مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه خرید سهام گوگل (GOOGL)

نحوه خرید سهام گوگل (GOOGL) : گوگل خیلی بیشتر از یک موتور جستجو است. به عنوان بخشی از شرکت مادر خود، آلفابت، شرکت، گوگل به یکی از بزرگترین شرکت های فناوری در جهان تبدیل شده است که با رایانش ابری، نرم افزار و غیره کامل می شود.
نحوه خرید سهام گوگل (GOOGL).
گوگل خیلی بیشتر از یک موتور جستجو است. به عنوان بخشی از شرکت مادر خود، آلفابت، شرکت، گوگل به یکی از بزرگترین شرکت های فناوری در جهان تبدیل شده است که با رایانش ابری، نرم افزار و غیره کامل می شود.
قیمت سهام آن همراه با رشد سریع آن افزایش یافته است. از ابتدای ژانویه 2021 تا همان زمان یک سال بعد، قیمت سهام GOOGL بیش از 50 درصد افزایش یافته است و در سه ماهه سوم سال 2021، این شرکت افزایش 41 درصدی درآمد را نسبت به سال گذشته گزارش کرده است.
اگر به این فکر می‌کنید که چگونه می‌توانید بخشی از این رشد را برای سبد سهام خود مهار کنید، در اینجا همه چیزهایی که برای خرید سهام Google باید بدانید وجود دارد.

نحوه خرید سهام گوگل

1. GOOG در مقابل GOOGL: تفاوت چیست؟

قبل از اینکه خیلی در مسیر خرید سهام گوگل قرار بگیرید، ابتدا باید تصمیم بگیرید که کدام نوع سهام گوگل را می خواهید بخرید. درست است. سهام Google – یا بهتر است بگوییم شرکت مادر آن، Alphabet, Inc. – در دو نوع اصلی وجود دارد: GOOGL و GOOG.

نحوه خرید سهام گوگل

تفاوت آنها در این است که آیا سهام حق رای دارند یا خیر. GOOGL چیزی است که به عنوان سهام عادی کلاس A شناخته می شود، که به سهامداران خود امکان رای دادن در مورد مسائل شرکت را می دهد. در همین حال، GOOG سهام کلاس C است و دارای حق رای نیست. هر دو دسته مانند هر سهام دیگری از افزایش ارزش سود می برند.
(همچنین یک دسته از سهام Google وجود دارد که دارای قدرت رای فوق العاده است – 10 رای برای هر سهامی که سهام کلاس A می گیرد. این سهام تقریباً منحصراً توسط بنیانگذاران Google لری پیج و سرگی برین و مدیر عامل سابق اریک اشمیت حفظ می شود تا کنترل خود را حفظ کنند. شرکت، بنابراین بعید است که شانس خرید سهم را داشته باشید.)
همانطور که ممکن است مشکوک باشید، حق رای اضافی آن به این معنی است که GOOGL می تواند با قیمت کمی نسبت به GOOG معامله کند. با این حال، از زمان تقسیم در سال 2014، قیمت‌های آنها تقریباً مشابه بوده است و شاید مهم‌تر از آن، درصد افزایش ارزش سهام تقریباً یکسان بوده است. این بدان معناست که شما در نهایت تصمیم خواهید گرفت که آیا می خواهید صدایی نمادین در فعالیت های گوگل داشته باشید یا خیر.

2. یک کارگزاری را انتخاب کنید

اگر قبلاً یک حساب سرمایه گذاری ندارید، باید آن را در یک کارگزاری یا با یک برنامه سرمایه گذاری باز کنید. برای تسریع در تحقیقات خود، لیست ما از بهترین کارگزاران آنلاین و بهترین برنامه های سرمایه گذاری را بررسی کنید تا انتخاب های باکیفیت با حداقل سرمایه گذاری و کارمزد کم پیدا کنید.
همچنین باید مطمئن شوید که یک کارگزاری با نوع حساب مناسب برای نیازهای خود انتخاب کرده اید. در حالی که تقریباً همه دارای حساب‌های بازنشستگی مشمول مالیات و مزایای مالیاتی هستند، مانند حساب‌های بازنشستگی فردی (IRA)، 529 حسابی که به شما کمک می‌کنند برای تحصیل کودکان پس‌انداز کنید، در راه‌اندازی اپلیکیشن‌های سرمایه‌گذاری کمتر رایج هستند.

3. در مورد سرمایه گذاری اولیه تصمیم بگیرید

از آنجایی که احتمالاً نمی توانید سهم کاملی از GOOG یا GOOGL را بپردازید، حداقل نه فوراً، باید تصمیم بگیرید که چقدر (و چگونه) می خواهید سرمایه گذاری کنید. این سوالات را از خود بپرسید تا سرمایه گذاری اولیه ایده آل خود را بفهمید.
بودجه شما چقدر است؟ اگر به اندازه کافی برای پوشش مخارج خود و پس انداز برای بازنشستگی و موارد اضطراری ندارید، ممکن است بخواهید از خرید سهام Google خودداری کنید. با این حال، هنگامی که این موارد را تحت کنترل خود درآورید، می‌توانید تمام وجوه باقیمانده را در سهام Google سرمایه‌گذاری کنید.
بیشتر بدانید :  نحوه پاک کردن تاریخچه جستجو در اینستاگرام
قیمت گوگل چقدر است؟ هر دو GOOGL و GOOG با هزاران دلار به ازای هر سهم معامله می‌کنند و در اوایل ژانویه 2022 به قیمتی بیش از 2700 دلار می‌رسند. خوشبختانه، بسیاری از کارگزاری‌ها اکنون به شما اجازه می‌دهند سهام به اصطلاح کسری را خریداری کنید که بخشی از مالکیت یک سهام را به شما ارائه می‌دهد. با این حال، همه این کار را نمی کنند، بنابراین اگر قصد سرمایه گذاری در این راه را دارید، مطمئن شوید که مال شما این کار را انجام می دهد.

نحوه خرید سهام گوگل

استراتژی سرمایه گذاری شما چیست؟ ممکن است تصمیم بگیرید که پول زیادی را به یکباره سرمایه گذاری کنید یا به تدریج با خریدهای کوچک و منظم مالکیت خود را در طول زمان ایجاد کنید. استراتژی دوم که میانگین‌گیری هزینه دلار نامیده می‌شود، ممکن است به شما کمک کند در طول زمان به‌طور متوسط ​​به ازای هر سهم کمتری بپردازید. اما مهمتر از آن این است که به پول شما اجازه می دهد در سریع ترین زمان ممکن وارد بازار شود. به یاد داشته باشید: زمان در بازار اغلب قدرتمندتر از زمان بندی بازار است.
چه سرمایه گذاری های دیگری دارید؟ به‌عنوان یک سرمایه‌گذار، احتمالاً آنچه را که پورتفولیو نامیده می‌شود ساخته‌اید یا خواهید ساخت. این بدان معناست که سرمایه‌گذاری Google شما مکمل سایر دارایی‌ها، مانند سهام سایر شرکت‌ها یا شاید حتی برخی از اوراق قرضه یا وجوه است. به این فکر کنید که چگونه گوگل (و نوع شرکت گوگل) با چشم انداز کلی سرمایه گذاری شما مطابقت دارد.

4. عملکرد گوگل را بررسی کنید

قبل از اینکه سهام GOOG یا GOOGL خود را خریداری کنید، باید در مورد فی شرکت تحقیق کنید
مالی برای درک عملکرد، خطرات، رقبا و برنامه های آتی آن.
به‌عنوان یک شرکت سهامی عام، Google پرونده‌های فصلی و سالانه به نام‌های فرم 10-K و فرم 10-Q را به‌ترتیب به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) ارسال می‌کند. می توانید آن اسناد را در سایت روابط سرمایه گذار گوگل یا با جستجو در پایگاه داده SEC بررسی کنید.
برای کمک به شما در پیمایش این اطلاعات، ممکن است به تجزیه و تحلیل های متخصص، مانند تحلیل های موجود در Morningstar و Forbes یا حتی پلت فرم کارگزاری خود مراجعه کنید.

5. سفارش خود را ثبت کنید

وقتی حسابی باز کردید و برای سرمایه گذاری پول واریز کردید، می توانید با وارد کردن نماد شرکت (GOOGL یا GOOG) و ارزش دلاری که می خواهید سرمایه گذاری کنید یا تعداد سهامی که می خواهید خریداری کنید، سهام خریداری کنید.
اکثر کارگزاران به شما اجازه می دهند تا سفارشات بازار را انجام دهید، جایی که سهام را با قیمت فعلی خریداری یا می فروشید. یا می توانید یک سفارش محدود بگذارید و یک قیمت مشخص برای خرید و فروش سهام تعیین کنید.
گوگل در صرافی نزدک معامله می کند، به این معنی که می توانید سهام را بین ساعت 9:30 صبح تا 4:00 بعد از ظهر خرید و فروش کنید. ET دوشنبه تا جمعه. کارگزاری شما همچنین ممکن است معاملات پیش از ساعت کاری یا پس از ساعت کاری طولانی را ارائه دهد.

6. عملکرد سرمایه گذاری خود را بررسی کنید

حتی با سهامی مانند گوگل، نمی‌خواهید خودکار پایلوت کنید و هرگز سرمایه‌گذاری خود را مجدداً بررسی نکنید. شما باید به طور دوره ای بررسی کنید تا مطمئن شوید که به شما کمک می کند تا پیشرفت رضایت بخشی در جهت رسیدن به اهداف خود داشته باشید.
بیشتر بدانید :  9 ترند برتر فناوری جدید برای سال 2022
برای اینکه ببینید میزان سرمایه‌گذاری‌تان با بقیه بازار چقدر است، می‌توانید عملکرد Google را با عملکرد یک شاخص معیار مانند S&P 500 مقایسه کنید. همچنین می‌توانید با استفاده از همان اسنادی که تحقیقات اولیه خود را با آن‌ها انجام داده‌اید، تحولات مالی آن را دنبال کنید. .

نحوه فروش سهام گوگل

وقتی آماده فروش سهام Google خود هستید، فرآیند به آسانی خرید سهام شما است. به سادگی وارد پلتفرم معاملاتی کارگزار خود شوید و نماد تیک تیک و تعداد سهام یا مبلغ دلاری را که می خواهید بفروشید وارد کنید.
اگر افزایش های زیادی در ارزش مشاهده کرده اید، ممکن است بخواهید قبل از فروش سهام Google خود با یک متخصص مالیات ملاقات کنید. آنها می توانند به شما کمک کنند تا راه هایی را برای به حداقل رساندن هرگونه مالیات بر عایدی سرمایه ای که ممکن است متحمل شوید، راهبردی کنید.

چگونه با صندوق شاخص در گوگل سرمایه گذاری کنیم؟

سرمایه گذاری در هر سهام فردی، حتی گوگل، یک شرط ریسکی است. به همین دلیل است که مشاوران مالی یک رویکرد متنوع را توصیه می کنند که شامل سرمایه گذاری در ده ها، اگر نه صدها سهم است. یکی از ساده‌ترین و ارزان‌ترین راه‌ها برای انجام این کار، از طریق صندوق‌های شاخص و صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) است که به دنبال تکرار عملکرد شاخص‌های اصلی بازار مانند S&P 500 هستند. یک سهم
خوشبختانه، گوگل در بسیاری از صندوق های شاخص به راحتی پیدا می شود. حدود 7 درصد از صندوق های نزدک 100 و 4 درصد از صندوق های S&P 500 را اشغال می کند.
بیشتر بدانید : 10 ارز دیجیتال برتر در ژانویه 2022

2 دیدگاه دربارهٔ «نحوه خرید سهام گوگل (GOOGL)»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *