مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه دانلود فایل iso اصلی ویندوز ۱۱

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

مایکروسافت دانلود رسانه های نصب ویندوز 11 مانند فایل ISO را مستقیماً از وب سایت مایکروسافت آسان می کند. این روش رایگان و قانونی است—شما می توانید ویندوز 11 را بعداً با کلید محصول یا خرید خود فعال کنید. با ISO می توانید ویندوز را از ابتدا نصب کنید. در اینجا نحوه دریافت آن آمده است.

 

مایکروسافت یک فایل ISO چند نسخه ای ارائه می دهد که می تواند چندین نسخه از ویندوز 11 را نصب کند، از جمله Windows 11 Home، Pro، Enterprise، Education و غیره. هنگام نصب، مایکروسافت به شما امکان می‌دهد نسخه ویندوزی را که می‌خواهید نصب کنید انتخاب کنید، اما برای فعال کردن آن بعداً باید یک کلید محصول منطبق داشته باشید. (اگر قبلاً یک کلید محصول منطبق ندارید، می‌توانید مجوز Windows را پس از این واقعیت در تنظیمات > سیستم > فعال‌سازی > رفتن به فروشگاه خریداری کنید.)

دو راه برای دریافت فایل ISO از مایکروسافت وجود دارد، و ما هر دو روش را در بخش های جداگانه زیر پوشش خواهیم داد.

مطلب مرتبط:

نحوه باز کردن فایل ISO image در ویندوز

نحوه رایت فایل iso روی دیسک در ویندوز

ISO را مستقیماً در وب سایت مایکروسافت دانلود کنید

برای دریافت ISO چند نسخه ای ویندوز 11 به صورت دانلود مستقیم از طریق مرورگر خود، به صفحه دانلود ویندوز 11 مایکروسافت دانلود ویندوز 11 مایکروسافت مراجعه کنید. به بخش «دانلود تصویر دیسک ویندوز 11 (ISO)» بروید، سپس «ویندوز 11 (ISO چند نسخه)» را در لیست انتخاب کنید. سپس زبان محصول را انتخاب کرده و روی «تأیید» کلیک کنید.

با استفاده از منوهای کشویی نسخه و زبان را انتخاب کنید.

سپس، روی دکمه «دانلود ۶۴ بیتی» که ظاهر می‌شود کلیک کنید، فایل ISO در رایانه شما دانلود می‌شود.

روی "دانلود 64 بیتی" کلیک کنید

هنگامی که ISO ویندوز 11 را داشتید، می توانید آن را روی یک DVD رایت کنید، از آن برای نصب ویندوز 11 بر روی یک ماشین مجازی استفاده کنید یا با استفاده از ابزار شخص ثالث یک درایو USB قابل بوت ایجاد کنید. با این حال، اگر می خواهید یک درایو USB قابل بوت از یک دستگاه ویندوز موجود ایجاد کنید، ساده ترین راه استفاده از ابزاری از مایکروسافت است که در زیر به آن خواهیم پرداخت.

مطلب مرتبط:

آموزش نصب ویندوز ۱۱

 

ISO را با استفاده از ابزار ایجاد رسانه دانلود کنید

مایکروسافت همچنین یک ابزار رایگان به نام Media Creation Tool ارائه می دهد که می توانید آن را از وب سایت مایکروسافت دانلود کنید. برای دریافت آن، به صفحه دانلود ویندوز 11 مایکروسافت مراجعه کنید. به قسمت «Create Windows 11 Installation Media» بروید و روی «Download Now» کلیک کنید.

روی «Download Now» کلیک کنید.

فایلی با نامی مشابه “MediaCreationToolW11.exe” در رایانه شما دانلود می شود. وقتی تمام شد، آن را اجرا کنید. پس از پذیرش شرایط مجوز، زبان و نسخه‌ای را که می‌خواهید دانلود کنید با استفاده از منوهای کشویی انتخاب کنید، سپس روی «بعدی» کلیک کنید.

زبان و نسخه را انتخاب کنید، سپس روی «بعدی» کلیک کنید.

در صفحه «انتخاب کدام رسانه برای استفاده»، «ISO file» را انتخاب کنید، سپس روی «بعدی» کلیک کنید.

"فایل ISO" را انتخاب کنید.

با استفاده از کادر محاوره ای ذخیره که ظاهر می شود، جایی که می خواهید فایل ISO را ذخیره کنید، انتخاب کنید. در مرحله بعد، صفحه پیشرفت «دانلود ویندوز 11» را مشاهده خواهید کرد.

این ابزار ISO ویندوز 11 را دانلود می کند.

هنگامی که دانلود کامل شد، گزینه ای برای «باز کردن DVD Burner» مشاهده خواهید کرد. اگر می خواهید ISO را فوراً روی یک دیسک DVD رایت کنید، روی آن گزینه کلیک کنید. در غیر این صورت، روی “پایان” کلیک کنید.

روی "Open DVD Burner" یا "Finish" کلیک کنید.

فرآیند دانلود ISO ویندوز 11 کامل شده است. فایل ISO را در مکانی که آن را ذخیره کرده اید پیدا خواهید کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *