مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه رفع خطا: “VAC was unable to verify your game session”

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

یکی از رایج ترین و آزاردهنده ترین خطاها “VAC was unable to verify your game session” است.
هیچ کس نمی داند چرا یا چگونه این خطا رخ می دهد و هیچ راه حل مشخصی برای رفع این خطا وجود ندارد.
در ادامه مطلب بخوانید تا با انجام چند مرحله ساده این خطا را حل کنید و این خطا دقیقاً به چه معناست.

“VAC was unable to verify your game session” یکی از رایج‌ترین و آزاردهنده‌ترین خطاهایی است که بازیکن CS:GO اغلب با آن مواجه می‌شود. اکثر بازیکنان CS:GO به دلیل وجود VAC (Valve Anti Cheat) وقتی با این خطای خاص مواجه می شوند، دچار وحشت می شوند. اما در واقعیت، هیچ چیزی برای نگرانی وجود ندارد، مگر اینکه هر نوع اسکریپت یا تقلبی را اجرا کنید تا به خود یک مزیت ناعادلانه بدهید. “VAC قادر به تایید نیست” خطایی است که اکثراً پس از به‌روزرسانی پچ رخ می‌دهد یا اگر در حال سر و کله زدن با فایل‌های بازی بوده‌اید، گفته شده است که رفع آن نیز بسیار آسان است و در بیشتر موارد، بازی بالا می‌رود و در عرض چند دقیقه به درستی اجرا شود

رفع خطای “VAC was unable to verify your game session”

در اینجا چند راه ساده وجود دارد که از طریق آنها می توانید خطای “VAC was unable to verify your game session” را برطرف کنید، زیرا ما همچنین سعی می کنیم توضیح دهیم که این خطا در واقع چه معنایی دارد و دلیل اینکه چرا به طور تصادفی رخ می دهد. بنابراین راه حل های زیر را دنبال کنید تا از شر خطا خلاص شوید و بازی CS:GO را از سر بگیرید.

مرتبط:چیت بازی csgo

 

خطای “VAC was unable to verify your game session” چیست؟

علیرغم اینکه یکی از رایج ترین خطاهای CS:GO است، دلیل رخ دادن آن هنوز در پرده ای از رمز و راز پنهان است. Valve هرگز دلیلی برای اینکه چرا این اتفاق می‌افتد و صادقانه بگویم، کاربران حتی نمی‌دانند چگونه رخ می‌دهد، ارائه نکرده است، فقط به طور تصادفی اتفاق می افتاد آن کاربر خاص قفل می‌کند. این واقعیت که راه حل مناسبی برای این مشکل وجود ندارد، آن را به یک خطای بسیار آزاردهنده تبدیل می کند که سال هاست بر بازیکنان در سطح جهانی تأثیر گذاشته است.

مرتبط:نحوه رفع بن در بازی csgo

تنها درک این خطا مربوط به سیستم Valve Anti Cheat (VAC) است که توسط Valve برای محافظت از پایگاه کاربر خود در برابر متقلبان توسعه داده شده است. به نظر می رسد نوعی باگ غیرقابل توضیح وجود دارد که به دلیل آن، این سیستم در مواقعی کاربران قانونی را قفل می کند و آنها را از دسترسی CS:GO محدود می کند، مگر اینکه خطای “VAC قادر به تأیید جلسه بازی شما نیست” اصلاح شود.

روش های مختلف برای رفع خطای

“VAC was unable to verify your game session”

از آنجایی که خطا به خودی خود کاملاً شناخته شده نیست، راه حل مناسبی برای مشکل وجود ندارد. بنابراین کاربران می توانند مراحل ذکر شده در زیر را به همین ترتیب دنبال کنند و مطمئناً دیر یا زود مشکل را برطرف می کنند.

1. Steam Client را راه اندازی مجدد کنید

اولین کاری که باید بعد از مواجه شدن با این خطا انجام دهید این است که به سادگی از CS:GO خارج شوید، از حساب Steam خود خارج شوید، برنامه را ببندید و سپس دوباره آن را باز کنید. در بیشتر موارد، این مرحله برای رفع خطا کافی است، زیرا گاهی اوقات ممکن است تغییراتی در «چارچوب سیستم عامل» ایجاد شود که ممکن است به خطای «VAC قادر به تأیید جلسه بازی شما نبود» منجر شود.

“Steam” را باز کنید.

روی نام نمایه خود در گوشه سمت راست بالای Steam کلیک کنید. سپس از لیست کشویی گزینه ها بر روی log out کلیک کنید.

هنگامی که پنجره بازشو درخواست مجوز کرد، روی «خروج» کلیک کنید.

«Steam» را ترک کنید و برنامه را از «Taskbar» ببندید.

برای راه‌اندازی مجدد برنامه، روی Steam دوبار کلیک کنید، وارد حساب کاربری خود شوید، «CS:GO» را باز کنید.

اگر خطا برطرف شد، این روش موفقیت آمیز بود، در غیر این صورت، می توانید به راه حل بعدی بروید.

2. کامپیوتر را مجددا راه اندازی کنید

خوب، اگر CS:GO و Steam را مجددا راه اندازی کرده اید، اما خطا هنوز خود به خود برطرف نشده است، تنها مرحله منطقی این است که یک بار سیستم را راه اندازی مجدد کنید. اگرچه این راه حل ایده آل به نظر نمی رسد، اما راه اندازی مجدد رایانه شخصی بسیاری از مشکلات را برطرف می کند زیرا همه برنامه های فعال و غیرفعال در طول این فرآیند بسته می شوند و ممکن است به طور خودکار مشکل را برطرف کند.

یک بار دیگر Steam را راه اندازی کنید و CS:GO را باز کنید، اگر مشکل همچنان ادامه داشت، راه حل بعدی ما را امتحان کنید.

 

3. بررسی فایل های بازی

این مرحله‌ای است که تقریباً همیشه خطای

“VAC was unable to verify your game session”

را حل می‌کند، زیرا این روش به بازیابی فایل‌های از دست رفته بازی کمک می‌کند و هر کدام را که ممکن است خراب شده باشد جایگزین می‌کند. در اینجا نحوه تایید فایل های بازی خود از طریق Steam آورده شده است.

“Steam” را باز کنید، روی “کتابخانه” موجود در نوار ابزار بالا کلیک کنید.

بازی ‘CS:GO’ را جستجو کنید و روی عنوان بازی کلیک راست کنید. سپس بر روی “Properties” کلیک کنید.

در قسمت “Properties” روی تب “Local Files” موجود در بالا کلیک کنید و سپس روی “Verify Integrity Of Game Files” کلیک کنید.

به محض اینکه آن گزینه را فشار دهید، سیستم شروع به مرور همه فایل های بازی به طور خودکار می کند و هر گونه رویه لازم برای رفع آنها را انجام می دهد. ممکن است چند دقیقه طول بکشد تا تکمیل شود، پس از آن یک کادر گفتگوی جدید ظاهر می‌شود و می‌توانید روی «بستن» کلیک کنید.

نحوه رفع خطا: CS:GO "VAC Unable to Verify" - راهنمای کامل

در بیشتر موارد تأیید صحت فایل های بازی خطا را حل می کند

اکنون که همه فایل‌های بازی را تشخیص داده‌اید و با موفقیت بررسی کرده‌اید، یک بار دیگر CS:GO را اجرا کنید و ببینید آیا خطا همچنان ادامه دارد یا خیر. اگر خطا همچنان ادامه داشت، به راه حل بعدی بروید.

4. درایورهای دستگاه را به روز کنید

برخی از درایورهای دستگاه خراب یا قدیمی ممکن است گاهی باعث ظاهر شدن این خطای CS:GO شوند، به خصوص درایورهای مربوط به کارت گرافیک و کارت صدا. بنابراین به روز رسانی و تعمیر این درایورها نیز می تواند به حل این مشکل کمک کند.

“Win + R” را فشار دهید تا “پنجره اجرا” باز شود. سپس ‘devmgmt.msc’ را وارد کرده و روی ‘Ok’ کلیک کنید تا وارد ‘Device Manager’ شوید.

روی «Display Adapters» دوبار کلیک کنید تا آن را بزرگ کنید.

اکنون روی کارت گرافیک خود کلیک راست کرده و گزینه Update Driver را انتخاب کنید. سپس، “جستجوی خودکار” را برای نرم افزار درایور به روز شده انتخاب کنید و دستورالعمل های روی صفحه را برای تکمیل فرآیند دنبال کنید.

نحوه رفع خطا: CS:GO "VAC Unable to Verify" - راهنمای کامل
رانندگان باید به روز باشند

این باید آخرین تلاش برای رفع خطا باشد و اگر همچنان ادامه داشت، متاسفانه آخرین راه حل تنها کاری است که کاربر می تواند انجام دهد.

5. CS:GO را دوباره نصب کنید

اگر همه راه‌حل‌های بالا شکست خورده‌اند، تنها کاری که کاربر می‌تواند انجام دهد این است که به «کنترل پنل» یا از طریق خود «استیم» رفته، CS:GO را حذف و سپس یک‌بار دیگر آن را نصب کنید. هیچ بازیکنی نمی‌خواهد این کار را انجام دهد، زیرا این یک فرآیند زمان‌بر و همچنین واقعا آزاردهنده است. اما متأسفانه، اگر هیچ یک از مراحل بالا کار نکرد، کاربر باید به اجبار این کار را انجام دهد.

 

دلایلی که چرا خطای CS:GO “VAC قادر به تایید نیست” رخ می دهد

در حالی که هیچ دلیل دقیقی پشت این خطا وجود ندارد، مفروضات زیادی وجود دارد و معمولاً کار بر روی رفع این مشکلات باعث حل این خطا نیز می شود.

هنگامی که سرویس گیرنده Steam آنطور که باید کار نمی کند، این احتمال وجود دارد که شما با این مشکل مواجه شوید. این ممکن است بلافاصله پس از به‌روزرسانی پچ CS:GO یا به‌روزرسانی مشتری اتفاق بیفتد.

اگر تایید فایل های بازی CS:GO کامل نباشد، ممکن است با این خطا نیز مواجه شوید.

هنگامی که فایل های برنامه سرویس گیرنده Steam از بین رفته یا به نوعی خراب شده اند، ممکن است این مشکل ظاهر شود.

اگر سیستم عامل ویندوز یا درایورها به روز نیستند، می توانید با این مشکل روبرو شوید.

پس از رفع خطای “VAC قادر به تأیید جلسه بازی شما نبود”، کاربر می تواند یک بار دیگر به صف درخواست در بازی بپیوندد و همه چیز به طور عادی شروع به کار می کند. اما همیشه این احتمال وجود دارد که این خطا دوباره به طور غیرمنتظره رخ دهد که کاربر می تواند یک بار دیگر این مراحل را برای حل مشکل دنبال کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *