با مشاهده درصد بازده سالانه شروع کنید. این به شما عددی می‌دهد که می‌توانید با سایر سرمایه‌گذاری‌ها مقایسه کنید و میزان عملکرد سرمایه‌گذاری خود را ارزیابی کنید. همچنین ممکن است بخواهید داده های اساسی را که قبلاً بررسی کرده اید مجدداً بررسی کنید تا ببینید که چگونه در طول زمان توسعه می یابد.
می توانید این اطلاعات را با سایر سهام یا معیارهایی مانند S&P 500 و Nasdaq Composite Index مقایسه کنید. با نگاه کردن به این معیارها، می توانید ایده ای از عملکرد سرمایه گذاری خود نسبت به صنایع خاص یا بازار به عنوان یک کل داشته باشید.

نحوه فروش سهام اپل

احتمالاً سهام AAPL خود را برای همیشه نگه ندارید. در نهایت، زمان آن فرا می رسد که شما پول نقد کنید و امیدواریم سود منظمی در سرمایه گذاری خود مشاهده کنید.

فروش سهام اپل

برای فروش سهام اپل خود، به پلت فرم کارگزاری آنلاین خود بازگردید، نماد تیک تیک، تعداد سهام (یا ارزش دلار) را که می خواهید بفروشید وارد کنید و نوع سفارش فروش را انتخاب کنید. اینها معمولاً نام‌های یکسانی دارند و به طور مؤثری با انواع سفارش‌هایی که در بالا توضیح دادیم کار می‌کنند.
به خاطر داشته باشید، اگر ارزش سرمایه گذاری شما افزایش یافته باشد، ممکن است بر سود خود مالیات بدهیم. این به اصطلاح مالیات بر سود سرمایه بر اساس سطح درآمد شما و مدت زمانی که سهام AAPL خود را نگه داشته اید تعیین می شود. اگر نگران این هستید که چگونه فروش سهام اپل ممکن است بر مالیات شما تأثیر بگذارد، از صحبت با یک متخصص مالیاتی، مانند یک حساب عمومی تأیید شده (CPA) نترسید.

چگونه با صندوق شاخص در اپل سرمایه گذاری کنیم؟

در حالی که سهام فردی یکی از راه های سرمایه گذاری در اپل است، اما این تنها گزینه شما نیست. همچنین می‌توانید در صندوق‌های شاخص یا صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) سرمایه‌گذاری کنید، که می‌توانید از طریق کارگزاری آنلاین خود مانند سهام‌های فردی آن‌ها را خریداری کنید.
از آنجایی که این صندوق‌های سرمایه‌گذاری صدها یا حتی هزاران سهام مختلف را در اختیار دارند، معمولاً در مقایسه با سهام منفرد ریسک کمتری دارند در حالی که هنوز بازده بلندمدت قابل قبولی را ارائه می‌کنند.
اسپرونگ می‌گوید: «صندوق‌های سرمایه‌گذاری شاخص یا ETF راهی ارزان‌تر برای جلب نظر اپل و سایر شرکت‌های صنعت فناوری هستند. این به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا با عدم مواجهه با یک اوراق بهادار در آن صنعت یا اضافه وزن قابل توجه، برخی از ریسک ها را کاهش دهند.

نحوه خرید سهام اپل (AAPL).

علاوه بر این، اپل بخش غیر قابل توجهی از بسیاری از صندوق‌های شاخص پیشرو را تشکیل می‌دهد (مثلاً تقریباً 6٪ از بسیاری از صندوق‌های S&P 500)، به این معنی که شما همچنان در معرض AAPL قرار خواهید گرفت، حتی اگر بقیه دارایی‌های خود را متنوع کنید. .
در سال گذشته، این رویکرد گسترده‌تر برای سرمایه‌گذاران نتیجه داده است. در حالی که خود اپل از 30 آگوست 2020 تا 30 آگوست 2021 حدود 18 درصد رشد داشته است، S&P 500 در همان دوره تقریباً 30 درصد افزایش یافته است.
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *