مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

نحوه رفع مشکل کیفیت بد میکروفن در دیسکورد

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

اگر هنگام استفاده از دیسکورد متوجه بد بودن کیفیت میکروفن و صدای خود شدید و هرچقدر هم که تلاش کردید باز به نتیجه نرسیدید نگران نباشید امروز ما نحوه رفع این مشکل را برای شما آماده کرده ایم ..

نحوه افزایش کیفیت میکروفن در دیسکورد

تنظیمات صدا و تصویر

مطمئن شوید که دستگاه شما با سایر برنامه ها به خوبی کار می کند. این به شما کمک می‌کند بفهمید که آیا دستگاه شما معیوب است یا تنظیماتی وجود دارد که مانع از صداگذاری صحیح آن می‌شود. اگر صدای میکروفون شما با استفاده از اسکایپ یا هر برنامه دیگری خوب است، Discord را باز کنید. به تنظیمات، صدا و ویدیو بروید و در اینجا مطمئن شوید که میکروفون شما روی دستگاه ورودی شما تنظیم شده است. صدای ورودی را حداقل روی 80% تنظیم کنید و در زیر می توانید گزینه ای برای تست صدای میکروفون خود داشته باشید.
تنظیمات صدا دیسکورد
اگر هنوز هم بد یا خفه به نظر می رسد، سپس به پایین بروید و مطمئن شوید که گزینه Automatically input sensitivity را فعال کرده اید. در تنظیمات پیشرفته خود، باید سعی کنید هر بار یک گزینه Voice Processing را غیرفعال کنید.
دیسکورد میکروفن
این به شما کمک می کند بفهمید کدام یک از این گزینه های پردازش صدا کیفیت میکروفون شما را بدتر می کند. در زیر، در صورتی که از اتصال شبکه غیرقابل اعتماد استفاده می کنید، مطمئن شوید که گزینه Enable quality of service priority packet high را فعال کرده اید. این به انتقال اطلاعات از Discord کمک می کند و باید مشکلات مربوط به پهنای باند را برطرف کند.
کیفیت صدای دیسکورد

تنظیمات صدای ویندوز

پس از انجام این کار، روی نماد صدا در نوار وظیفه خود کلیک راست کرده و Open Sound Settings را انتخاب کنید. در این پنجره، مطمئن شوید که دستگاه خروجی و ورودی را روی دستگاه اصلی خود تنظیم کنید.
تنظیمات صدا ویندوز ۱۱
در بخش مدیریت دستگاه‌های صدا، می‌توانید دستگاه‌های خود را آزمایش یا غیرفعال کنید. این برای رفع هرگونه مشکل سخت افزاری ضروری است. همچنین آزمایش دستگاه خود با منبع دیگری، مانند ویدیویی در YouTube، به شما کمک می کند تا مشخص کنید مشکل از کجاست.
ورودی صدا
 
در تنظیمات پیشرفته صدا، می توانید دستگاه های ورودی و خروجی را برای هر برنامه اختصاص دهید و همچنین میزان صدا را تغییر دهید.
ویژگی های تنظیمات صدا

مدیریت دستگاه

برای باز کردن آن، Device Manager را در جستجوی نوار وظیفه خود جستجو کنید.
device manager
در پنجره، ورودی ها و خروجی های صوتی را گسترش دهید. روی دستگاه صدای خروجی که ترجیح می دهید استفاده کنید کلیک راست کنید، Update Driver را انتخاب کنید. و مطمئن شوید که به طور خودکار نرم افزار درایور به روز شده را جستجو کنید. این یک دقیقه طول می کشد تا مطمئن شوید که درایور دستگاه شما به روز است.
اپدیت درایور ویندوز

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *