مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه رفع مشکل کار نکردن کیبورد اندروید

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

به ندرت گزارش‌هایی درباره نمایش داده نشدن یا ناپدید شدن ناگهانی صفحه‌کلید اندروید با ضربه زدن کاربران بر روی قسمت متن وجود دارد. کاربران می گویند که صفحه کلید بدون مشکل کار می کرد تا زمانی که ناگهان ظاهر نشد. همچنین، ظاهراً این مورد برای چند صفحه کلید استوک (صفحه کلید سامسونگ) و Gboard نیز صدق می کند. ما چند ایده در مورد علت این مشکل و نحوه رفع آن داریم. می توانید آنها را به همراه دستورالعمل های دقیق در زیر بیابید.

چگونه می توانم مشکل صفحه کلید اندروید خود را برطرف کنم؟

اگر صفحه کلید اندروید شما ظاهر نمی شود، می توانید با یک راه اندازی مجدد ساده امتحان کنید. این معمولاً با مشکلات سیستم موقتی سروکار دارد که از هیچ جا ظاهر می شوند.
اگر کمکی نکرد، برنامه صفحه کلید را بازنشانی کنید یا حرکات تمام صفحه را غیرفعال کنید و دوباره امتحان کنید.

1. با یک راه اندازی مجدد ساده شروع کنید

ابتدا با یک راه اندازی مجدد امتحان کنید. دستگاه خود را راه اندازی مجدد کنید و تایپ کنید. اگر صفحه کلید ظاهر نمی شود، مطمئن شوید که صفحه کلید دیجیتال پیش فرض را در تنظیمات > عمومی یا سیستم > زبان و ورودی انتخاب کرده اید. Gboard را به‌عنوان صفحه‌کلید پیش‌فرض تنظیم کنید یا نه – همه چیز به صفحه‌کلیدی که استفاده می‌کنید بستگی دارد.
اگر کمکی نکرد، مطمئن شوید که همه راه‌اندازهای شخص ثالثی را که استفاده می‌کنید غیرفعال کنید و به گزینه سیستم، همان استوک، پایبند باشید. ما با Nova Launcher در اندروید 10 و اندروید 11 در مورد ژست‌ها با مشکلاتی مواجه شدیم و این احتمال وجود دارد که بر ناپدید شدن صفحه کلید نیز تأثیر بگذارد.
اگر هیچ یک از این راه حل ها کمکی نکرد، سعی کنید داده های محلی را از صفحه کلید پاک کنید.

2. داده های محلی را از صفحه کلید پاک کنید

از هر صفحه‌کلیدی که استفاده می‌کنید، چه آن Gboard یا راه‌حل‌های داخلی مانند صفحه‌کلید سامسونگ یا صفحه‌کلید Mint شیائومی، می‌تواند از کار بیفتد. این یک برنامه است درست مانند همه چیزهای دیگر با چند تفاوت متمایز. و مانند هر برنامه دیگری، ممکن است با مشکلاتی مواجه شود. بهترین راه برای حل مشکلات برنامه، پاک کردن داده های محلی است. این باید برنامه را بازنشانی کند و امیدوارم مشکل را حل کند.
در اینجا نحوه پاک کردن داده های محلی از صفحه کلید در Android خود آورده شده است:
تنظیمات را باز کنید.
روی Apps ضربه بزنید.
همه برنامه ها را گسترش دهید.
در لیست برنامه های موجود به دنبال صفحه کلید بگردید و آن را باز کنید.
روی Storage ضربه بزنید.
داده ها را پاک کنید و دستگاه خود را مجددا راه اندازی کنید.
 
پاک کردن اطلاعات برنامه

3. به روز رسانی ها را از صفحه کلید حذف نصب کنید

اگر مرحله قبلی کار نکرد، باید به‌روزرسانی‌ها را از صفحه کلید حذف کنید. اگر Gboard یک صفحه‌کلید شخص ثالث است، می‌توانید آن را کاملاً حذف نصب کنید، اما اگر گزینه سهام است، فقط می‌توانید به‌روزرسانی‌ها را حذف کنید و آن را به مقادیر پیش‌فرض خود بازگردانید. این برای همه صدق می کند. شما نمی توانید صفحه کلید سامسونگ یا صفحه کلید Xiaomi Mint را حذف نصب کنید، اما می توانید آنها را بازنشانی کنید.
در اینجا نحوه حذف به‌روزرسانی‌ها از صفحه کلید پیش‌فرض اندروید آمده است:
دوباره به تنظیمات > برنامه ها > صفحه کلید بروید و روی منوی 3 نقطه ضربه بزنید.
Uninstall updates را انتخاب کنید.
به روز رسانی ها را حذف کنید و اندروید خود را مجددا راه اندازی کنید.
برنامه را به روز کنید و بهبودها را بررسی کنید.
از طرف دیگر، می‌توانید به فروشگاه Play بروید و برنامه را حذف نصب کنید/به‌روزرسانی‌ها را در آنجا حذف کنید.
کیبورد
 

4. حرکات تمام صفحه را غیرفعال کنید

در نهایت، ما فقط می‌توانیم فعلاً غیرفعال کردن حرکات ناوبری تمام صفحه را توصیه کنیم. برخی از کاربران گزارش می‌دهند که صفحه‌کلید اندروید تنها زمانی نشان داده نمی‌شود که ژست‌ها به جای دکمه‌های پیمایش روی صفحه نمایش فعال شوند.
البته، مطمئن شوید که دستگاه شما به روز است و از به روز رسانی های موجود غافل نشوید. همچنین، گزارش مشکل به OEM یا Google ایده خوبی است و شانس خوبی برای رفع مشکل وجود دارد.
که باید آن را به نتیجه برساند. از اینکه مطالعه کردید متشکریم و فراموش نکنید که به ما بگویید که آیا این مراحل مشکل را برای شما برطرف کرده است یا خیر.
 
 
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *