مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه خرید لوازم جانبی استارلینک

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

کیت Starlink که مشتریان با قیمت 599 دلار خریداری می کنند شامل یک پایه موقت، یک کابل Starlink با طول استاندارد و روتر Wifi است. این تمام سخت افزاری است که برای شروع به کار نیاز دارید، اما لوازم جانبی Starlink امکان نصب دائمی، افزایش پوشش Wifi خانگی و موارد دیگر را فراهم می کند.

گزینه های مختلفی برای بسیاری از لوازم جانبی که ممکن است برای سیستم Starlink خود بخواهید وجود دارد. به عنوان مثال، مانت ها را می توان از فروشگاه های شخص ثالث مانند آمازون علاوه بر فروشگاه رسمی Starlink تهیه کرد.

توجه: برای مشاهده فروشگاه رسمی به یک حساب فعال Starlink نیاز دارید که وارد شده باشد. اگر حساب کاربری ندارید یا واجد شرایط سفارش کامل نیستید، پیوند فروشگاه بالا کار نخواهد کرد!

در این مقاله تفاوت بین لوازم جانبی OEM Starlink و لوازم جانبی ثالث را توضیح خواهیم داد. ما همچنین روند سفارش برای فروشگاه Starlink را توضیح خواهیم داد و اینکه چرا ممکن است هنوز نتوانید چیزی بخرید. در نهایت تفاوت لوازم جانبی ظرف گرد قدیمی استارلینک و ظرف مستطیلی جدید استارلینک را توضیح خواهیم داد.

مرتبط:نحوه راه اندازی اینترنت استارلینک

لوازم جانبی Starlink – Official vs Aftermarket

می توانید لوازم جانبی را از منابع پس از فروش مانند آمازون یا از فروشگاه رسمی Starlink سفارش دهید. استارلینک دیش و روتر Wifi را تولید می کند، اما لوازم جانبی نصب و شبکه خود را نیز می سازد.

اینکه کدام گزینه را انتخاب می کنید به عوامل مختلفی از جمله قیمت، در دسترس بودن و ویژگی ها بستگی دارد. برای مثال، به دلیل موجود نبودن برخی از گزینه‌های موجود در فروشگاه Starlink، ممکن است تصمیم بگیرید که یک پایه پس از فروش بخرید.

توجه: این مقاله ممکن است حاوی لینک های وابسته برای محصولات ذکر شده باشد

لوازم جانبی نصب

رایج ترین لوازم جانبی Starlink که مردم می خرند پایه ها هستند. پایه ای که در کیت Starlink موجود است در اکثر موارد برای نصب دائمی مناسب نیست. اگر قصد دارید دیش خود را روی سقف، دیوار یا سایر سطوح زاویه دار نصب کنید، به لوازم جانبی پایه نیاز دارید که بچرخد تا دکل ظرف را به حالت عمودی نزدیک کند.

پایه های دیش استارلینک

پایه مربعی شکل دیش استارلینک

ما پایه‌های پس‌بازار را برای Starlink توصیه می‌کنیم زیرا ارزان‌تر و راحت‌تر از پایه‌های رسمی Starlink هستند. به دلیل تطبیق پذیری آنها، بهترین لوازم جانبی نصب برای اکثر نصب ها، پایه J خواهد بود. پایه وینگارد DS2000A J، که در تصویر بالا نشان داده شده است، تقریباً برای دکل ظرف Starlink مناسب است و دارای پیچ‌های U-پیچ و مهره‌ای است که این دو را به طور کامل در کنار هم برای نصب سریع و آسان قرار می‌دهد. یکی دیگر از گزینه های محبوب نصب پس از فروش، CommDeck Flashing Mount است که معادل نصب رسمی Starlink Flashing Mount است که هر دو در تصویر زیر نشان داده شده اند:

دیش استارلینک نصب شده بر روی سقف
Starlink Flashing Mount

فروشگاه رسمی استارلینک گزینه دیگری برای تامین لوازم جانبی نصب است. Starlink انواع مختلفی از پایه ها را می سازد. Pivot Mount نسخه آنها از یک mount J است. پایه دیواری بلند و پایه دیواری کوتاه، پایه‌های پرطرفدار بیرونی دیوار و سقف هستند. اگر می‌خواهید پایه‌ای شیک با رنگ ظرف Starlink شما مطابقت داشته باشد، پایه‌های OEM رسمی بهترین راه هستند. آنها گران‌تر هستند و از مشکلات تامین رنج می‌برند، اما در مقایسه با پایه‌های پسابزاری با Starlink خارج از جعبه سازگارتر هستند.

 

لوازم جانبی شبکه استارلینک

بیشتر خانه‌ها به پوشش Wifi بیشتری نسبت به یک روتر Wifi نیاز دارند. هنگامی که کیت Starlink را سفارش می دهید، یک روتر Wifi بسیار توانمند دریافت می کنید، اما بسیاری از مشتریان باید سیستم خود را گسترش دهند تا پوشش وای فای بهتر و قابلیت اطمینان را ارائه دهند. همچنین ممکن است بخواهید مستقیماً از طریق اترنت به روتر متصل شوید. اینجاست که لوازم جانبی شبکه Starlink وارد می شود.

آداپتور اترنتStarlink

آداپتور اترنت Starlink

رایج ترین لوازم جانبی شبکه ای که مردم برای Starlink می خواهند، آداپتور اترنت است. این لوازم جانبی رسمی Starlink یک طراحی اختصاصی است، به این معنی که شما فقط می توانید آن را از Starlink تهیه کنید، هیچ نسخه پس از فروش وجود ندارد. هزینه سفارش مستقیم از Starlink 25 دلار است.

آداپتور اترنت برای سیستم های مستطیل شکل جدیدتر Starlink قابل استفاده است. دیش گرد قدیمی‌تر با یک روتر Wifi همراه بود که دارای یک پورت اترنت بود. برای کاهش هزینه ها و محدود کردن تاخیرهای سخت افزاری به دلیل مشکلات زنجیره تامین، Starlink پورت اترنت را در روترهای جدیدتر Starlink حذف کرد. مشتریانی که مایل به اتصال با اترنت هستند به آداپتور فروشگاه Starlink نیاز دارند.
گره های مش استارلینک

گره مش استارلینک

اگر نیاز دارید سیگنال Wifi خود را به مناطق بیشتری از خانه خود گسترش دهید، می خواهید یک شبکه مش راه اندازی کنید. شما می توانید از محصولات مشبک پس از فروش استفاده کنید، اما Starlink همچنین یک نسخه رسمی از خود دارد که با ظرف مستطیلی فعلی سازگار است. این سیستم مش استارلینک رسمی با گزینه های شبکه مش پسابزار موجود رقابت می کند تا پوشش وای فای بهتری را در سراسر خانه شما ارائه دهد.

سیستم های توری پس از فروش به دلیل قیمت ارزان تر، ویژگی های بهتر و سازگاری بهتر با ظرف گرد اصلی ایده آل هستند. اگر می‌خواهید جایگزین بهتری برای گزینه Starlink داشته باشید، توصیه می‌کنیم چیزی مانند سیستم مش WiFi 6E TP-Link Deco AXE5400، در تصویر بالا را بررسی کنید.

این سیستم‌های Wifi مش شخص ثالث، کنترل‌های پیشرفته‌تری را در مقایسه با سیستم مش Starlink به شما می‌دهند، مانند کنترل‌های والدین، ویژگی‌های امنیتی، کنترل‌های Wifi مهمان و غیره.

کیس RV Starlink

کیس RV Starlink

با راه اندازی سرویس Starlink RV، بسیاری از مردم Starlink را در حال حرکت می کنند. مهم است که از سخت‌افزار Starlink خود محافظت کنید، بنابراین قاب‌های محافظ برای مسافران RV، ساکنان ون و زمین‌نشینان ضروری است. یکی از گزینه های محبوب کیس Pelican 1610 است که در تصویر بالا نشان داده شده است.

اینترنت استارلینک

استارلینک کیس مخصوص به خود را دارد که به آن کیس سفر استارلینک می‌گویند. این کمی ارزان تر از برخی از کیس های پس از فروش است و به طور خاص برای Starlink طراحی شده است. با مراجعه به فروشگاه استارلینک می توانید قاب استارلینک را بررسی کنید.

 

لوازم جانبی را از کجا می توانم سفارش دهم؟

لوازم جانبی رسمی Starlink فقط از طریق فروشگاه آنلاین Starlink به فروش می رسد. اگر علاقه مند به خرید لوازم جانبی از Starlink هستید، به یک حساب کاربری فعال نیاز دارید. بیشتر در مورد آن در بخش بعدی.

برای لوازم جانبی پس از فروش، چندین خرده فروش پایه‌ها و سایر محصولاتی را که ممکن است برای سیستم خود نیاز داشته باشید حمل می‌کنند. توصیه می کنیم محصول خاص را در موتور جستجوی مورد علاقه خود جستجو کنید و سپس بهترین قیمت را از یک خرده فروش معتبر انتخاب کنید.

چگونه لوازم جانبی رسمی Starlink را سفارش دهم؟

در این قسمت نحوه انجام مراحل سفارش لوازم جانبی رسمی Starlink را توضیح خواهیم داد. یکی از متداول‌ترین سؤالاتی که ما دریافت می‌کنیم این است که افرادی که سعی می‌کنند مانت یا آداپتور اترنت خود را سفارش دهند و نمی‌توانند به فروشگاه Starlink دسترسی پیدا کنند.

سپرده های پیش سفارش

اگر مبلغ 99 دلار را برای قرار دادن در لیست انتظار Starlink کنار بگذارید، نمی توانید لوازم جانبی رسمی را از فروشگاه Starlink سفارش دهید. هنگامی که سفارش شما به یک سفارش کامل تبدیل شد، حساب کاربری شما فعال می شود و می توانید برای خرید لوازم جانبی به فروشگاه آنلاین دسترسی داشته باشید.

سفارشات کامل

مشتریانی که واجد شرایط سفارش کیت کامل Starlink هستند به فروشگاه Starlink دسترسی خواهند داشت. می توانید پایه ها و سایر لوازم جانبی را در حین یا پس از خرید اولیه کیت سخت افزاری خود خریداری کنید.

مشتریان فعلی همیشه می توانند در هر زمان به فروشگاه استارلینک بازگردند و لوازم جانبی اضافی خریداری کنند.

مرتبط:حل مشکل سرعت اینترنت در اندروید

دیش گرد در مقابل دیش مستطیل

هنگامی که Starlink بتا برای اولین بار در سال 2020 راه اندازی شد، ظرف و روتری که مشتریان در کیت خود دریافت کردند با آنچه امروز تولید می شود متفاوت بود. ظرف اصلی گرد بوده و ظرف فعلی مستطیل شکل است.

توجه به این نکته مهم است که لوازم جانبی رسمی Starlink برای ظرف اصلی با لوازم جانبی ظرف جدیدتر سازگاری ندارد. از سوی دیگر، لوازم جانبی افترمارکت به طور کلی با هر دو نسخه سازگار هستند.

در مورد تفاوت بین ظرف گرد و مستطیلی، روتر/منبع تغذیه به یک واحد همه کاره تغییر کرد، کابل Starlink به گونه ای طراحی شد که قابل جدا شدن باشد، پورت اترنت از روتر حذف شد و سخت افزار اضافی/ تغییرات نرم افزاری برای افزایش تولید و بهره وری انرژی ایجاد شد. و البته شکل ظرف عوض شد!

با مراجعه به صفحه انتخاب غذای فروشگاه Starlink می توانید لوازم جانبی هر نسخه از ظرف را مشاهده کنید. برای مشاهده لوازم جانبی سازگار، حتما ظرف خود را انتخاب کنید.

سخن نهایی

هنگام خرید لوازم جانبی Starlink گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد. برای برخی موارد، مانند آداپتور اترنت Starlink، باید از فروشگاه Starlink خرید کنید. برای گزینه‌های دیگر، مانند پایه‌ها یا سیستم‌های Wifi مش، آمازون و سایر خرده‌فروشان گزینه‌های زیادی برای انتخاب دارند.

ما به مردم توصیه می کنیم که همه گزینه های خود را بررسی کنند و مطابق با نیاز خود انتخاب کنند.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *