مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه رفع مشکل روشن نشدن تلویزیون سامسونگ

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

مشکل روشن نشدن تلویزیون سامسونگ می تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد. این می تواند به دلیل یک مشکل نرم افزاری، منبع تغذیه نامناسب یا حتی یک محافظ برق معیوب باشد. برای رفع این مشکل باید یک سری مراحل عیب یابی را انجام دهید.

سامسونگ یک شرکت کره جنوبی است که احتمالاً با ساخت برخی از بهترین گوشی های هوشمند اندرویدی آن را می شناسید. اما آیا می‌دانستید که این شرکت چندین محصول الکترونیکی مصرفی دیگر مانند تلویزیون هوشمند، ماشین لباسشویی و یخچال نیز دارد. به عنوان مثال، تلویزیون های سامسونگ به طور مداوم یکی از پرفروش ترین محصولات آنها در سراسر جهان هستند.

وقتی تلویزیون سامسونگ روشن نمی شود چه باید کرد؟

تلویزیون های سامسونگ بیشتر به دلیل کیفیت بالا و ویژگی های بسته بندی شده خود شناخته شده اند. مصرف کنندگان معمولاً هنگام خرید تلویزیون جدید این مارک را به دیگران ترجیح می دهند.

با این حال، مواقعی وجود دارد که هنگام استفاده از تلویزیون سامسونگ شما مشکلات خاصی رخ می دهد. یکی از این مسائل زمانی است که تلویزیون روشن نمی شود. این گاهی اوقات می تواند یک تجربه خسته کننده باشد، به خصوص اگر برای تماشای آخرین قسمت برنامه مورد علاقه خود هیجان زده باشید.

برای رفع آسان این مشکل باید به چراغ قرمز تلویزیون سامسونگ خود توجه کنید. این چراغ قرمز چراغ آماده به کار است که در لبه صفحه نمایش پیدا می شود. این چراغ می تواند خاموش، چشمک زن یا روشن باشد. مراحل عیب یابی که باید انجام دهید به وضعیت این چراغ آماده به کار بستگی دارد.

در اینجا کاری است که می توانید برای رفع این مشکل انجام دهید.

تلویزیون سامسونگ روشن نمی شود، چراغ قرمز خاموش است

تلویزیون سامسونگ روشن نمی شود، چراغ قرمز خاموش است

وقتی تلویزیون سامسونگ شما روشن نمی شود و چراغ قرمز یا چراغ آماده به کار خاموش است، به این معنی است که تلویزیون شما هیچ برقی ندارد.

قطع برق در منطقه

آیا در حال حاضر با قطعی برق در منطقه خود مواجه هستید؟ این ممکن است احمقانه به نظر برسد، اما گاهی اوقات مشکل ممکن است به دلیل قطع برق ایجاد شود. سعی کنید بررسی کنید که آیا سایر وسایل یا چراغ های شما کار می کنند یا خیر.

سیم برق آسیب دیده

باید بررسی کنید که آیا سیم برق تلویزیون سامسونگ به درستی به یک پریز وصل شده است یا خیر. در صورت امکان، کابل برق تلویزیون خود را به یک پریز برق دیگر وصل کنید.

محافظ برق معیوب

اگر تلویزیون به هر محافظ برق وصل می‌شود، پیشنهاد می‌کنم محافظ برق را بردارید تا بررسی کنید که آیا این عامل ایجاد مشکل است یا خیر.

پریز برق کار نمی کند

سعی کنید تلویزیون سامسونگ خود را از برق بکشید و حداقل 30 ثانیه آن را از برق جدا کنید. این کار برق باقیمانده تلویزیون را حذف می کند. تلویزیون را دوباره به پریز وصل کنید که معلوم است کار می کند.

می‌توانید این پریز را قبل از وصل کردن تلویزیون با وصل کردن دستگاه دیگری مانند لامپ به آن چک کنید و ببینید که آیا درست کار می‌کند یا خیر.

مشکل سخت افزاری

اگر تلویزیون سامسونگ روشن نمی شود و چراغ آماده به کار قرمز هنوز خاموش است، ممکن است به دلیل یک مشکل سخت افزاری باشد.

این ممکن است به دلیل معیوب بودن منبع تغذیه، معیوب بودن برد برق، یا حتی یک برد مدار آسیب دیده باشد.

بهترین کاری که در حال حاضر می توانید انجام دهید این است که این تلویزیون را در مرکز خدمات تعمیر کنید. اگر تلویزیون همچنان تحت گارانتی باشد، تعمیر یا تعویض آن رایگان خواهد بود.

تلویزیون سامسونگ روشن نمی شود، چراغ قرمز روشن است

تلویزیون سامسونگ روشن نمی شود، چراغ قرمز روشن است

وقتی تلویزیون سامسونگ شما روشن نمی شود اما چراغ قرمز آماده به کار روشن است، ممکن است به دلیل نقص نرم افزاری تلویزیون سامسونگ شما باشد یا ممکن است کنترل از راه دور کار نکند و به باتری های جدید نیاز داشته باشد.

چراغ قرمز روشن در تلویزیون شما نشانه خوبی است زیرا به این معنی است که در حالت آماده به کار است.

 

چرخه برق تلویزیون

برای از بین بردن احتمال مشکل برق ناشی از یک نقص نرم افزاری، باید تلویزیون سامسونگ خود را مجددا راه اندازی کنید.

تلویزیون را از پریز برق جدا کنید سپس حداقل 30 ثانیه صبر کنید تا سیم برق تلویزیون را به پریز وصل کنید.

مطمئن شوید که به طور ایمن وصل شده است.

بررسی کنید که چراغ حالت آماده به کار روشن است یا خیر، سپس دکمه روشن/خاموش را روی خود تلویزیون فشار دهید.

آیا تلویزیون سامسونگ شما روشن می شود؟ اگر این کار را کرد، بررسی کنید که آیا کنترل از راه دور کار می کند یا خیر.

اگر دائماً نیاز دارید تلویزیون را از برق بکشید و آن را وصل کنید تا کار کند، باید تنظیم مجدد را در نظر بگیرید، زیرا این کار باعث حذف هر گونه اطلاعات خراب که می تواند باعث ایجاد مشکل شود.

پس از اتمام تنظیم مجدد، تلویزیون شما در تنظیمات کارخانه قرار می گیرد.

همچنین باید با دانلود هر به‌روزرسانی که در اعلان‌های تلویزیون ظاهر می‌شود، مطمئن شوید که تلویزیون سامسونگ شما با آخرین به‌روزرسانی سیستم‌افزار اجرا می‌شود.

باتری های کنترل از راه دور را تعویض کنید

وقتی دکمه پاور تلویزیون را فشار می‌دهید و روشن می‌شود اما وقتی از ریموت کنترل تلویزیون استفاده می‌کنید، تلویزیون پاسخ نمی‌دهد، باید باتری‌های ریموت را تعویض کنید، زیرا به احتمال زیاد این مشکل باعث ایجاد مشکل شده است.

یکی از باتری ها تعویض شده است، سعی کنید بررسی کنید که آیا کنترل از راه دور به درستی کار می کند.

هنگام فشار دادن دکمه روشن/خاموش روی ریموت، مطمئن شوید که ریموت را به سمت پنجره IR تلویزیون خود بگیرید.
تلویزیون سامسونگ روشن نمی شود، چراغ قرمز چشمک می زند
تلویزیون سامسونگ روشن نمی شود، چراغ قرمز چشمک می زند

وقتی تلویزیون سامسونگ شما روشن نمی شود و چراغ قرمز رنگ آماده به کار چشمک می زند، معمولاً به این معنی است که تلویزیون منبع تغذیه بدی دارد

 

منبع تغذیه آسیب دیده است

منبع تغذیه تلویزیون شما به راحتی آسیب نمی بیند، اما مواردی مانند وقوع طوفان رعد و برق وجود دارد که جریان برق به آن آسیب می رساند.

هنگامی که این اتفاق می افتد، باید تلویزیون خود را در مرکز خدمات تعمیر کنید.

اشکال HDMI

تلویزیون سامسونگ شما ممکن است تحت تأثیر یک نقص HDMI قرار گیرد که معمولاً زمانی رخ می دهد که کنسول بازی با استفاده از کابل HDMI به یکی از درگاه های HDMI متصل شده و تلویزیون خاموش است.

هنگامی که تلویزیون سامسونگ خود را روشن می کنید، کنسول بازی از راه اندازی صحیح آن جلوگیری می کند.

محافظ برق کار نمی کند

اگر تلویزیون سامسونگ شما به محافظ برق وصل می شود، این احتمال وجود دارد که این مشکل باعث شود.

اگرچه یک محافظ برق برای جلوگیری از آسیب ناگهانی برق به تلویزیون شما استفاده می شود، اما همچنین می تواند باعث شود تلویزیون به درستی کار نکند، به خصوص اگر آسیب دیده باشد.

برای بررسی اینکه آیا این همان چیزی است که باعث این مشکل شده است، می توانید سعی کنید تلویزیون خود را مستقیماً به پریز برق وصل کنید.

 

سایر مراحل عیب یابی که می توانید انجام دهید

اگر مراحل بالا مشکل را برطرف نکرد و مشکل همچنان ادامه داشت، در اینجا چند مرحله عیب‌یابی اضافی وجود دارد که می‌توانید انجام دهید.

تلویزیون سامسونگ صفحه نمایش مشکی دارد

اگر چیزی در تلویزیون سامسونگ شما ظاهر نمی شود و تنها چیزی که می توانید ببینید یک صفحه سیاه است، سعی کنید بررسی کنید که آیا به یک دستگاه خارجی مانند جعبه تلویزیون Android متصل است یا خیر.

مطمئن شوید که دستگاه به درستی به یکی از درگاه های HDMI تلویزیون متصل شده است.

سعی کنید دستگاه HDMI خارجی را از تلویزیون جدا کنید و بررسی کنید که آیا تلویزیون روشن می شود یا خیر. اگر این کار را کرد، مشکل ناشی از دستگاه HDMI است.

همچنین باید مطمئن شوید که تلویزیون روی همان منبع دستگاه خارجی تنظیم شده است. اگر هر یک از دستگاه های HDMI شما به HDMI 1 متصل است، منبع تلویزیون را روی HDMI 1 تنظیم کنید.

برخی از مدل‌های جدید تلویزیون دارای تست HDMI هستند که بررسی می‌کند کابل HDMI مورد استفاده شما کار می‌کند یا نیاز به تعویض دارد.

مرتبط:HDMI 2.1a چیست و چه تفاوتی با بقیه دارد؟

تلویزیون سامسونگ خاموش نمی شود

ممکن است با مشکلی مواجه شوید که تلویزیون شما خاموش نمی شود.

این معمولاً به دلیل یک نقص نرم افزاری است که در آن سیستم عامل منجمد شده یا در حال اشکال است.

برای رفع این مشکل تنها کاری که باید انجام دهید این است که تلویزیون را از پریز برق آن جدا کرده و سپس 30 ثانیه صبر کنید و دوباره آن را به برق وصل کنید.

تلویزیون سامسونگ خود را ریست کنید

هنگامی که مشکل ناشی از یک نقص نرم افزاری باشد، معمولاً تنظیم مجدد کارخانه این مشکل را برطرف می کند.

تنظیمات را باز کنید و سپس General را انتخاب کنید.

Reset را انتخاب کنید، پین خود را وارد کنید (0000 پیش فرض است) و سپس Reset را انتخاب کنید.

برای تکمیل تنظیم مجدد، OK را انتخاب کنید. تلویزیون شما به طور خودکار راه اندازی مجدد می شود.

اگر این مراحل با تلویزیون شما مطابقت ندارد، به تنظیمات بروید، پشتیبانی را انتخاب کنید و سپس Self Diagnosis را انتخاب کنید. تنظیم مجدد در آن منو قرار خواهد گرفت.

سیستم عامل تلویزیون خود را به روز کنید

 

ممکن است لازم باشد سیستم عامل تلویزیون خود را به روز کنید تا از هرگونه اشکال نرم افزاری موجود در نسخه نرم افزار قدیمی که تلویزیون شما روی آن کار می کند جلوگیری کنید

مرتبط:نحوه رفع مشکل سوسو زدن صفحه در ویندوز 10

برای انجام به‌روزرسانی از طریق اینترنت از کنترل تلویزیون خود استفاده کنید و به تنظیمات بروید و سپس روی پشتیبانی ضربه بزنید. روی Software Update ضربه بزنید و سپس Update Now را انتخاب کنید.

با نزدیکترین مرکز خدمات تماس بگیرید

اگر قبلاً تمام مراحل عیب‌یابی در راهنمای ما را تکمیل کرده‌اید، باید با نزدیک‌ترین مرکز خدمات تماس بگیرید تا تلویزیون خود را تعمیر کنند.

مرکز خدمات دارای پرسنل واجد شرایط و ابزارهای صحیح برای تشخیص و رفع مشکل تلویزیون شما خواهد بود.

اگر تلویزیون شما همچنان تحت گارانتی است، دیگر نیازی به پرداخت هزینه تعمیر نخواهید داشت و در مواردی که امکان تعمیر وجود ندارد، تلویزیون جدیدی با همان مدل دقیق تهیه خواهید کرد.

اگر تلویزیون شما خارج از گارانتی باشد، به خصوص اگر برخی از قطعات تلویزیون شما نیاز به تعویض داشته باشند، هزینه های خاصی اعمال می شود.

داشتن تلویزیونی که روشن نمی شود می تواند یک تجربه خسته کننده باشد. نکته خوب این است که این مشکل معمولاً به راحتی قابل حل است تا زمانی که ناشی از خرابی سخت افزار نباشد.

اگر در منطقه ای زندگی می کنید که ولتاژ آن به طور مکرر در نوسان است، باید از یک تنظیم کننده ولتاژ خودکار یا یک محافظ ولتاژ استفاده کنید.

در صورت وقوع یک جهش الکتریکی، تنظیم کننده ولتاژ یا محافظ برق از مدارهای الکترونیکی تلویزیون شما محافظت می کند.

انتظار می رود تلویزیون شما تا زمانی که به درستی از آن مراقبت کنید، برای مدت طولانی دوام بیاورد.

اطمینان حاصل کنید که تلویزیون شما در مکانی با تهویه مناسب قرار دارد تا از گرم شدن بیش از حد آن جلوگیری شود.

مهم است که تلویزیون خود را به طور مرتب تمیز کنید تا از تجمع گرد و غبار جلوگیری کنید.

قبل از اینکه تلویزیون را از برق بکشید، آن را خاموش کنید و اجازه دهید چند دقیقه خنک شود.

برای تمیز کردن قاب و صفحه نمایش، آن را به آرامی با یک پارچه تمیزکننده میکروفیبر پاک کنید.

مطمئن شوید که قاب و صفحه تلویزیون را تا حد امکان به آرامی پاک کنید.

اگر نتیجه را مشاهده نکردید، آب مقطر را روی پارچه تمیزکننده میکروفیبر خود اسپری کنید و به آرامی قاب و صفحه نمایش را پاک کنید.

قبل از اینکه تلویزیون را دوباره وصل کنید بگذارید تلویزیون کاملا خشک شود.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا