مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه رفع مشکل کار نکردن میکروفن در مک

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

مک بوک های اپل و بسیاری از مک های رومیزی دارای میکروفون داخلی هستند. با این حال، می‌توانید هدست‌ها و سایر میکروفون‌ها را از طریق USB، جک 3.5 میلی‌متری صدا یا بلوتوث متصل کنید. در اینجا نحوه تعمیر میکروفونی که در مک شما کار نمی کند آورده شده است.

بفهمید مک شما از کدام میکروفون استفاده می کند

برای عیب یابی مؤثر مشکلات میکروفون، مهم است که بدانید رایانه شما از کدام یک استفاده می کند.
مک شما از یکی از موارد زیر استفاده خواهد کرد:
میکروفون داخلی: در هر مک بوک یا آی مک موجود است.
یک میکروفون USB خارجی: مستقیماً به یک پورت USB متصل می شود و به صورت خودکار تغذیه می شود.
یک میکروفون خارجی 3.5 میلی‌متری: به ورودی میکروفون رایانه یا یک رابط صوتی جداگانه متصل است، که ممکن است به برق اضافی نیاز داشته باشد.
AirPods یا یک هدست بلوتوث مشابه: به صورت بی سیم به مک شما متصل می شود.
اگر می خواهید از میکروفون داخلی مک خود استفاده کنید، می توانید به مرحله بعدی بروید. اگر از میکروفون USB استفاده می کنید، آن را مستقیماً به مک خود وصل کنید (از استفاده از هاب خودداری کنید).
اگر از میکروفون سیمی استفاده می‌کنید که به جک استریو 3.5 میلی‌متری نیاز دارد، مطمئن شوید که به درگاه مناسب متصل است و به برق اضافی نیاز ندارد (اگر اینطور باشد کار نمی‌کند).
لیست "دستگاه ها" در منوی "بلوتوث".
در نهایت، AirPods یا هدست بلوتوث خود را در قسمت System Preferences > Bluetooth جفت کنید. اگر نمی‌توانید هدست بلوتوث خود را به کار بیاندازید، با کلیک کردن روی «X» کنار آن در فهرست «دستگاه‌ها»، جفت آن را لغو کنید. سپس، دوباره سعی کنید آن را جفت کنید.
هنگامی که از اتصال و روشن شدن میکروفون انتخابی خود مطمئن شدید، وقت آن است که به تنظیمات صدا نگاهی بیندازید.
 

تنظیمات ورودی صدا را بررسی کنید

یکی از دلایل رایج مشکلات میکروفون، پیکربندی اشتباه ورودی صدا است. به System Preferences > Sound بروید و سپس روی زبانه “Input” کلیک کنید. شما باید لیستی از دستگاه هایی را که می توانید به عنوان منبع صدا استفاده کنید، از جمله (امیدواریم) میکروفونی که می خواهید استفاده کنید، مشاهده کنید.
برای استفاده از دستگاهی مانند «میکروفون داخلی»، روی آن کلیک کنید. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، هنگام صحبت کردن، باید ببینید که نوارها در کنار “سطح ورودی” پر می شوند.
اگر چیزی نمی‌بینید، نوار لغزنده «صدای ورودی» را افزایش دهید و دوباره صحبت کنید. اگر نوار لغزنده خیلی پایین باشد، مک شما هیچ صدایی را تشخیص نخواهد داد.
تب "ورودی" در منوی "صدا".
اگر می خواهید از AirPods به عنوان میکروفون خود استفاده کنید، “AirPods” را از لیست انتخاب کنید. اگر از رابط صوتی استفاده می کنید، آن را از لیست انتخاب کنید.
همچنین ممکن است ورودی‌هایی را برای سایر برنامه‌هایی که نصب کرده‌اید، مانند «Soundflower» یا «Aggregate Device» ببینید، اما نمی‌خواهید در حال حاضر از هیچ یک از آن‌ها استفاده کنید.
اگر در نشانگر «سطح ورودی» حرکت می‌بینید، این نشانه خوبی است، اما ممکن است برای درست کار کردن کارها، عیب‌یابی بیشتری لازم باشد.

مجوزهای میکروفون را بررسی کنید

یکی دیگر از دلایل رایج مشکلات میکروفون، سیستم مجوزهای توسعه یافته اپل است. تا زمانی که شما به طور خاص به میکروفون اجازه دسترسی نداشته باشید، از دسترسی برنامه‌ها به میکروفون جلوگیری می‌کند. وقتی برنامه‌ها می‌خواهند به میکروفون دسترسی پیدا کنند، باید اعلانی ظاهر شود که از شما بخواهد درخواست را تأیید یا رد کنید.
اگر درخواست را رد کنید، برنامه نمی‌تواند به میکروفون رایانه دسترسی پیدا کند. اغلب ایده خوبی است که از دسترسی برنامه‌ها به سخت‌افزار خودداری کنید تا زمانی که مطمئن شوید برای عملکرد صحیح به آن نیاز دارید.
به System Preferences > Security and Privacy > Privacy بروید و «Microphone» را از نوار کناری انتخاب کنید. باید لیستی از برنامه هایی را ببینید که درخواست دسترسی به میکروفون شما را داده اند. هر موردی را که تأیید کرده‌اید، یک علامت در کنار آنها خواهد داشت، در حالی که مواردی که رد کرده‌اید، ندارند.
منوی "Microphone" در زیر برگه "Privacy".
روی نماد قفل در پایین سمت چپ کلیک کنید تا با رمز عبور مدیریت خود (یا Touch ID یا درخواست اپل واچ) احراز هویت شوید. سپس می‌توانید با علامت زدن یا برداشتن علامت کادرهای کنار برنامه‌ها، مجوز را تأیید یا رد کنید.

حذف برنامه های مشکل ساز

با انتخاب منبع مناسب و اعطای هر گونه مجوز لازم، میکروفون شما باید کار کند. سعی کنید با سیری صحبت کنید تا همه چیز را آزمایش کنید. اگر برنامه خاصی کار نمی کند، ممکن است منبع مشکل باشد.
می‌توانید تنظیمات برگزیده برنامه را بررسی کنید تا ببینید آیا تنظیمات جداگانه‌ای برای دستگاه‌های ورودی وجود دارد یا خیر. برنامه‌هایی مانند Adobe Audition و Audacity به شما این امکان را می‌دهند که یک دستگاه ورودی جدا از دستگاه انتخاب شده در تنظیمات صوتی «ورودی» در «System Preferences» مشخص کنید.

تنظیمات برگزیده دستگاه ضبط جداگانه Audacity

اگر همه چیز خوب به نظر می رسد، سعی کنید برنامه را حذف و دوباره نصب کنید. به دنبال یک نسخه به روز برای دانلود باشید، فقط در صورتی که مشکلات ناشی از ناسازگاری باشد. اپل طی چند نسخه اخیر تغییرات جدی در سیستم مجوزهای macOS ایجاد کرده است، بنابراین برخی از برنامه های قدیمی ممکن است کار نکنند.
اگر نمی توانید برنامه را راه اندازی کنید، ممکن است زمان آن رسیده باشد که آن را با برنامه ای مشابه جایگزین کنید.
NVRAM/PRAM را ریست کنید
RAM غیر فرار (NVRAM) یا RAM پارامتر (PRAM) نوع حافظه ای است که Mac شما برای به خاطر سپردن تنظیمات مانند زمان و تاریخ و تنظیمات حجم فعلی استفاده می کند. این تنظیمات حتی پس از خاموش شدن مک شما ادامه می‌یابند. گاهی اوقات ممکن است مشکلاتی پیش بیاید و تنظیم مجدد NVRAM/PRAM ممکن است کمک کند.
 

فعال کردن دیکته را امتحان کنید

برخی گزارش‌ها ادعا می‌کنند که فعال کردن ویژگی macOS Dictation می‌تواند به رفع برخی از مشکلات میکروفون، به‌ویژه موارد مربوط به میکروفون داخلی کمک کند. مشخص نیست که چگونه این کمک می کند، اما اگر تا اینجا پیش رفته اید و میکروفون شما هنوز کار نمی کند، ارزش امتحان کردن را دارد.
به System Preferences > Keyboard بروید و سپس روی زبانه «Dictation» کلیک کنید. روی دکمه رادیویی «روشن» کلیک کنید و منتظر بمانید تا دانلودها کامل شوند. مطمئن شوید که میکروفونی که می خواهید استفاده کنید در منوی کشویی انتخاب شده باشد. اگر همه چیز به درستی پیکربندی شده باشد، باید سطوح حرکت را ببینید.
تنظیمات "Dictation" در منوی "Keyboard".
اگر قبلاً از آن استفاده نکرده‌اید، ممکن است بخواهید از این فرصت استفاده کنید و ویژگی دیکته مک خود را امتحان کنید. به طور پیش فرض، می توانید با دوبار فشار دادن کلید Function (Fn) آن را فعال کنید. همچنین به لطف ویژگی‌های دسترسی گسترده اپل، می‌توانید بقیه مک خود را با صدای خود کنترل کنید.

سطوح میکروفون خارجی خود را بررسی کنید

اکثر میکروفون‌های خارجی به شما اجازه می‌دهند که سطوح را مستقیماً روی میکروفون تغییر دهید، در حالی که سایر میکروفون‌ها دارای یک کلید Mute هستند. میکروفون خود را به طور کامل بررسی کنید تا مطمئن شوید که گین به اندازه کافی روشن شده است و به طور تصادفی آن را خاموش نکرده اید.
اگر از یک رابط صوتی استفاده می‌کنید، ممکن است لازم باشد بهره را در آنجا تنظیم کنید.

مک خود را مجدداً راه اندازی کنید

گاهی اوقات، شما فقط باید آن را خاموش کنید و دوباره روشن کنید تا هر مشکلی برطرف شود. همچنین می‌توانید هر به‌روزرسانی معلق macOS را در قسمت تنظیمات سیستم > به‌روزرسانی نرم‌افزار نصب کنید. یا، اگر قبلاً این کار را نکرده اید، به آخرین نسخه macOS ارتقا دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا