مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه دریافت تصاویر پس زمینه زنده در ویندوز 11

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

از پس زمینه دسکتاپ هنوز خسته شده اید؟ می‌توانید با تنظیم یک تصویر زمینه زنده یا پس‌زمینه دسکتاپ متحرک، چیزها را زنده کنید. متأسفانه، هیچ روش بومی برای انجام این کار در ویندوز 11 وجود ندارد، اما یک برنامه شخص ثالث مفید وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید.

تصویر زمینه زنده را از فروشگاه مایکروسافت دانلود کنید

شما می توانید یک پس زمینه زنده دسکتاپ در ویندوز 11 تنظیم کنید، اما برای انجام این کار، باید از یک برنامه شخص ثالث استفاده کنید.

هشدار: برنامه‌های زیادی وجود دارند که ادعا می‌کنند به وظیفه خود عمل می‌کنند، اما مراقب دانلود برنامه‌های شخص ثالث باشید، مگر اینکه توسعه‌دهندگان را بشناسید و به آنها اعتماد کنید. بسیاری از این برنامه ها ممکن است حاوی ویروس هایی باشند که رایانه شما را آلوده می کنند.

 

برنامه پیشنهادی ما Lively Wallpaper است، یک برنامه رایگان و منبع باز. می توانید Lively Wallpaper را از فروشگاه مایکروسافت دانلود کنید. برای دریافت این برنامه، روی نماد جستجوی ویندوز در نوار وظیفه کلیک کنید، “Microsoft Store” را در کادر جستجو تایپ کنید و سپس Microsoft Store را نتایج جستجو انتخاب کنید.

فروشگاه مایکروسافت را باز کنید.

در مایکروسافت استور، “Lively Wallpaper” را در نوار جستجو تایپ کنید و سپس برنامه Lively Wallpaper را از نتایج جستجو انتخاب کنید.

جستجو برای تصویر زمینه زنده.

در مرحله بعد، اطلاعاتی در مورد برنامه خواهید دید. روی «دریافت» در سمت راست این اطلاعات کلیک کنید.

Lively را دانلود کنید.

پس از انتخاب، Lively Wallpaper شروع به دانلود می کند. پس از نصب، می توانید آن را با استفاده از جستجوی ویندوز جستجو کنید.

تصویر زمینه زنده را باز کنید.

روی Lively Wallpaper از نتایج جستجو کلیک کنید تا برنامه راه اندازی شود.

 

نحوه انجام تست وب کم در ویندوز 10/11

 

تصویر زمینه زنده را از کتابخانه Lively Wallpaper انتخاب کنید

Lively Wallpaper مجهز به چندین والپیپر زنده است که می توانید از بین آنها انتخاب کنید. برای استفاده از یکی، به سادگی برنامه را باز کنید و سپس برنامه مورد نظر خود را از کتابخانه انتخاب کنید. در این مثال، ما Parallax.js را انتخاب می کنیم.

تصویر زمینه را انتخاب کنید.

این تمام چیزی است که در آن وجود دارد. تصویر زمینه زنده اکنون تنظیم شده است.

 

یک ویدیوی سفارشی، ویدیوی YouTube یا GIF را به عنوان تصویر زمینه تنظیم کنید

اگر کاغذدیواری مورد علاقه خود را از کتابخانه Lively Wallpaper پیدا نکردید، می‌توانید تصویر زمینه خود را با استفاده از یک ویدیو یا GIF در رایانه شخصی خود یا حتی با استفاده از یک ویدیوی YouTube تنظیم کنید.

برای شروع، برنامه را باز کنید و سپس روی نماد Plus (+) در صفحه سمت چپ کلیک کنید.

برای شروع، برنامه را باز کنید و سپس روی نماد Plus (+) در صفحه سمت چپ کلیک کنید

در صفحه بعدی، اگر می‌خواهید یک ویدیو یا GIF از رایانه شخصی خود انتخاب کنید، روی «Browse» در قسمت Select File کلیک کنید.

فایل اکسپلورر باز خواهد شد. ویدیو یا GIF مورد نظر خود را پیدا کنید، آن را انتخاب کنید و سپس روی «Open» کلیک کنید.

یک ویدیو یا GIF را انتخاب کنید.

یا اگر می‌خواهید از یک ویدیوی YouTube استفاده کنید، URL ویدیوی YouTube را در کادر متنی «Enter URL» وارد کنید و سپس روی دکمه فلش سمت راست کلیک کنید.

آدرس یوتیوب را وارد کنید.

چه یک ویدیوی محلی یا GIF یا یک ویدیوی YouTube را انتخاب کنید، در کتابخانه برنامه ظاهر می شود. روی دکمه Library (سه کتاب) در قسمت سمت چپ کلیک کنید و سپس ویدیو یا GIF آپلود شده جدید را انتخاب کنید.

ویدیوی محلی یا YouTube خود را انتخاب کنید.

پس از انتخاب، به عنوان پس زمینه دسکتاپ شما ظاهر می شود.

 

یک والپیپر زنده روی چند مانیتور تنظیم کنید

اگر از چند مانیتور استفاده می کنید، ممکن است متوجه شوید که کاغذدیواری انتخابی شما فقط روی یک صفحه اعمال می شود. برای تنظیم تصویر زمینه زنده در سایر مانیتورها، برنامه را باز کنید و روی نماد کنترل پنل (مانیتور) در گوشه سمت راست بالای پنجره کلیک کنید.

انتخاب مانیتور

کنترل پنل برنامه ظاهر می شود. روش پیش‌فرض قرار دادن “فقط صفحه انتخاب شده” است، به این معنی که کاغذدیواری که انتخاب می‌کنید فقط در صفحه انتخابی نمایش داده می‌شود. برای تنظیم یک تصویر زمینه در صفحه دیگر، آن را در گروه انتخاب نمایش انتخاب کنید.

نمایشگر را انتخاب کنید

پس از انتخاب، به کتابخانه برنامه برگردید و تصویر زمینه ای را که می خواهید در صفحه دیگر قرار دهید انتخاب کنید.

 

 

دسکتاپ های مجازی

همچنین می توانید روش قرار دادن کاغذ دیواری انتخاب شده را تغییر دهید. یعنی می‌توانید انتخاب کنید که کاغذدیواری انتخاب‌شده در تمام صفحه‌ها کشیده شود یا همان کاغذدیواری را در هر صفحه کپی کنید. فقط روی حباب کنار گزینه ای که می خواهید استفاده کنید کلیک کنید.

گزینه های روش جایگذاری

بستن تصویر زمینه زنده

اگر تصمیم دارید استفاده از تصویر زمینه زنده را که با استفاده از Lively Wallpaper تنظیم کرده اید متوقف کنید، برنامه را باز کنید و سپس روی نماد کنترل پنل (مانیتور) در گوشه سمت راست بالای پنجره کلیک کنید.

در کنترل پنل برنامه، روی «Close Wallpapers» در گوشه سمت راست پایین پنجره کلیک کنید.

کاغذ دیواری حذف خواهد شد.

علاقه ای به استفاده از یک برنامه شخص ثالث ندارید؟ در حالی که هیچ راه بومی برای استفاده از تصاویر پس زمینه زنده با ویندوز 11 وجود ندارد، مایکروسافت کار بزرگی را انجام داد که هزاران والپیپر زیبا را برای سیستم عامل خود تهیه کرد و تغییر پس زمینه دسکتاپ آسان است.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *