مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه رفع خطای “Unable To Connect To EA Server” در بازی فیفا ۲۳

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

پیغام خطای “unable to connect to EA server” می تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود. اگر در حال حاضر این خطا را دریافت می کنید و مانع از لذت بردن شما با FIFA 23 می شود، این راهنمای عیب یابی برای شما مناسب است.

چگونه خطای FIFA 23 “unable to connect to EA server” را برطرف کنیم؟

اگر در حال حاضر برای اتصال به سرورهای ea با FIFA 23 مشکل دارید، در اینجا راه حل هایی وجود دارد که می توانید آنها را امتحان کنید.

بازی فیفا ۲۳
رفع شماره 1: وضعیت سرور FIFA 23 را بررسی کنید.

اگر FIFA 23 کار نمی کند، یا اگر به دلیل خطای “unable to connect to EA server” نمی توانید هیچ ویژگی آنلاین را بازی کنید، اولین کاری که می خواهید انجام دهید این است که وضعیت سرورهای بازی را بررسی کنید.

برای بسیاری از افراد، مشکل مربوط به سرور دلیل اصلی این است که ممکن است در وهله اول این خطا را دریافت کنند.

برای دریافت اطلاعات دست اول می توانید صفحه رسمی وضعیت سرور EA را بررسی کنید.

راه حل شماره 2: رایانه یا کنسول خود را مجدداً راه اندازی کنید.

راه‌اندازی مجدد رایانه یا کنسول گاهی اوقات می‌تواند اشکالات جزئی یا موقتی شبکه را برطرف کند. اگر از زمانی که خطا ظاهر شد، رایانه یا کنسول خود را مجدداً راه اندازی نکردید، اکنون فرصت مناسبی برای انجام این کار است.

رفع شماره 3: چرخه برق مودم یا روتر شما.

گام ساده دیگری که به طور بالقوه می تواند مشکلات اتصال با FIFA 23 را برطرف کند، اطمینان از تازه کردن مودم یا روتر است. خطای “unable to connect to EA server” گاهی اوقات ممکن است اتفاق بیفتد اگر رایانه شخصی یا کنسول برای مدت کوتاهی اتصال به سرورهای EA.com را قطع کند. کاری که برای بررسی باید انجام دهید این است که مودم یا روتر خود را مجددا راه اندازی کنید و امیدوار باشید که پس از آن باگ برطرف شود.

شخصی در حال بررسی یک مودم adsl

مهم است که مودم یا روتر خود را به مدت 30 ثانیه از منبع تغذیه جدا کنید. این به اجزای دستگاه اجازه می دهد تا به طور کامل تخلیه شوند. هنگامی که مودم/روتر را مجددا راه اندازی کردید، همه چیز را دوباره به آن متصل کنید و دوباره FIFA 23 را اجرا کنید.

رفع شماره 4: سرور DNS را تغییر دهید.

گاهی اوقات، یک رایانه شخصی یا کنسول ممکن است با مشکل اتصال EA.com به دلیل خرابی سرور DNS مشکل داشته باشد. به طور پیش فرض، اکثر مردم از سیستم نام دامنه یا DNS ارائه شده توسط ISP خود استفاده می کنند که بسیار طبیعی است. با این حال، ممکن است مواردی وجود داشته باشد که این سرورهای DNS به طور عادی کار نمی کنند. اگر این اتفاق بیفتد، رایانه‌ها یا کنسول‌های آسیب‌دیده ممکن است به سختی به سرورهای ea یا هر وب‌سایتی متصل شوند.

مرتبط:مشکل کرش بازی FIFA 23 در PS4 | PS5

برای بررسی اینکه آیا مشکل سیستم نام دامنه دارید، باید از سرورهای DNS مختلف استفاده کنید. تعدادی سرور DNS رایگان، ایمن و قابل اعتماد برای این منظور وجود دارد، اما پیشنهاد می کنیم از DNS گوگل استفاده کنید.

dns سرور گوگل

 

رفع شماره 5: تنظیمات فایروال خود را به روز کنید.

اگر بعد از تغییر سرور dns هیچ اتفاقی نیفتد، بررسی تنظیمات فایروال خود ممکن است چیز خوبی باشد که می توانید امتحان کنید. ممکن است فایروال شما مسئول عدم اتصال کامپیوتر شما به سرورهای ea در حال حاضر باشد.

به خاطر داشته باشید که تنظیمات پیش فرض فایروال ویندوز دیفندر بازی های محبوبی مانند سری FIFA را مسدود نمی کند. با این حال، ممکن است یک مشکل منحصر به فرد در سیستم شما وجود داشته باشد که باعث شود فایروال اتصال را مسدود کند.

در اینجا چیزی است که شما باید انجام دهید:

  1. کلید Windows + R را روی صفحه کلید خود فشار دهید تا اعلان RUN ظاهر شود.
  2. “Control” را تایپ کرده و Enter را فشار دهید.
    در قسمت View by دقت کنید که روی آن Category نوشته شده باشد سپس System and Security را انتخاب کنید.
  3. Windows Defender Firewall را انتخاب کنید.
  4. روی Allow an app or feature from Windows Defender Firewall در پنل سمت چپ کلیک کنید.
  5. روی دکمه تغییر تنظیمات کلیک کنید.
  6. با اسکرول کردن به پایین به دنبال FIFA23.exe در لیست برنامه ها بگردید.
  7. اطمینان حاصل کنید که هر دو جعبه خصوصی و عمومی برای FIFA 23 علامت زده شده اند.
  8. برای ذخیره تغییرات OK را فشار دهید.

هنگامی که تنظیمات فایروال خود را به روز کردید، دوباره FIFA 23 را بازی کنید و ببینید آیا اکنون می توانید بدون مشکل به سرورهای EA متصل شوید.

رفع شماره 6: از اتصال سیمی استفاده کنید.

اگر از وای فای در رایانه یا کنسول خود استفاده می کنید، مطمئن شوید که اتصال پایدار است. اگر دریافت سیگنال وای فای ضعیفی دارید که در آن سرعت اتصال شما وجود دارد، ممکن است باعث ایجاد مشکل در اتصال با دستگاه شما شود.

در صورت امکان، سعی کنید رایانه شخصی یا کنسول خود را با کابل اترنت به روتر متصل کنید. داشتن اتصال کابل اترنت قابل اعتمادتر است و می تواند اتصال سریع تری نسبت به اتصال بی سیم به شما بدهد.

رفع شماره 7: به روتر نزدیکتر شوید.

اگر اتصال از طریق اترنت اصلا امکان پذیر نیست، سعی کنید کنسول یا رایانه شخصی خود را به روتر نزدیک کنید. این ممکن است در شرایطی مفید باشد که در آن سیگنال به رایانه یا کنسول شما به دلیل عواملی مانند فاصله فیزیکی یا وجود دیوارهای ضخیم ضعیف است.

روتر بی سیم خود را در مکانی بسیار قابل مشاهده قرار دهید که در صورت امکان به قلب خانه شما نیز نزدیک باشد. همچنین ممکن است بخواهید جهت آنتن روتر خود را طوری تنظیم کنید که در جهت کامپیوتر یا کنسول بازی شما باشد.

مرتبط:رفع خطای Unrecoverable Error | Secure Boot Error در بازی FIFA 23

سوالات متداول

خطای FIFA 23 “عدم اتصال به سرور EA” چیست؟

خطای «unable to connect to EA server» می‌تواند ناشی از یک مشکل مرتبط با سرور یا چیزی از طرف گیمر باشد. خطا معمولاً نشان می دهد که دستگاه، رایانه شخصی یا کنسول، در اتصال به سرورهای بازی با مشکل مواجه شده است یا اتصال ناپایدار شده است.

چرا خطای «unable to connect to EA server» دریافت می کنم؟

خطای “عدم اتصال به سرور EA” در FIFA 23 می تواند به دلایل زیادی ایجاد شود. دلایل ممکن است از مشکل احتمالی سرورهای FIFA 23 گرفته تا وضعیت اتصال اینترنت شما در خانه متغیر باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *