مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه رفع خطای ۱۱۰۵ در دیسکورد

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

Discord یک برنامه محبوب VoIP (Voice Over Internet Protocol) در بین گیمرها در جامعه بازی است. این برنامه رایگان است و به کاربران و گیمرها اجازه می دهد تا از طریق گفتگوی ویدیویی و صوتی نیز در Discord با گیمرها تعامل داشته باشند. اگرچه گزارش‌هایی از دریافت خطای 1105 توسط کاربران دیسکورد در هنگام تلاش برای دسترسی به برنامه Discord در ویندوز 10 گزارش شده است، اما کاربران ویندوز 7 و ویندوز 8.1 نیز این خطا را تجربه کرده‌اند. در این آخرین قسمت از سری عیب یابی ما، ما در مورد راه حل های توصیه شده ای صحبت خواهیم کرد که می توانید برای رفع خطای Discord 1105 در ویندوز 10 امتحان کنید.

هنگام بروز خطای Discord 1105 چه باید کرد

عوامل متعددی وجود دارد که می تواند باعث ایجاد کد خطای 1105 در برنامه Discord شود، مانند مشکل سرور، محدودیت های شبکه (مدیر شبکه) به فایل های داده برنامه خراب و حافظه پنهان برنامه. اگر خطای Discord 1105 را دریافت می کنید، راه حل های زیر را برای رفع آن امتحان کنید.

راه حل 1: مشکل سرور را بررسی کنید

اگر خطای Discord 1105 را دریافت می‌کنید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که بررسی کنید آیا Discord با مشکل سرور مواجه است وضعیت Discord را در اینجا بررسی کنید، جایی که می‌توانید ببینید آیا مشکل سرور و قطعی سرور گزارش شده است یا خیر. زمان واقعی در صفحات وضعیت.
اگر مقصر خطای Discord 1105 به دلیل مشکل سرور است، تنها کاری که می توانید در حال حاضر انجام دهید این است که منتظر بمانید تا توسعه دهنده مشکل را برطرف کند.
 

راه حل 2: به شبکه دیگری بروید

اگر با استفاده از یک شبکه محدود کننده به عنوان اتصال اینترنتی خود به Discord دسترسی دارید، ممکن است علت بروز خطای Discord 1105 باشد. شبکه های محدود معمولاً از شبکه کار، شبکه مدرسه، اتصال WIFI یک هتل یا سایر شبکه های عمومی هستند. برای بررسی اینکه آیا شبکه محدود شده مقصر ظاهر شدن Discord Error 1105 است، سعی کنید به شبکه دیگری تغییر دهید. به شدت توصیه می شود از شبکه خانگی خود استفاده کنید. هنگامی که به شبکه خانگی خود وصل شدید، بررسی کنید که آیا خطای 1105 همچنان رخ می دهد یا خیر.
اگر پس از جابجایی به یک شبکه دیگر و خطا دیگر ظاهر نشد، مدیر محدودیت هایی اعمال می کند، بنابراین می توانید با مدیر شبکه شبکه تماس بگیرید و درخواست کنید (در صورت امکان) Discord را از سرویس های محدود شده حذف کنید. اگرچه از آنجایی که این یک شبکه عمومی است، اغلب محدودیت های زمانی برای محدود کردن استفاده از پهنای باند در شبکه عمومی استفاده می شود.

راه حل 3: داده های برنامه Discord را حذف کنید

پس از انجام راه حل های بالا اما همچنان خطای Discord 1105 همچنان رخ می دهد، سعی کنید داده های خراب را بررسی کنید. برای رفع این مشکل، ممکن است لازم باشد پوشه %appdata% و پوشه %localappdata% را حذف و پاک کنید.
برای انجام این:
کلید Windows + R را روی صفحه کلید خود فشار دهید تا کادر محاوره ای RUN باز شود
رفع خطای  در ۱۱۰۵ در دیسکورد
در کادر محاوره‌ای RUN، %appdata% را تایپ کنید و Enter را فشار دهید یا روی OK کلیک کنید تا پوشه AppData باز شود
رفع خطای  در ۱۱۰۵ در دیسکورد
روی پوشه Discord دوبار کلیک کنید.
رفع خطای  در ۱۱۰۵ در دیسکورد
CTRL + A را روی صفحه کلید خود فشار دهید تا همه فایل های داخل پوشه Discord برجسته شوند.
رفع خطای  در ۱۱۰۵ در دیسکورد
روی ورودی های هایلایت شده کلیک راست کرده و از منوی کشویی روی Delete کلیک کنید.
رفع خطای  در ۱۱۰۵ در دیسکورد
کلید Windows + R را روی صفحه کلید خود فشار دهید تا کادر محاوره ای RUN باز شود
کادر محاوره ای RUN را باز کنید
در کادر محاوره‌ای RUN، %localappdata% را تایپ کرده و Enter را فشار دهید یا روی OK کلیک کنید تا پوشه محلی appdata باز شود.

رفع خطای  در ۱۱۰۵ در دیسکورد

روی پوشه Discord دوبار کلیک کنید.

رفع خطای  در ۱۱۰۵ در دیسکورد
CTRL + A را روی صفحه کلید خود فشار دهید تا همه فایل های داخل پوشه Discord به غیر از فایل به روز رسانی برجسته شوند.
رفع خطای  در ۱۱۰۵ در دیسکورد
روی ورودی های هایلایت شده کلیک راست کرده و از منوی کشویی روی Delete کلیک کنید.
کامپیوتر را مجددا راه اندازی کنید.
ری استارت کامپیوتر
هنگامی که رایانه به طور کامل راه اندازی مجدد شد، بررسی کنید که آیا پیام خطای Discord 1105 در ویندوز 10 همچنان وجود دارد یا خیر.
پس از دنبال کردن راه حل های ذکر شده، خطای Discord 1105 را در ویندوز 10 با موفقیت برطرف خواهید کرد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *